Fulgusori de nov-dec 2009 (131)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

laurairina si shtephy - aveti cate un PM de la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Inteleg Andre .
Eu sunt foarte bine,multumesc.Durerile pe ici pe colo nici nu le bag in seama,mai vin ,mai trec.Asta e .
Incercam sa o conving pe Stefi sa isi dea jos pantofii mei cu toc cu care tropaie prin toata casa.I-am zis ca poate sa isi rupa picioarele cu ei si ea mi-a raspuns ca nu are cum,ca sunt lipite picioarele ei.

Laurairina chiar ma intrebam pe unde esti de n-ai mai aparut de ieri dimi pe aici.Ma bucur ca este in grafic Mara .E si ea bebelina fotomodel.Bravo si pentru col si stai cumintica pana la inceputul lui noiembrie,ok?

_
Ramona,mami deStefita (20.11.2006) si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Buna dimi si de la Brasov


Raportam o lipsa totala de chef si din cauza vremii.Multam de cafea.

Am avut ce sa citesc azi dimineata semn ca sunteti ok.

pup fetele cu vesti bune.Laurairina felicitari pt bb in grafic.

Camy da un semn sa stiu ca esti bine.

33+ Matei Constantin
roxyaly-poze
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13Si inca ceva..al meu doctor o sa lipseasca de pe 22-29, deci ma iau de manutza cu Krelia si ma rog sa stea cumintica pana pe 30 oct cand se intoarece nenea dr si am iar programare la consult..
Si eu, si eu in club cu voi, aceeasi conferinta, sta-le-ar ....Felicitari pentru rezultate! 32+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Multumesc mult fetelor pentru incurajari!! Am luat un paracetamol sinus...sa vad ce efect are...ca ma enerveaza de nu mai pot faptul ca nu pot respira!

O sa incerc sa imi fac o infuzie cu ceai de musetel....sa vedem poate asa mi se desfunda nenorocitele astea de sinusuri...Nu inteleg cum de Dumnezeu am reusit sa racesc din nou!Cred ca din cauza ca duminica m-a prins ploaia din parcare pe scara blocului....

Lavi, 36+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 4saptamani!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

'elo burtix!
aici sunt.....nu ma stergeti de la condicuta ...insa avusai "trebi"...duminica musafiri...si ieri...n-am prea dat pe la laptop...caci..cred ca s-a cam procopsit cu un intreg arbore genealogic de virusi ..si l-am dus la doctorelul de calculatoare...sa-l faca bine ..si acum ma lupt cu desku'...si cu statul in popou'..asa ca, pana se face bine pacientu'...o sa fiu mai zgarcita la vorba

in rest, am terminat capitolul "hainute"...am bifat si pompa, de pe lista..papuci tot nu am ...parca vad ca ii iau pe aia de plaja de anul trecut .....pai daca tati nu stie ce si unde sa-mi caute..iar nevasta-sa (adik je )..nu stie sa-i spuna ce si cum ii vrea? )

iar am visat numai porcarii....dar trecem noi si peste....pe 24 s-a hotarat pomana...cica..sa avem 31 libera ..poate le fac vreun surprais ..asadar, fetele...colege de "congres"...intre 21-29...strangem tare din picioare (ce poeta sunt!)

vazut si eu mumos Davidel...sa creasca mare si voinic!
vazut si mogaldeata Maya..sa creasca si ea mare si voinica!
citit si noutati despre fetele cu eco proaspete...felicitari!
sanatate burtixurilor care au racit!

altceva....nu mai stiu..desi parca mai era ceva...pana una-alta...pupix tu ol ...ma bag la o vizionare de muvi si apoi la un dr. spock....daca nu m-o lua somnelul intre timp...



krelia 35+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Andre, asta macar e semn bun ca doctorii astia ai nostri vor mereu sa fie la curent cu ultimele noutati, nu se lasa doar cu ce au invatat in facultate si cu experienta! Si bebeii nostri o sa vina la termen, asa ca nu ne incurca pe noi o conferintaa

