Burtici fericite de septembrie-octombrie(221)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata bebei, mamicute si burticute

Eu azi ma simt tare obosita. Poate si pt ca nu prea mai pot sa dorm de atata rau. Sper sa treaca repede si sapt asta ca nu prea mai rezist.

Selen, parca as vrea totusi sa vina bebe pe 16 oct. Eu una nu stiu cat mai rezist psihic cu toate starile mele de rau. Acum cum o vrea si el. Parca ce pot sa fac eu daca el vrea pe 19?

Raluk, stiu ca nu e politicos sa te bagi in fata dar daca ar fi fost dupa mine m-as fi bagat cam de acum o sapt ca tare greu imi e. Pe zi ce trece imi dau seama ca nu mai rezist. Doamne ajuta acum. Cum o fi asa o fi.

Anamaria, o sa incerc sa anunt din timp pt ca nu vreau sa ratez o majoreta ceva.

Ellenuta, Raluk m-ati inebunit cu retetele voastre. Noroc ca pe mine nu ma trage inima in bucatarie.

Liliac, ai si tu dreptate ca ar fi mai multe zile de sarbatorit daca bebe vrea afara luni. Eu l-as vrea vineri in brate dar....decizia este a lui.

Raluk a fost apreciat dansul din buric?

Manga, asa sa fie. Sa vina cat de repede bebelul ca altfel ajung la nebuni.

Luto, la multi ani lui David si voua pt cei doi ani de casatorie.

Dana, ai fost bestiala in dimineata asta. Poate se indura Anna de tine si apare.

Luto, Nela ce frumos dorm copilasii vostri. Il vreau si eu pe al meu acum .

Danangie, multumim pt capitolul nou.

Moni_iulia sa vina si la tine bebele pt ca deja ai trecut de cele 40 de sapt.

Imi aduc aminte de Luto ce ingrijorata era ca poate nu vor fi prea multe fete care sa prinda 40 sapt. Acum sunt uimita cate au depasit cele 40 de sapt.

Daaam si acum mai tragem o tura pana la baie. Stomacul meu cred ca a fost facut KO de Rares pt ca pare sa cedeze. Cred ca in curand cedeaza si apa mea de la atata dat la boboci. De o sapt incoace imi e tare rau. Nah ca m-am plans si eu asa de dimineata a oricum nu prea mai pot sa inchid un ochi noaptea si ma uit pe pereti mereu.

Unombun, inca o data la multi ani si bebel sanatos si cumintel.

Ne mai auzim.

PS. Claucia, Roxxy, Cristina_ana, AngelaPanduru, Kiki, Kateryna, Biaz, Monica nu v-am uitat nici pe voi. Sper ca sunteti toate bine.

Monica 38+ in curand mami de Rares Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

NELA uite poza.


DANA si ALESSIO
Si un alt samburel in burtica

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)


AMR 3 SAPTAMANI!!

Vai ce bebel frumos ai tu acolo.

Monica 38+ in curand mami de Rares Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Neata, fete dragi!
Imi dau seama ca la unele dintre voi e deja pranzul cel mare...dar eu abia acum ma adun de pe drumuri...

Luto Sa ai parte de o casatorie luuunga si fericita alaturi de sotul tau grozav iar pentru David, la cat mai multe lunite, sa fie sanatos si sa va bucure in fiecare secunda!
Acum iau eu de pe platourile servite de tine...dar sa stii ca te astept la un papanash

unombun Te asteptam cu vesti!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Buna dimineata!

M-am trezit cu doua ore mai devreme decat de obicei. Nu eram stresata cu facutul de capitol nou , mi s-a intamplat si ieri. Dorm aproape 6 ore, si eu sunt terminata daca nu fac 8 in general. Ce m-o fi apucat? In loc sa profit acuma, cat mai pot? Of, si nici nu sunt obisnuita sa dorm in timpul zilei, dupa ce ma trezesc. Desi ar trebui sa ma antrenez pentru asa ceva... Dar daca dorm ziua ma trezesc de obicei cu dureri de cap si tensiune foarte scazuta. Voi cu bebeii cand dormiti in timpul zilei va simtiti bine cand va treziti?

Danangie multumim mult de capitol!!!

unombun la multi ani! Da-ne un semn ce faci tu si bebelul!

