LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (342)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Carpatina, stau eu cu el acasa, mi-am luat medical.mi-e o mila de el de nu mai pot, azi-noapte l-am trezit ca ardea rau, si plangea, il striga pe tati, l-am dezbrzcat si l-am tinut in brate vreo 2 ore pana s-a linistit si a adormit, ca i-a scazut febra.
acum am facut o supa buna din pasare de curte, dupa ce se trezeste o sa pape ca-i place mult. din seara asta ii dau antibiotic, ca respira greu, are muci colorati si febra nu scade decat dupa antitermic.
Yaia, cu supozitorul e greu ca eu nu-l suport si prin urmare n-am tehnica de bagat. Si mai sunt cu ideea ca 'ce mie nu-mi place...."
il mai pacalesc cu siropuri, le pun in ceai sau lapte ca altfel nu le vrea, are limba incarcata (alba)....a, ii mai dau tantuum verde, asta ii place mult.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Asta-i Carpatina mea!Sa stii ca nu am renuntat la ideea de gradi! Cel putin nu de tot! Deocamdata suntem intr-o pauza de refacere! Mi-ar placea si mie sa ramanem la o varianta de program scurt!

Tomitza, mai sunt locuri libere la raionul de mamici de bebedoi!

Papanash, saracul Adi!Totusi, eu zic sa incerci si cu supozitor, nu e asa neplacut pt ei si cu siguranta, mai putin invaziv! Daca mai are saracul si limba incarcata. Of, of!Insotiti antibioticul de Biotocs, Enterolactis ori altceva, nu?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 23 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Tomitza, mai sunt locuri libere la raionul de mamici de bebedoi!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 23 +





Sunt convinsa, sunt convinsa....mai putin la raionul cu bani

Natalia-13 sept. 2007
Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Mooor pe baricade la servici.

Da' voiam s-o salut pe Duamna C, sa-i spun ca empatizez cu ea si ca ma gandesc cat de greu tre' sa-i fie sa fie parinte la dublu.

Faza cu musca am ratat-o... oups... sper sa reusesc sa recuperez diseara ca sa nu pic la extemporal

Papanash sanatate multa lui Andrei. Of, ce rau imi pare pentru voi... sa va refaceti repede.

Sa aveti cu toatele si totii o zi buna.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Mooor pe baricade la servici.

Da' voiam s-o salut pe Duamna C, sa-i spun ca empatizez cu ea si ca ma gandesc cat de greu tre' sa-i fie sa fie parinte la dublu.


Is la triplu mai Slippers.. ca dupa ce ii trece de tata-sau o apuca de bubu.. si invers.. cu bubu poarta conversatii imaginare la telefon.. si-i zice sa vina mai repede si sa aiba cado(u) maaaa(re) .
AMR-ul pana la producerea evenimentului e comparabil cu AMR-ul lui Betty... Informatia asta ai "prins-o"?

Multumesc penru gand!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

AMR-ul pana la producerea evenimentului e comparabil cu AMR-ul lui Betty... Informatia asta ai "prins-o"?

Multumesc penru gand!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Nope, n-am prins-o, ca azi nu poci sa cetesc nika si ati schimbat capitolul. Ultimul "refresh" l-am facut aseara intre doua reprize de popice, da' n-am apucat sa scriu nimic. Pai atunci esti bunico-parinte. Pupici multi si sa primiti cado-urile binemeritate.

Back to work.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Modificare importanta la cererea publicului :

Petrecerea va incepe de la ora 10 !

M-a sunat Teo si m-a intrebat daca putem decala ora de incepere . Am vorbit la restaurant si este ok. Va rog sa spuneti daca aveti obiectii, trebuie sa anunt la restaurant.

( eu cand am propus ora 11 si nimeni n-a zis nimic am presupus ca este o ora convenabila pt toata lumea - se pare ca m-am inselat )

Spuneti, va rog, daca ramane ora 10 !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am intrat sa va salut, recunosc nu am citit decat cateva pag din urma, din lipsa de timp evident.....deci sunt in urma rau, mai ales cu pozele.

La mine mi-a murit al 2-lea laptop( al lui tati) si am de recuperat nnnnnnnnnnmateriale in timp scurt...adica de refacut...dar sa fim sanatosi....asa ca daca nu mai intru ne vedem sambata la 11.

Papanash multa sanatate lui Adi.



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui carpatina
Ochii lui nu's genul meu..

Asta cu elucidat mistere ma duce cu gandul la jocurile cu detectivii pe care le-am luat de la Sim.. sper sa le mai am ca tare erau amuzante...
Si btw (sic erina , ce mai face Sim?


Cine a zis ca sunt? Eu vorbeam de secrete, mistere, barfe...d-astea amuzante.
Sper ca bine, ca am visat-o azi noapte pe Sim, avea o fata maricica pe care o chema Simina Diana si care se tinea dupa mine prin Bucuresti, eu mergeam la Progresului, la ceva circ, prin niste catacombe si copila lui Sim se tinea dupa mine... Sim, un loc pe listuta, ceva?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)


Sim e la munca, abia face fata. Si loc pe listuta nu doresc anul asta, la anul discutam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Modificare importanta la cererea publicului :

Petrecerea va incepe de la ora 10 !

M-a sunat Teo si m-a intrebat daca putem decala ora de incepere . Am vorbit la restaurant si este ok. Va rog sa spuneti daca aveti obiectii, trebuie sa anunt la restaurant.

( eu cand am propus ora 11 si nimeni n-a zis nimic am presupus ca este o ora convenabila pt toata lumea - se pare ca m-am inselat )

Spuneti, va rog, daca ramane ora 10 !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )



pe noi ora 10 ne dezavantajeaza (avem programare la pediatru la ora 12), eu speram sa prindem mai degraba a 2a jumatate decat prima

dar ne supunem majoritatii

mami de alesia (23oct2007) si tudor(23apr2009)

Mergi la inceput