In legatura cu alaptarea, de ce insist acu pe nastere normala si nu mai vreau cezariana..
Sa va povestesc: la clinica particulara la care nasc, daca faci cezariana bbei vin in camera cu mamicile abia a doua zi dupa nastere. Atunci daca pot avea grija mamicile de ei, bine, de nu vin asistentele si ii ingrijesc si implicit le baga laptic praf la biberon( pt ca de cele mai multe ori mamicile nu au lapte, si se intampla ca laptele sa vina in a 3 sau a 4 zi, cand deja se externeaza!)
Eu am tinut mult sa nasc la clinica asta chiar daca costa mult pe principiul ca ma ajuta asistentele sa invat sa alaptez, sa ingrijesc bebele, chestii elementare.. Ori daca nasc prin cezariana..o sa imi fie mai greu sa ma dau eu jos din pat, laptic ori am /ori nu am..si risc ca abia dupa ce ajung acasa sa incerc sa alaptez si sa am lapte, deci..ioca ajutor din partea asistentelor si sfaturi compentente..Si o sa ma dau cu capu de pereti singura, ca nu o sa stiu mare luccru, mai patesc si altele!
Plus ca medicul mi-a mai zis ca , din cauza diferitelor discutii si pretentii exagerate a unor parinti insuficient de informati (fitzosi de aia de bani gata, ca e plina constanta de ei) clinica baga pe langa lapticul praf si glucoza ca bebele nu cumva sa scada din greutate, ca vai de mine, comenteaza parintii In loc sa promoveze alaptatul la san , si chestii de astea, prefera sa imbuibe copilu din primele minute cu lapte praf si glucoza ca sa fie niste parinti tampiti multumiti!!!
Pai frate , toti bebeii scad in greutate dupa ce nasc, chiar nu inteleg ce vor oamenii astia...
Si in concluzie, o sa ma chinui sa nasc normal, sa am laptic dupa, si sa apuc sa invat din spital sa alaptez, eventual sa apuc sa imi desfund canalele..chestii de asteaa



PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 36+ Mara Teodora
AMR 4 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:


'neata gagici

mai dar cat am avut de citit...vad ca scrieti, nu gluma....dar asta e bine...
Eu nu mai am nici o veste....toate sunt la fel...sunt in criza de timp in ceea ce priveste casa....si parca nu mai trece timpul cand ma gandesc cat mai am pana nasc..
Flavius e un miscaret si jumatate ...si-mi place de mor ca-i asa..
Si astea sunt toate vestile de la mine....adica nu sunt

Roxyaly eu am medic pediatru, mi-a recomandat-o medicul meu de familie...am zis ca o sa merg la ea deocamdata sa vad cum este, daca nu-mi convine o schimb, dar med de fam mi-a zis ca este ok, vine si acasa...daca vrei iti trimit PM cu numele si nr ei de telefon.
Si da, azi ma simt mai bine...sper sa ma si tina...

Katy ma bucur sa te vad asa optimista si ca ai parca mai multa grija de tine stand in pat...bravo...sa nu mai aud de aspirator!

Lorelix am vazut si pozele cu burtica si patutul...asa eset e ca al A_drianei. Frumos. Sa-l stapaneasca bebe sanatos!

Ramonika ti-am admirat si tie burtica

Lylyana.ion tu zici ca ai burta mare????? Ia baga un ochi la semnatura si uita-te in albumul numit Darius...sa vezi ce burta mare am avut eu ...toti ziceau ca-s gemeni....si am nascut un bebe de 3150g....aveam mult lichid...sigur e si la tine asta

S_alinutza si Pirelia felicitari pentru vestile bune de la eco..toa asa sa o tineti fetelor!

Laviniablaga sanatate multa iti doresc...si zici ca ai luat paracetamol sinus????? sa nu mai iei...ca nu-i recomandat in sarcina... Pune-te pe tratamente de-asta mai naturiste, ceai, lamaie, laptic, miere

Tiusca bucura-te ca esti asa in forma si ca mai poti merge la servici...si eu la prima sarcina am mers pana la 38s...si multa bafta joi la eco...sa nu-ti fie frica, totul va fi bine...si o sa ai si un barbatel langa tine

Lacramioara bine ai venit in clubul celor care se chinuie sa doarma....si ma bucur ca esti bine...si ca ne mai scrii cate putin despre tine

Rgagapie felicitari pt cele 34s...la cat mai multe duse cu bine!

Laurairina felicitari si tie pt vestile bune de la eco....si azi sa papi si pt mine asa o mancarica buna facuta de matusa ta

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


36+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 2 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia
asadar, fetele...colege de "congres"...intre 21-29...strangem tare din picioare (ce poeta sunt!)



Congreswoman ne facem
Stai cumintica la orizontel atunci pana iti vine pacientu acas sa poti tastui linistita din pat! Cat despre papucii de spital, eu doar ce am pus papucii de plaja de anu trecut deja in bagajul de spital- pt mers la baie/dus..ca doar nu era sa cumpar altii asa de moft
Si in leg cu pomana, ce faci, te risti sa te duci?daca e mai devreme?

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 36+ Mara Teodora
AMR 4 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Camy, mai am cel mult 4 saptamani si aflu de unde mi se trage balonul asta . Pana atunci o si o pt tine

Lili 35 cu Alexandru

Mergi la inceput