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Mi-am amintit si eu ceva ca babele...
Mai coana nela ai spus azi intr-un post cum ca daca ti s-au terminat lohiile inseamna ca uterul ti s-a retras....sau poate am inteles eu gresit....Asa e ?
Ca si eu sunt pe final cu scurgerile dar nu ma gandeam ca sunt pe final cu burtica ...o pandesc zi de zi sa se mai suga si ea putin...sau macar sa se "traga la fata".
Ce papuci de mamaie am avut in sarcina dar sa vedeti ce chiloti mi-am cumparat acum, elastici....si dupa ce am probat unii cu forma clasica si am vazut ca la linia unde se terminau explodau efectiv niste sunculite de la pulpite....am trecut la nivelul urmator: cu piciorus....asa ca acum am unii sub forma de pantalon scurt, de parca sunt din echipa anilor 60 de gimnaste ruse.....dar pe langa ei mai am si burtica...si tu zici ca asta a fost toata retragerea ?? hmmmm....
Incep abdomenele atunci...cu toate ca si eu bag la pat, asa cum spui tu ..ca sa-l vad pe Davidutu.
Astept o explicatie din partea dumneavoastra

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


Luci toata viata mea (si cand eram copil) aveam un fund asa bombat si grasunel incat chilotii normali imi imparteau fundul in 4! Si mi se vedea prin pantaloni. Daca mi-i luam un pic mai larguti, atunci din cauza mersului meu de ratza, in doua secunde imi intrau cu tot materialul in fund . Asa ca am fost cea mai fericita cand am descoperit chiloteii tanga si chiloteii hipsters si boxerii de care zici, pe picior.

Asa ca sper ca nu vorbesti de rau boxerii asa cum ai tot vorbit de rau papucii aia, care ti-am zis ca imi plac mult si imi placeau si inainte de graviditate

38+ Alex - cumparaturi bebe


ha ha ha...in sertarul meu de doamna bine ce eram....tanga s-a dus naibii in fund...nici nu mai stiu cum arata....acum am infata, la prima mana...numai chiloti normali, tampoane de pasarica, tampoane de sani...mai imi trebuie niste gogosari dinaceea din bumbac pana la genunchi...ca sa fie tacamul complet
Dar asa cum "zice fetele"...cica trece....eu inca mai sper



ralu...luci....pe unde sa ma bag si eu sa rad in voie?!!
doarme barbatu'..s-a culcat saracul, acum vreo 2 ore..



Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

40s..+6

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Da ce i-ai facut saracului pana la ora aia, de l-ai trimis numai atunci la culcare?

La nipple stimulation poate ca tot Grig ar trebui sa dea o mana de ajutor . Dar ma distrezi de numa cum te miri si tu ce ai ajuns sa faci

super mami tau cu concluzia ce-a tras-o despre Ana, ca e ardeleanca

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Buna dimineata, dragelor!

Raluk, esti o bomboana de fata! Cate site-uri utile mi-ai trimis aseara, de retete de prajituri. Bineinteles ca le-am adaugat pe toate la favorites. Trebuie sa recunosc ca cel mai mult m-au dat gata retetele de cheese cake, de care si eu si Ana suntem mare fane si am constatat ca nu e chiar asa de greu de facut (bine, teoria e teorie, sa vedem cum stam cu practia)! Si alea no bake... Ce sa mai, o adevarata comoara esti!

Poate incerc salamul acela de biscuiti fara cacao, eventual pun altceva, un zahar caramel sau vad eu.
Sper din tot sufletul sa apuc sa fac ceva dulce sambata sau duminica (pana atunci voi functiona in "survival mode", ca v-am zis ca pleaca sotul in delegatie pana vineri dimineata si sunt curioasa cum ne-om descurca numai noi doua, singurele, 24 din 24).

Ce mai face mami tau, apropo?
Iti multumesc tare mult inca o data pentru retete.

Nela, mamica Anei



Abia astept sa-mi spui daca sunt bune .

Multumim de intrebare, mami ieri se gandea ca aici nu mai poate trage atata la jug ca vara, asa ca a mers o zi la tara, sa mai lucreze cate ceva . Bine, voia si sa apuce sa mearga inainte de "eveniment".

Deci faceti petrecere in pijamale, asa intre fete , super! Distractie placuta si sa fiti cuminti!

Hmmm trebuie sa merg pe prima pagina sa vad cati ani ai cu asa vechime in "munca" de sotie , ca pari asa de vreo 25 cel mult...

