Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

fetili,eu nu v-am mai scris de mult timp si acum ma simt datoare s-o fac,dar sa stiti ca v-am citit zilnic!sa intru la odisee,este primul lucru care-l fac dimineata dupa ce imi fac toaleta sau siesta.
danyelana-am gasit si eu "povestea cu placinte"...am vazut ca ai postat si u acolo si m-a amuzat gandirea acelui barbat,dar o compatimesc pe biata femeie ca a trebuit sa-i inghita atatea tampenii...asa suntem noi femeie!cand iubim mai trecem cu vederea si inchidem ochii la prostiile barbatiilor...al meu sot INCA nu a dat chix in vrun fel(...cel putin sa ma insele)si sunt sigura ca nu o va face prea curand...cred ca ii ajunge la varsta lui(31ani in ianuarie)una de 18 ani(tot in ianuarie-aceeasi zi si aceeasi luna)
cris_mario-iti spun si aici inca odata : FELICITARI PTR FETITAAA
BAFTA FETELOR CARE MAI AU PROGRAMARE LA DR CURAND SI VA PROMIT CA O SA VA SACAIII CAT MAI DES
iar ptr incheiere ptr burtici
si ptr mamici ca sa le mai bine dispun din ziua asta care a mai ramas---ca tare urata a fost---

20s cuDarius-Matei Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

alexutzzza...sa nu mai iei paracetamol sinus!ai voie doar paracetamol simplu,fara nimic altceva...pe tampita aia de farmacista eu as bate-o!paracetamol sinus contine pseudoefedrina ...acum,o tabletica,nu a facut prea mult rau...dar nu mai lua alta,TE ROG!

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

mamidepuiuti ce e pseudoefedrina? face ceva rau? offf normal ca nu mai iau nimik! . Offf pai aia a zis ca e la fel, ca nu se mai fabrica ce stiam noi ca e paracetamol si am crezut-o ca stiu ca au astia perioade in care nu mai fabrica diverse si apoi le scot din nou p piata cu upgrade. Le-am zis si prietenelor mele si ele la fel zic ca nu mai stiu de cand nu au mai gasit la farmacie paracetamol ca numa d-asta sinus e acuma.... mama lor de farmacisti cu comisioanele lor, cine stie ce target au ei si ne omoara pe noi cu zile!!!

24+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

alexutzzza draga,nu intra in panica pt 1 tableta...asta ti-am zis...http://es.wikipedia.org/wiki/Seudoefedrina...putintel l-ai agitat pe bb cu ea...este un mic drog .NU TE SPERIA PT 1 TABLETA,TE ROG

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

http://es.wikipedia.org/wiki/Seudoefedrina

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

mamidepuiuti , merci, ma apucasem si io de googleuit , so de aia era bebe asa BUF! BUF! BUF! si agitata aseara? Oricum am dat tot afara...mi-era frica ca-mi ies si matele asa diaree am avut . Da ala micu ...avea el o treaba cu scandalu azinoapte, 4 ore nu s-a potolit... Merci mult

24+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cu multa placere,alexutzzza...iar paracetamol simplu se fabrica bine,mersi...eu chiar mi-am luat produs in bucuresti,de S.C.LaborMed Pharma S.A.

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

In casa aveam numa Panadol si Coldrex si de aia am iesit sa iau Paracetamol nene ca asa a zis dr. si-mi da aia alte chestii!!! Te cred ca se fabrica, iti zic, astia spun asa numa sa vanda ei un anume produs, cred ca au comisioana mama lor! Cred ca eram mai ok daca luam Panadol si d-ala aveam si in casa!

24+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Alexutzza, eu am facut sinuzita si inainte de sarcina luam paracetamol sinus. Acum in sarcina mi-a zis ca am voie paracetamol, chiar 3/zi, dar nu paracetamol sinus. Dar stai linistita acum, ca o pastila nu se pune.
Ceaiul verde este indicat in constipatie, asa ca doua cani iti puteau face diaree.
Bafta la ecografie!

Cris_mario felicitari pentru fetita. De unde eram odiseea majoritar a baieteilor, acum s-a schimbat clasamentul, au trecut fetitele pe primul loc.

Eu ma pregatesc sa ma duc la consult la ginecolog.
Va pup si week-end placut in ciuda vremii de afara!

Tana cu Toma (10.11.2001) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

alexutzzza panadolul simplu este PARACETAMOL si e permis in sarcina. Nu ai voie coldrex, panadol forte, fervex, etc. pentru ca au si alte substante. Citeste prospectul de la panadol si ai sa vezi ca singura substanta activa e paracetamol 500mg.

danyelana din pacate la noi chiar si in maternitatile unde e incurajat alaptatul se aduc copii pentru alaptat dupa 3-4 ore de la nastere, uneori deja hraniti cu glucoza.
Eu as fi vrut sa imi aduca copilul imediat ce e curatat si cantarit.

nicolcris22 depinde cat e valoarea leucocitelor. In sarcina e normal sa apara leucocite in urina si sa creasca nr leucocitelor in sange. Numai dupa o urocultura cu antibiograma se pune diagnosticul de infectie urinara si se stabileste tratamentul.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 24+

Mergi la inceput