Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(41)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Mai toata saptamana am umblat prin orash dupa cumparaturi si alte pregatiri...macar cu kiturile de celule stem am rezolvat, le am acasa si sunt un pic mai linistita. Am inceput sa pregatesc si bagajul pt spital...desi eu sper sa mai duc bb-linele macar inca 6 saptamani.

isa78 Felicitari! Ai mare grija de tine ca sa duci sarcina cat mai aproape de termen...Sanatate multa tie si bb-lacilor!



31+

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Isa78 bine ai venit. Sarcina cat mai usoara, fara probleme.
Stai linistita cu cerclajul... mai ales daca se face la rece, cand colul e fara probleme, riscurile sunt f. mici.
Unii dr. fac cerclaj preventiv, altii doar daca e cazul... la tine fiind 3 probabil riscul sa se deschida colul este mult mai mare decat la 2... sunt sarcini gemelare duse la termen fara cerclaj... si sunt sarcini care au putut fi tinute pana aproape de termen doar cu cerclaj... Ai incredere in dr. tau... el stie cum e cel mai bine.

luludani ii despart cum pot... daca se bat pe o jucarie, ii ofer celu icare n-are cealalata jucarie sau una asemanatoare... sau incerc sa-l conving pe cel care o are sa o dea si fratelui si sa ia el alta... Sau daca nu tine nici asa, nici asa... le iau jucareaua pe care se bat si nu o mai primeste nici unul...Plang 1 minut max. si continua sa se joace cu altceva... o vreme e liniste, apoi o luam de la capat... Si ne batem si pe locul de langa mami/tati... si pe cine sa fie primul la pipi la wc... si pe multe alte prostii

blue_karina nu stiu ce sa-ti spun despre picioruse... stiu ca acum, cat sunt mici oasele lor sunt destul de moi... probabil sunt modelabile... Bb-le unei prietene a avut probleme cu un piciorus, pt. ca as stat inghesuit in burtica... si o vreme il tinea stramb, in interior (laba piciorului)... dar si-a revenit fara interventii, doar cu masaj. Probabil la voi e ceva un pic mai complicat, dar sigur se va rezolva.



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Unele dintre voi ati trecut prin asa ceva, iar celelalte sigur veti trece. Fetitele mele s-au descoperit! Le-am pus in pat una langa cealalta si Laura se uita la Irina si zambea. Apoi a vazut-o si Irina, si au inceput sa vorbeasca intre ele si sa rada. M-am topit

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Isa, multa sanatate si o sarcina fara probleme iti doresc!

Oana, m-a intristat foarte tare ceea ce ai spus despre sarcina pierduta la 20 de saptamani... Poti, te rog, sa-mi spui daca a fost o sarcina cu probleme? Ai avut inainte si alte manifestari, te asteptai sa apara vreo problema? M-am speriat tare...

Larisel, stai cuminte si sper sa nu pleci curand la spital!

Karina, ti-am vazut babalutzele... Sa-ti traiasca si sa fiti o familie mereu fericita! Mi-a placut foarte mult si caruciorul... poti sa-mi spui ce firma e, de unde l-ai cumparat, cat a costat? Eu incep sa ma uit prin magazine dupa diverse si nu-mi place nimic din ce vad, caruciare n-am vazut decat sport, in care sunt sigura ca nu pot fi pusi copiii nou-nascuti... Plus ca au niste preturi...

mamicilor cu copiii bolnaviori, va urez insanatosire grabnica si la cat mai putini mucisori!

Si tuturor o zi frumoasa!



Carla 12+ , dublu laureata!

Blog de babies

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Eliana, multumesc d eintrebare. Sunt ok..adik inca mergem la dezobstructii nazale..dar medical ei sunt sanatosi..au aceste secretii..adenoide...din cauza vremii asteia imputite...
Andrei e mai bine cu otita..i s-a retras timpanul..speram sa mergem pe drumul bun..ca m-am cam saturat...
Avem 2 dinti..de fiecare.am mai spus asta acum cateva pagini..si mergem de-a busilea



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

La multi ani Sofia Maria & Daria Ioana!!!

oana_oana26 sa-ti traiasca fetitele sa fie sanatoase shi pline de viata!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui Isa78

Buna fetelor

Scriu pt prima data la acest subiect. In urma unei fertilizari voi fi viitoare mamica de tripleti. Acum am 9 sapt si 2 zile, ieri am fost la eco si micuti mei sunt ok. Sper sa ma ajutati cu sfaturi din experienta voastra. Mi-e frica de perioada de sarcina care din cate am inteles de la dr va fi destul de dificila, stat aproape numai in pat si ceia ce ma speriat cel mai tare este ca vrea sa-mi coase colul uterin din sapt 12.

Va mulumesc si va pup pe toate

bine ai venit!!!
felicitari!!!
sa ai o sarcina usoara, cat mai aproape de dermen shi bebei sanatosi!!!
tinem pumnii1!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:


Te intreb pt ca e posibil sa nasc sapt viitoare prin cezariana din cauza de IR marite....depinde de cum mai evoluam saptamana aceasta.Vineri noi aveam 1499 si 1429 g la 32sapt+4, cam mititei zic eu... Marti am intrat in sapt 33...

32+ Dragos si Eva


tinem pumnii sa mai rezisti putin...daca nu...DOAMNE AJUTA sa fie bine!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Elyanne iti multumesc mult ptr incurajari, abia astept sa ii vad pe pui ca mananca fara tot felul de "artificii" (care sunt de cele mai multe ori in zadar).
Isa Felicitari pt bebelusi, iti doresc o sarcina cat mai usoara si cat mai aproape de termen.
Petrean multa sanatate copiilor si felicitari ptr dintisori si ptr mersul de-a busilea.

Mie imi e din ce in ce mai greu singura cu copii, de abia am timp sa le pregatesc papica si noua cate ceva. Copii sunt foarte activi si trebuie sa fii tot timpul cu ochii pe ei.
Avem anemie, Bogdan are anemie severa, luam iar picaturici si siropele, ne "plac" mult.


"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Isa, wow, tripleti!! Ce frumoooos! Bine ai venit la noi, iti doresc sarcina usoara, la termen!
Cel mai important e sa nu te stresezi, sa nu-ti faci ganduri rele si sa stai linistita in pat. Trebuie sa fie bine!
Despre cerclaj, te-au lamurit fetele, nu e o problema, din contra, e benefica pentru tine si bebei!
Sanatate multa, multa!

Carla, ce faaaaci? Iar te stresezi? Ce-i cu tine? Nu te mai gandi la ce e rau, lasa lucrurile sa vina de la sine si vei vedea ca va fi totul bine! O sa zambesti la cele spuse acum, peste cateva luni... hai, capu' sus si cu optimism inainte!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Cand sari de bucurie, atentie ca nimeni sa nu-ti ia pamantul de sub picioare. (Stanislaw Jerzy Lec)"

Mergi la inceput