BIOGENESIS FERTILITY CENTER(4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

mirela - am aruncat un ochi pe prima pagina si se pare ca din nefericire pt soti e musai sa faca aceasta analiza.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

hop si eu...chiar daca n-am mai scris de mult va citesc zilnic si cand am ceva de zis zic....ca acuma....in legatura cu analizele sotului din uretra si mie mi le-a dat sa le fac spunandu-mi ca sunt obligatorii insa cand am avut consultatia cu dr grec l-am intrebat daca mie mi-au iesit toate ok mai este necesar sa-l chinui pe sot?si mi-a zis ff clar daca sotul n-a avut antecedente de genul asta in trecut iar la mine sunt ok n-are nici un rost...si nu l-a mai obligat nimeni sa le faca
pupicila fete

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Buna seara fetelor! Va imbratiseaza pe toate "printesa Lia"
Cata au dreptate fetele , chiar esti un inger pazitor pt noi , nush ce ne-am face fara tine!
Bun venit fetelor nou venite!
Misa iti tinem pumnii,asteptam minunea!
Valeria, multa bafta pe 17, sa ne dai vesti bune, hai ca se poate si pt noi veteranele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

buna dimineata fetelor, ieri am facut analizele hormo si nu stiu daca sunt chiar bune, ma puteti ajuta voi?

Estradiol 146,7 faza foliculara:46-607
FSH 9.83 faza foliculara:3.5-12.5
LH 7.77 faza foliculara:2.4-12.6
TSH 3.19 val referinta:0.27-4.2
Testosteron 1.06 val referinta: 0.22-2.9
Prolactina(electrochemiluminiscenta) 706.6 val de referinta: 127-637
Prolactina dupa PEG 627.

Prolactina vad ca e cam mare, ce inseamna asta?stiu ca nu e bine, dar de ce, cu ce influenteaza ea si ce rol are? ce as putea sa fac ca sa scada? de ce s-a marit?
Va doresc o zi frumoasa, chiar daca afara e super urat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stan.valeria spune:

Multumesc miky!
si eu abia astept ziua de 17, sa vedem ce o sa-mi spuna in legatura cu analizele, si daca totul este ok cand pot sa incep...

la mine este si mai greu, tinand cont de varsta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui taty_ana

hop si eu...chiar daca n-am mai scris de mult va citesc zilnic si cand am ceva de zis zic....ca acuma....in legatura cu analizele sotului din uretra si mie mi le-a dat sa le fac spunandu-mi ca sunt obligatorii insa cand am avut consultatia cu dr grec l-am intrebat daca mie mi-au iesit toate ok mai este necesar sa-l chinui pe sot?si mi-a zis ff clar daca sotul n-a avut antecedente de genul asta in trecut iar la mine sunt ok n-are nici un rost...si nu l-a mai obligat nimeni sa le faca
pupicila fete

7+

Draga Tatyana,sa stii ca si eu ma gandeam la varianta asta si logic asa ar fi,pt ca toate astea se iau prin contact sexual si daca la mine nu o sa iasa inseamna ca nici el nu are nimic.Chiar am sa intreb si la clinica sa vad daca mai are rost sa-l chinui.

Salutari la toate fetele si o zi cat mai placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

bitza - despre prolactina poti citi aici
http://www.contraboli.ro/prolactina-si-infertilitatea/
In rest nu stiu ce sa iti spun.....pentru z3 mie mi se pare mare si val. estradiolului si cea a TSH-ului. Dar este posibil sa gresesc...

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

pysypisi- se iau prin contact sexual dar depinde si de fiecare organism in parte -am auzit un caz in care ea avea hiv si el nu a luat desi facusera dragoste cativa ani buni. Fiecare organism are sistemul lui de aparare. NU cred ca il va ierta cineva pe sotul tau de analize asa ca nu-i da sperante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

catalina, imi vine sa ma sui in masina si sa vin si eu pe 17 la dr dar nu pot pleca de la serviciu, chiar sunt foarte suparata, numai vesti proaste primesc in ultimul timp si nu ma incurajeaza nimic ca sa merg mai departe. Exista vreun tratament pentru prolactina marita, sau trebuie sa astept sa si revina ea?Vad ca unele fete au luat unele tratamente naturiste, dar mi-e putin frica sa iau asa de capul meu, sa nu fac rau in alta parte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Bitza, sunt ok analizele tale, nu-ti face griji. Depinde la ce laborator ai facut, cu ce reactivi s-a lucrat si prin ce metoda s-a analizat. Prolactina este putin marita, dar nu in valori care sa puna probleme. Esti in standarde

Mergi la inceput