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Buna dimineata !!!!
Beuturi alese, cafele aromate si prajituri cremoase pentru toate fetele !!!!!!!

Suntem mandri sa ne laudam cu 2 ani de familie superbi si o luna de copil senzational.

Dialog:
Luci: "mai Adi..iti dai seama ca au trecut deja 2 ani...(mutra visatoare)"
Adi: "incredibil, numai 2 au trecut ?...mi se par de parca ar fi fost 100.."


Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


Multumim de tratatie

Sa aveti o zi minunata! Adi a vrut sa fie un scump, sa spuna ca simte ca te cunoaste si te iubeste dintotdeauna!

Pupam mamica cu sanii "explozivi"

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Voi va plangeti ca dormiti ba la perete, ba la margine?? Pai al meu sot cum aude de dormit cum mine, fuge mancand pamantul! E adevarat ca si eu ma simt "libera" ca nu-mi sforaie nimeni la ceafa, nu ma calareste nimeni, nu ma trezesc cu maini prin pijamale, nu vorbeste nimeni la urechile mele (ceva nedeslusit, oricum!) dar parca suntem de pe vremea razboiului. Eiii, aseara am bagat militaria in ei. Copilul la camera lui, parintii la camera lor. Ciudat, chiar s-au executat micii teroristi...si a aflat hazbandu' in cele din urma cum naiba este ca nevasta sa fie insarcinata in luna 9: trezit de vreo 5-6 ori pt pipi, dat jos cu icnete, cu tras de tablia de la pat, zgaltait tot ce era prin preajma, tarshait papucii (ca nu mai merg in pas saltat de multa vreme), rasucit de pe-o parte pe alta dar nu asa finut cum stia el ca o faceam odata...ci tot cu ignete si cu "facut elan", impins dragul meu sot pana sa cada jos din pat...ca doar balena trebuie sa se desfasoare...si tot asa.
Dimineata duceam fata la gradi si decreteaza generalul: "mami, mami, asa nu se mai poate!! (parca s-ar fi chinuit luni de zile ) Eu la noapte ma retrag dincolo si iau si fata cu mine, ca daca ea este mititica nu indrazneste sa cracneasca!"
Acum...n-as prea vrea sa-l las..dar sa vedem, poate pana diseara ma imbuneaza

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ioooiii am vazut poze cu grasunul David (cred ca toata ziua il admiri )

Si Ana e super incantata de perna ei "de gravida si alaptare" . Si, ca o lady ce este, s-a si asortat cu ea!

Alessio sta ca un baron . Ce fericit e!

Monikus mai e putin! Tinem pumnii sa rezisti! Dansul l-am lasat de frica sa nu nasc azi (stiu, eu chiar cred ca pot sa-l aduc pe Alex asa usor? ) Cel mai mult mi-ar placea sa-ti faca puiul o surpriza si sa nu-ti mai fie rau saptamana asta, ca sa zici si tu pe ultima suta de metri ca e usor sa fii gravidoasa

Liliana m-ai facut sa rad singura de dimineata! Pai asa, sa stie si el cum e! Si eu la fel, cu icnete la fiecare miscare si efort... . Si e exilat pe o margine, ca sa pot cand ma mut de pe o parte pe alta sa ma rostogolesc, ca nu ma mai pot ridica si intoarce in acelasi loc demult

Mai, ce vreme de rahat, si zice Busu ca vine iarna la munte si in Maramures . Pai nu e suficient ca vorbesc cu soacra (din Cluj, aci aproape) la telefon de vineri in fiecare zi, si aceeasi poveste: eu ii spun ca la noi ploua torential si ea zice ca acolo e soare... acuma sa avem ninsoare? Off... tre sa vina bebe, macar depresia mea de toamna-iarna sa se suprapuna cu baby blues

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ola again.,...am dormit cred juma de ora
Vai ralu iti doresc sa ai un pui cuminte dar chiar si asa vei dormi pe unde apuci....asa cu barbia in piept...si te vei bucura nespus . Garantez ca nu vei avea dureri de cap.

Multumesc tuturor pentru urari, sunteti niste dragute.

unombun la multi ani fericiti si cred ca ti-ai facut singura un cadou pe cinste. Asteptam vesti cand ajungi acasa cu puiul.

danangie cine mai e ca tine ? as sta si eu cu mama la povesti/barfe/amintiri...dezgropat de morti...etc....dar mai astept pana atunci.

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput