Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Neata fetele!
cris_mario felicitari pentru eco! Cum ti s-a parut d-na Steriu? Si eu mai am o eco la ea la 32 de saptamani si ma gandeam ca inca o parere e binevenita. Poate eu am prins-o in toane bune.

ratusca_mica colul se masoara doar cu vezica plina. Nu mergi la baie cel putin o ora inainte de eco. Colul se masoara tot abdominal.

danyelana foarte interesante informatiile despre alaptat. As vrea si eu sa alaptez imediat dupa nastere, dar la noi nu prea se practica.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 24+



mariucasara, este vorba de dr Mihaela Steriu? Eu azi am programare la Medicover la tipa asta pentru o a doua parere la morfofetala de trim II si chiar sunt curioasa ce parere aveti despre ea. Oare se poate sa imi puna ecografia pe cd, stii cumva?

Lali 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

lalitica2000 dap. De Mihaela Steriu de la Medlife este vorba. Mie mi-a placut foarte mult de ea. Calma, atenta, si o buna profesionista desi e destul de tanara. Explica tot ce vede si daca e cazul face unele recomandari. Noi am primit un CD cu eco dar mare parte e in 2D deci mai greu de inteles iar la partea 4D voinicul meu a stat cu mainile si picioarele in cap si cu spatele la noi. Nimic nu am vazut. Cum spunea si Cris_mario eco dureaza peste jumatate de ora.
Sa vii cu vesti bune.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

mariucasara, mercic mult....offff...sa treaca orele astea mai repede pana diseara la 7 cand am programarea. sper sa vin si eu cu vesti bune. We will see!!!

Lali 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

ca sa va mai inseninati putin ziua ca tot este urat afara...www.youtube.com/watch?v=mvycXmWvU_4&feature=related" target="_blank">poftiti aici

20s cuDarius-Matei Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cris_mario felicitari pt fetita!

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Am vazut ca vb despre alaptat.As vrea sa va spun ce am patit eu cu Raducu:am nascut in plina vara,canicula,toata lumea era cu "sfaturi" pt mine,toti stiau mai bine ce are Radu nevoie... si am facut greseala sa-i dau cate putina apa si ceai,pe langa alaptat,"sa-i treaca setea copilului"... Cea mai mare tampenie,ca a facut bb greva foamei 24 ore,refuzand sanul...dorea doar ceai,ca "venea" mai usor......dar am pus piciorul in prag,cum s-ar spune,si am continuat doar cu alaptatul si totul a fost foarte bine.De la 6 sapt i-am dat suc de morcovi CU LINGURITA la masa de ora 10 (ca eram deja patita),si de la 4 luni i-am introdus cereale Milubrei (alta marca nici nu a acceptat)dupa baita zilnica,si le faceam mai subtiri sa curga pe biberon...Era asa dulce,ca,oricat era de satul,tot mai dorea apoi sa suga putin .Diversificarea nu am facut-o decat dupa 6 luni ,si pot spune ca Radu nici nu a fost bolnavior sau sa aibe alte probleme...Toata iarna dormea somnul de dupa-amiaza afara in carucior,chiar daca erau minus"x" grade...Eu inghetam ,ca sunt mai friguroasa,el se simtea bine,mersi!...

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

cris mario felicitari, daca a iesit asa cum ai vrut!
Fetelor nu am auzit pana acum de treaba asta cu vezica plina. eu am fost la morfologica si nimeni nu mi-a zis nimic. Am fost de cateva ori la toaleta inainte si totusi mi-a masurat colul.

26+ Nicola-Teodora (deocamdata... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

vedeti ce face concediul din om?...m-am intins la povestit...mama-mia!......pupici burticutelor si week-end linistit si cald...sa aveti grija de voi sa nu raciti

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

mamai de puiuti,sagetutza va multumesc...adevarat ca a iesit cum am vrut
arwen foarte nice pisicutele,am ras pe cinste cu Mario
pupicei ptr toata lumea

Mario Andrei 16.08.2005 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

lalitica te cred pe cuvant cat esti de nerabdatoare.....asa eram eu ieri,dar lasa ca o sa treaca emotiile si tot cand il vezi pe bb mic te asteptam cu vesti buune

Mario Andrei 16.08.2005 21+

Mergi la inceput