Nu imi place sa gatesc!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Mie imi place sa gatesc de cand iau revista Good Food, nu stiu, ma inspira...mi se pare o experienta foarte creativa gatitul...mi-e si rusine de chestia asta!

"Trust no one!"


Wow, Rory, si eu la fel, de cand am descoperit Good Food, privesc altfel gatitul. Uneori tot o corvoada mi se pare dar alteori o fac cu placere.

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
Poarta-ma, mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

He, he, crezi ca mie imi place sa gatesc ? Vorba unei colege "ce, ursul joaca de placere ? Joaca pentru ca-i da ursarul peste picioare!"

Gatesc de nevoie... doar trebuie sa mancam... si este mult mai ieftin sa gatesti acasa decat sa mananci in oras

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_27

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Mie imi place sa gatesc de cand iau revista Good Food, nu stiu, ma inspira...mi se pare o experienta foarte creativa gatitul...mi-e si rusine de chestia asta!

"Trust no one!"


Wow, Rory, si eu la fel, de cand am descoperit Good Food, privesc altfel gatitul. Uneori tot o corvoada mi se pare dar alteori o fac cu placere.

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
Poarta-ma, mami!



Da, anca-27, mie imi plac mai ales fotografiile alea de la retete, si ma chinui sa arate si papa mea la fel! Imi place cum prezinta retetele lui Gordon, si am toata colectia, mereu le rasfoiesc si aleg ceva de acolo de gatit. Asa am ajuns sa folosesc si ingrediente mai putin romanesti, mai exotice, si familia mea e incantata! Cand m-am maritat nu stiam decat omleta si cartofi prajiti sa fac, dupa aia am invatat sa gatesc pentru copil, abia acum cativa ani a devenit o placere...si pe bune zic, de cand am descoperit revista asta minunata!


"Trust no one!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Sanda Marin din cate am auzit de pe la fetele de pe forum este barbat

nu numai ca e mai ieftin sa gatesti acasa...dar e si mai sanatos

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica-elizabet

Sanda Marin din cate am auzit de pe la fetele de pe forum este barbat

nu numai ca e mai ieftin sa gatesti acasa...dar e si mai sanatos

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post







Asa mi s-a spus si mie dar am ignorat informatia vorba aia, o femeie este considerata doamna pana la proba contrarie.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ei si ce daca nu iti place sa gatesti! Nu toata lunea are inclinatii bucataresti. Pe de alta parte maica-mea are o vorba: tot ce e facut in casa e bun Nu conteaza neaparat aspectul, dk stii ca ai pus ingrediente bune nu are cum sa dai gres, doar sa nu arzi produsul finit. SI atata vreme cat familia mananca ce gatesti nu cred ca esti chiar o catastrofa.

Ehehhee, pana la foi de prajituri cred ca ai timp sa experimentezi retete mult mai simple. Iti spune un anti-talent in ale prajiturilor, care a luat-o cu pasi mici. M-am deprimat si eu
o perioada cand checul imi iesea la dimensiunea in care il turnam in tava, nu crestea nici 1 mm.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Off topic:Eu mi-am luat din Ro o carte de bucate Sanda Marin.Chiar e barbat??N-are nimic de-aface cu fata de pe coperta??.Nici nu m-ar mira....cat am fost copil mult timp am crezut ca Nichita Stanescu e femeie...la fel si Andrea Bocelli....

On topic: Nu prea ma omor cu gatitul,dar in fct de starea mea de spirit ma trec tot felul de idei....si imediat ma execut

Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*




"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76


Da, anca-27, mie imi plac mai ales fotografiile alea de la retete, si ma chinui sa arate si papa mea la fel! Imi place cum prezinta retetele lui Gordon, si am toata colectia, mereu le rasfoiesc si aleg ceva de acolo de gatit. Asa am ajuns sa folosesc si ingrediente mai putin romanesti, mai exotice, si familia mea e incantata! Cand m-am maritat nu stiam decat omleta si cartofi prajiti sa fac, dupa aia am invatat sa gatesc pentru copil, abia acum cativa ani a devenit o placere...si pe bune zic, de cand am descoperit revista asta minunata!


Ce rau imi pare ca mi-a scapat, si mie tot de Gordon imi place, adica retetele lui ... are o emisiune pe Kanal D, Hell`s Kitchen, da e pe terminate, dar poate mai prinzi un episod-doua, dimineata la 9 fara un sfert.

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
Poarta-ma, mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Nu ma extaziaza gatitul, dar o fac de nevoie. Daca sunt fortata de imprejurari sa fac mancare in fiecare zi, intru in depresie.
Prajituri nu imi place sa fac deloc. Insa imi place sa le mananc.
Singura mea alinare este ca mancarea facuta de mine se mananca si este cu mult mai sanatoasa decat mancarea de la restaurant sau fast-food.

allinta

http://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ce sa zic...dragostea trece prin stomac

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

of draga mea...mie nici foame nu prea imi e...
daca ai sti ce ma bucur ca mai sunt si altele ca mine!
auzi..da daca ma lasa sotul pentru vreo gospodina?!

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]



Mergi la inceput