Burtici fericite de septembrie-octombrie(221)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

monikus tu pe langa bucuria nasterii o vei mai avea si pe cea a sfarsitului de vomitat.....ce mai tragi tu acolo, mi-e tare mila de tine.... Suferi cu stoicism.
liliachio cu alte cuvinte i-ai aratat tu lui
Ce bine ai descris tot ce se intampla ...super....
Eu as fi vrut sa dorm singura in sarcina dar nu ne permitea spatiul ....

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16Pai nu e suficient ca vorbesc cu soacra (din Cluj, aci aproape) la telefon de vineri in fiecare zi, si aceeasi poveste: eu ii spun ca la noi ploua torential si ea zice ca acolo e soare... acuma sa avem ninsoare? Off... tre sa vina bebe, macar depresia mea de toamna-iarna sa se suprapuna cu baby blues
Daca te consoleaza cu ceva, aici ploua torential de la 5 dimineata. Si e gri rau de tot. 32+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

ralu nu cred ca mai conteaza vremea cand vei sta ochi in ochi cu fiul tau

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

nela am vazut papusica cum doarme pe perna de alaptat...o frumusete ...e asa finuta si delicata...chiar ca este vizibila diferenta intre fetite si baietei....mai ales la fetisoara.....
L-am vazut si pe Alessio cel brunetel...cuceritor de inimi

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Bun, Luci daca spui ca nu ma va durea capul si nu voi avea depresii de ploaie, atunci e super

Andre si la noi ploua ingrozitor de vineri incoace, si zice ca se va transforma in ninsoare. Hmmm, nu ma simt mai bine sa stiu ca si la voi e rau ... Si vad ca britanicele noastre nu se plang deloc. S-o fi dus acolo vremea buna?

Oricum, nici nu indraznesc sa comentez tare ca am avut cea mai minunata si frumoasa toamna pana acum! Anul trecut nu a fost asa frumos in septembrie.

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

... Si vad ca britanicele noastre nu se plang deloc. S-o fi dus acolo vremea buna?


...chiar e soare si frumos....dimineata si seara putin racorica dar peste zi e superrrr.
Nu stiu unde locuieste 4mykids ca spunea si ceva de mare/ocean....la mine nu e cazul

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!

unombun
Danagiemultumim de capitol!

luto multi ani fericiti in formula de cel putin 3!

Raportez contractii neregulate cred ca fara sanse de scos nasul in lume azi.

Iulia 40s + 1 cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Voi va plangeti ca dormiti ba la perete, ba la margine?? Pai al meu sot cum aude de dormit cum mine, fuge mancand pamantul! E adevarat ca si eu ma simt "libera" ca nu-mi sforaie nimeni la ceafa, nu ma calareste nimeni, nu ma trezesc cu maini prin pijamale, nu vorbeste nimeni la urechile mele (ceva nedeslusit, oricum!) dar parca suntem de pe vremea razboiului. Eiii, aseara am bagat militaria in ei. Copilul la camera lui, parintii la camera lor. Ciudat, chiar s-au executat micii teroristi...si a aflat hazbandu' in cele din urma cum naiba este ca nevasta sa fie insarcinata in luna 9: trezit de vreo 5-6 ori pt pipi, dat jos cu icnete, cu tras de tablia de la pat, zgaltait tot ce era prin preajma, tarshait papucii (ca nu mai merg in pas saltat de multa vreme), rasucit de pe-o parte pe alta dar nu asa finut cum stia el ca o faceam odata...ci tot cu ignete si cu "facut elan", impins dragul meu sot pana sa cada jos din pat...ca doar balena trebuie sa se desfasoare...si tot asa.
Dimineata duceam fata la gradi si decreteaza generalul: "mami, mami, asa nu se mai poate!! (parca s-ar fi chinuit luni de zile ) Eu la noapte ma retrag dincolo si iau si fata cu mine, ca daca ea este mititica nu indrazneste sa cracneasca!"
Acum...n-as prea vrea sa-l las..dar sa vedem, poate pana diseara ma imbuneaza

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Nu stiu de ce dar am senzatia ca pana diseara te va imbuna el cumva.

Monica 38+ in curand mami de Rares Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia


Raportez contractii neregulate cred ca fara sanse de scos nasul in lume azi.


multumesc de urari....in ceea ce priveste nascarea nu disperra....toate la timpul lor
si eu am nascut la 40 +1
Daca stiam ca va fi asa mare ma bagam la un 38

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Buna dimineata!

unombun
Danagiemultumim de capitol!

luto multi ani fericiti in formula de cel putin 3!

Raportez contractii neregulate cred ca fara sanse de scos nasul in lume azi.

Iulia 40s + 1 cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze






Avanseaza lucrurile! Dureroase? Lungi? Rare?

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput