Burtici fericite de septembrie-octombrie (225)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Am intrat sa vad ce ati mai facut si am vazut ca doua fete super de la odiseea noastra au nascut si nu am avut rabdare sa citesc tot inainte de a le felicita. Nu am reusit sa citesc din urma, daca mai doarme bebe un pic sper sa reusesc.

Si nu puteam sa nu fac galerie pentru Dana:

Hai Dana!
Hai Dana!
Hai Dana!

mami fericita de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Am venit si noi de la plimbare,ne-a inghetat un pic nasul (frig dom'ne,frig)



Felicitari Monikus!!! Recuperare rapida si mult laptic!!!Sa ai un copilas sanatos,papacios si necolicios



Ufff,incetut merge treaba la Dana (ma gandesc ca ne anunta ea daca avansau lucrurile...). Sa n-o zic intr-un ceas rau,dar e posibil sa nu vina azi Anna,numai maine

Si cat isi dorea ea sa nasca in aceeasi zi cu Raluk...


Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Felicitari Monikus pt bebe Rares Andrei!Recuperare rapida si Rares sa fie ocolit de colici.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Felicitari Monikus bine ai venit bebe Rares...sa va reveniti rapid si sa fiti sanatosi si cuminti...

Claudia, mami de Iulia(04.12.2003) si Alexandra Isabella(05.09.2009)
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/fetele%20mele%20iubite/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

asa...am citit un pic pe diagonala cap trecut(intre timp am scos si vreo 170ml la pompa ) si vad ca nu-s vesti de la Dana.las si eu niste agitate si ma retrag


Hai Dana !
Nastere usoara si bebitza sanatoasa !



pup fetele si o seara placuta

Mihaela si Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Mesaj de la Dana Am intrebat-o in ce faza e, raspuns: "nu stiu sigur, , astept sa vina medicul sa verifice colul. Dureri sunt, dar suportabile.. mai greu de indurat este atmosfera.. suntem multe in travaliu, iar unele se vaita tare rau ... om trece noi si peste asta, pupici". 32+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Mesaj de la Dana

Am intrebat-o in ce faza e, raspuns:

"nu stiu sigur, , astept sa vina medicul sa verifice colul. Dureri sunt, dar suportabile.. mai greu de indurat este atmosfera.. suntem multe in travaliu, iar unele se vaita tare rau ... om trece noi si peste asta, pupici".

32+ Chiara Ada


Eu sper sa nu ajung in stadiul asta. Macar sa-mi faca ceza ca si eu am o mare banuiala ca n-o sa mi se deschida colul.

Iulia 40s + 4 cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, ma gandeam eu acum ca stia ea Raluk de ce si-a pus nr 16 la nick .

Ramsan, Anamaria, am vazut poze cu scumpii vostri pui. Mai, numai copilasi frumosi si grasuni la odiseea asta. Ce norocoase suntem.

Fetelor, eu nu prea ma pricep sa pun diagnosticul de colici dar vroiam sa va intreb daca simptomele Mariei inseamna colici: de ieri dimineata e mai agitata (dar nu plange), scanceste mult in somn, isi strange piciorusele, trage multe, multe parturi. De multe ori face toate chestiile astea in timp ce papa si bineinteles ca de la atata agitatie se ineaca si varsa . Toate astea se intampla de ieri dimineata. Eu credeam ca trebuie sa si planga la colici, dar vad ca ea e destul de rezistenta.


Roxana, mami de print frumos Matei (29.11.2007) si de printesa frumoasa Maria (08.09.2009)






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28


Am stat putin pe tusa sa ne revenim, caci nu am luat in greutate conform grafice. La 3 saptamani nu crescusem deloc si luasem 10 g fata de greutatea cu care am iesit din spital. Asta pentru ca eu am avut "visu pisicii" sa alepatez exclusiv. Acum mi-a trecut, suntem pe san + formula si deja crestem de 1 saptamana si jum.

stai linistita ca acelasi vis l-am avut si eu , dar m-am resemnat ... si in curand cred ca ma resemnez de tot din cauza ca Erik e foarte nervos si nerabdator si fomist la san , daca il mulg cu pompa iese foarte putin , daca il pun la supt e nervos si nerabdator sa termine tzitzi si e agitat ...

... mai fetelor , ce e cu camy_pus?

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Aida vad ca tare simte nasterile, ca doar Raluku nu prea avea semne. Oare la mine simti ceva?

la tine simt ca mai ai de asteptat , asa ca nu iti mai face probleme ca nu a sosit inca ziua aia

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

MESAJ DE LA RALUKU


Alex a facut toata treaba, puiul, ca eu greu am invatat cum sa imping. Va pup cu drag



ioiii..asta nu scria in documentele salvate ...s-a descurcat Alexutu se pare sa iasa la lumina....
tzacanitooo

camy acum am vazut ca ai scris si ca ai montat AMR la semnatura. fata draga si tinem pumnii pt bebel sanatos si tu cu pline cu lapte

ramsan ce bine ca e bunutz Tudorelu si ca ai si ajutor

... beeeeey sa nu va mai aud ca va pare rau ca nu ati facut galerie lu raluk ce sa va fac daca nu ati vrut sa ma ascultati

luto cu lozul tau castigator , hai sa iti zic ca eu am castigat la loto saptamana asta . Laci cand a plecat a scris biletele de loto , mi-a dat banii ca eu sa le pun ... si eu nu le-am pus ... si sigur ca numerele scrise de el nu au iesit. Asa ca banii de bilete sunt bani castigati de mine si intra in buzunarul cu bani negrii nedeclarati

liliaco m-ai inebunit ce scumpa e Andra

ionika si eu ii dau fenobarbital lu Erik pt icter desi avea putin si se mai vedea doar la ochi , dar birilubina era crescuta ... asa ca ... nu se intampla nimic daca ii dau o saptamana sau 2 saptamani ca doza este atat de mica ca nici macar nu adoarme de la ea.

wow biaz ce mi-a placut povestea cu alaptatul

cristina_ana ce fetita frumoasa roz ai tu acolo , inteleg de ce pupacesti toata ziua si lasa ca o sa creasca si parul , ca ai nostrii degeaba au par ca asta cade si abia apoi o sa creasca ala care ramane , dar asa la voi o sa creasca direct ala definitiv ... si distractie placuta la munte ceva ski

selen80 vazut si io frumoasa Ebru ... psssst , putem sa o petim noi ? ... ahaaaaa , deci se pare ca ne duelam cu Bruceulica ... ok , o sa cumpar si eu aia pt aspirator , doar ca eu am un pitic pe creier cand aud aspiratorul mi se scoala parul pe ceafa

ralucapaun daca unguroaica ia in greutate nu ai de ce sa iti faci griji

ioi iuliko m-ai spart cu rade , plange , rade , nici el nu stie parca il si vad

... trimit ca au venit musafiri ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolacla tine simt ca mai ai de asteptat , asa ca nu iti mai face probleme ca nu a sosit inca ziua aia
Huh, ioi (emoticon care se sterge pe frunte). Toata ziua m-am agitat ca nu-mi raspunde Aida, deci nu vrea sa imi spuna adevarul, deci e de rau , deci ......... cunoasteti boala numita scenarita? 32+ Chiara Ada

Mergi la inceput