Fulgusori de nov-dec 2009 (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

BUNA FETELOR, am reusit si eu sa ma racesc, nu stiu ce fel de raceala e asta, nu am febra dar ma doare gatul, am inceput cu amigdalita dreapta ieri dimineata si acum astazi s-a mutat in partea stanga. Cred ca incepe si nasul, beau mult ceai cu lamaie si miere. Sper sa treaca sa nu se accentueze mai rau.

Va , in rest suntem bine, cam agitati ca nu ne mai gasim locul.

ALI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neataaaa!!!
Raportez o noapte super, am dormit de la 2 la 8 si dupa ce a plecat sotzu la sv am mai bagat o tura pana la 10 jumate cred ca e de la vreme atata somn
Lavinia, imi pare rau ca ai racit, eu abia am scapat cat de cat de ea. Cel putin nu mai fac febra si nu mai am atatea secretii nazale si ochii plangaciosi. Nu cred ca mai are rost sa iti insir tratamentul. sa te faci bine repede
Pirelia, asteptam vesti de la tine cu CCC ca tare-s curioasa

Ma duc sa-mi beau lapticul si revin
O zi frumoasa sa aveti!

Lili 35 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna dimineata
Multumesc de cafea,e tare buna .
Lavinia sanatate multa.Sa alungi repede raceala aia afurisita.
S_alinutza ma bucur ca ai vesti bune despre bebitza.Bravo!
Pirelia felicitari si tie pentru vestile bune de la echo.Eu cred ca ar trebui sa discuti deschizi cu medicul tau despre nasterea naturala si daca nu sunt alte motive medicale sa incercati asa cum vrei tu.
Simonette spor la treburi dar nu exagera cu ele,ok?
Monis plimbare placuta si ai grija de tine.
Andre tin pumnii sa te cheme la cabinet repede.
Cory bravo pentru sapt 35.


_
Ramona,mami deStefita (20.11.2006) si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Ali si tu racita?Sanatate multa!
Lylyana imi pare bine sa aud ca esti mai bine.Bravo!

Multu pupici tuturor si o zi frumoasa

_
Ramona,mami deStefita (20.11.2006) si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephyAndre tin pumnii sa te cheme la cabinet repede.
Buna dimineata, multumesc. El ma cheama foarte repede, nehotarata sunt eu, ca tot calculez sa combin mai multe chestii. Sa ii dau timp la Chiara sa puna pe ea, sa nu treaca mult timp intre controale, sa il prind inainte de a oleca din nou la Berlin, sa ..... intelegi?Tu cum te simti?O zi frumoasa! 32+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Lavi - sanatos

33+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
http://www.petitieonline.ro/petitie-p47134046.html
AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Pirelia - cand ai timp, pls da un semn pe mess ca vreau sa te intreb ceva legat de calcul indemnizatie zilnica la prenatal dupa mai multe medicale cu 01... si nu vreau sa acaparam spatiul pe aici... mercic

monis cu poze sapt 36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Neatza,
Nu prea am avut timp sa intru p net, dar recuperez .
Azi am schimbat si eu saptamana si fac cinste , si tot c va doriti.
Acum va las k tre sa merg la si , mai am in bucatarie si gata .
la cele care sunt recite si sa va faceti bine cat mai repede.


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +34 Maya Paula
AMR 6 SAPTAMANI !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neataaaa!

Ce am avut de citit de ieri si pan azi...phiuu..
Vazut si eu poze dulci de burtici, si achizitii si toate cele..ce sa mai ..e o incantare sa iti clatesti ochii si sa cunosti mai bine colegele de suferinta
Am citit si vestile despre Simina, hai Simi, tre sa fii curajoasa ca Maya e sanatoasa, si o sa recupereze curand! -si vezi si tu partea plina a paharului..macar ai dat repede kg jos, spre deosebire de mine care cred ca o sa ma plang si la un an dupa ..ca nu am fost in stare sa slabesc pt ca am metabolismul ft ft prost
Ma bucur ca Lumi e acasa de ieri si astept cu nerabdare pozici cu Annabelle si familia reintregita!!!
Eu am fost la eco ieri, eco de 36 de saptamani, bebitza mea are in jur de 2.5kg la 36 de saptamani deci e o matzuca mica..Dar nu imi fac griji, caci e in grafic, medicul mi-a zis ca mai mult de 3.2 kg nu face pana la termen, eu sunt multumita, ca mi-a si zis ca ma avantajeaza la nasterea normala..Am stabilit sa ma mai duc peste 2.5saptamani, si sa stau cumintica sa nasc cat mai aproape de termen ca e bine si pt mine si pt bb.
Si inca ceva..al meu doctor o sa lipseasca de pe 22-29, deci ma iau de manutza cu Krelia si ma rog sa stea cumintica pana pe 30 oct cand se intoarece nenea dr si am iar programare la consult..Am facut si consultul pe capra.., col inchis toate bune si frumoase, deci nu am motiv sa nu duc pana la 39-40sapt sarcina. Si eu care ma laudam ca dupa 37 vorbesc cu Mara sa iasa mai repede, acu tre sa ma rog sa stea cumintica pan la 39, caci altfel nasc cu medicu de garda..
Cam atat, acu tre sa bag curatenie nitel prin casa, caci trece un verisor pe la noi, ne aduce papa bun si dulce de la matusica, gatite cu drag pentru nepotica ei si stranepotica ei
Sunt cu ochii pe voi, si astept vesti bune in continuare!!
Si...Krelia, matale pe unde te preumbli??ca stim prea bine ca tre sa stai la orizontel...ne cetesti de la umbra cumva??


PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 36+ Mara Teodora
AMR 4 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Eu sunt keo azi - n-am dormit toata noaptea. Am avut niste arsuri stomacale ingrozitoare (de fapt nicia cum nu mi-au trecut), in plus ma sufocam de cald - desi evident nu era cald. Pe la 2 am m-am mutat in sufragerie pe canapea si am intredeschis si geamul si dupa ce am rontait vreo 2 Reni am reusit sa atipesc, dar la 5 m-am trezit din nou. Nici acum nu mi-e bine.

Laurairina ma bucur ca totul e bine cu bebelina. SI doctorita mea lipseste de pe 20 pe 24 si eu am emotii desi eu abia pe 22 implinesc 36 saptamani si trec in 37, dar cum bb e inaintat si ea m-a programat pe 4 sa nasc...am emotii. joi acum insa mergem iar la control sa dea DOmnul sa fie totul bine in continuare.

...of si daca nu m-ar mai arde asa rau pe gat ce bine ar fi.



34+

Mergi la inceput