***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(108)***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

M-a luat radarul ... imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii, tocmai ce vorbisem cu mica si-am bagat piciorul
in acceleratie, era liber si camp... Si de fapt era comuna care continea si-un camp ... si politia ascunsa dupa un camio , cu tun ... acum astept sa imi trimita hartia. Nu mai stiu cu cat mergeam, stiu ca am franat brusc si m-am uitat la vitezometru si arata 80... Sper doar sa nu fi avut mai mult de 100, ca imi suspenda carnetul pe 90 zile ...

Didi, xylometazolia din Olynth e interzisa in america de nord. E vasodilatatoare si nu face deloc bine la copii... Sonia cat a luat anticoagulat nu avea voie, cu interzis mare si rosu, acum ar avea, dar nu ii pun. E riscant.

Ma scurg spre nici nu stiu ce, ca iar e meci si se uita alex [bang[... de-ar castiaga unul
mi repede sa se termine si sa mai stam si noi juma de ora de vorba...

Va pup, somn usor !

************************************************************************************

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S


www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and (shout=www.dictionarenglezroman.ro/dictionar/shout" target="_blank">chiot, strigat, tipat, aclamatie) ."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

vas, ce super! Voi aveti deja prima zapada! Cand ma gandesc ca anul trecut noi nu am vazut nici un fulg de nea...

arcadia, pofta buna! Cum e mancarea?

kay, imi pare rau ca te-a luat radarul

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Am mai recoltat inca o data aseara la medlife grivita si intr-o ora au fost gata rezultatele...analizele sunt bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

mica, ma bucur ca i-au iesit bine analizele! Cum se mai simte Maya?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Mica, super!
Eu am uitat sa va spun ca Stanciu mi-a recomandat sa-i dau Marei calciu in lunile reci, cate 10 zile pe luna. Voi stiti ceva de asta? Nu mi-am dat seama sa-l intreb de ce imi da, pentru ca analizele Marei arata calciul in limite normale. Il intrebasem de Vigantol, cat trebuie sa-i dau, si mi-a spus 3 picaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Graviduta, noua ne-a interzis administrarea Ca ca Andreea avea Ca la limita superioara, valoarea era un pic peste 10 (asta la un an). Mara ce valoare are, asta de curiozitate ca mie mi s-a spus ca valoarea Andreei e destul de mare. Si Vigantolul numai 2 pic.

Ma gandesc ca dau Ca si Vigantol mai mult ca nu mai e vara si soare si poate se asimileaza Ca mai greu din cauza asta. Dar din cate am observat sunt 2 tabere , cei care dau Ca si cei care sunt impotriva, pe motiv ca pot dauna rinichilor si recomanda doar consumarea lactatelor si acestea limitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Si lactatele cu limita??? S manaca destul de multe... De ex azi a baut o cana de lapte, apoi un iaurt, branza de pe paine, nu cu paine, ca o culege . si ar manca iaurt simplu continuu,. I-am favut si la blender cu fructe, dar nici nu s-a uitat la el.

************************************************************************************

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S


www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and (shout=www.dictionarenglezroman.ro/dictionar/shout" target="_blank">chiot, strigat, tipat, aclamatie) ."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Kay, asta e parerea unei dr de la Cluj, max 500ml lapte (la un an) si sa nu exagerez cu branza, iaurturi, dar la fel mananca si Andreea, pe langa 400ml de lapte, 2 sau chiar 3 iaurturi Activia, cascaval, cere si smanatana sau branza de vaci cu smantana. Nu pot sa o opresc, dar ma tot gandesc la ce a zis acea dr si de asta mai intreb sa mai aud si alte pareri.

Eu ii fac 'iaurt cu fructe' asa: fructe cu 2 biscuiti la robot, apoi amestec cu o lingurita sau 2 de branza de vaci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

betty pai Maya numai lapte Nestle bea 500ml/zi. Inseamna ca nu ar trebui sa ii mai dau deloc altceva lactate dupa parerea dr.

vali Maya e bine, vesela, se joaca, mananca foarte bine...asteptam acum si rezultatele de la exudate si programarea de sambata de la pediatru.

graviduta noua nu ne-a zis nimic de calciu, doar vigantolleten de 1000 una/zi. O sa mai intreb si sambata.


A fost cineva la dr Marius Radu, homeopat????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Mi se pare ciudat sa le dam lactate limitat... Andrei bea 5-600 ml lapte zilnic + iaurt la greu.
Cat despre Vigantol mi-a spus sa ii dau 4 picaturi pe zi in lunile cu "R". Despre calciu nu ne-a spus nimic...

Poze

Mergi la inceput