Rugaciune colectiva pentru a avea copii (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


happymum bine ai revenit!
Distractie placuta la nunta fratelui. CASA DE PIATRA MIRILOR!

Livsy multumim pt psalmi!

Va postez, www.calendar-ortodox.ro/luna/octombrie/octombrie10.htm" target="_blank"> Sinaxarul de azi.



ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 12+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

Buna seara!
Am primit mesajul de la o prietena, a fost scris pe 6 oct. si sper ca nu deranjez daca il postez aici, poate se gaseste cineva sa ajute.
=================
Cu rugamintea de a da mai departe. Urgent.

Andreea TUDOR - fata nou nascuta a unui profesor de la Colegiul
National Henri Coanda Bacau - are nevoie urgenta de sange B3 NEGATIV .
Sotia lui a murit la nastere saptamana trecuta. Poate se gaseste
cineva...
Va rog sa trimiteti mai departe pana se gaseste o persona ce
poate si doreste sa salveze acest bebelus. Numarele de telefon le aveti
aici :
0741-864-495
0765-262-424
Scuze de deranj si dati mai departe, va rog ...
=================

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

O, Doamne!

Maicutza Domnului ajut-o pe ANDREEA TUDOR!



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Buna seara fete dragi,
Am intrat sa va salut, sa vad ce mai faceti.
Ioanact- ma bucur ca vii la Iasi de Sf.Paraschiva, mi-ar fi placut sa te pot gazdui, insa eu nu locuiesc chiar in oras, ci intr-un sat la 40 km. Am fost si eu astazi prin oras sa ma plimb (in total am mers pe jos 4 ore si tare ma bucur ca am reusit ca am inteles ca e bine in perioada asta multa plimbare si nu reusesc in fiecare zi) - Iasiul e pregatit de Marea sa Sarbatoare: racla Sfintei e afara, e impodobita minunat cu multime de flori... dar cel mai mult e impodobita cu multime de pelerini imbujorati si fericiti sa se afle atat de aproape de Sfanta. Mult mi-ar fi placut sa mai ajung sa ma inchin la Sf.Moaste, sa multumesc Sfintei pt. minunea ce o port in pantec, insa deja coada era mult prea lunga si mult prea multa lume. Mi-am amintit cum anul trecut preotii nu au putut sa duca racla cu Sf.Moaste inapoi in biserica, fiindca Sfanta nu a vrut sa intrerupa coada de pelerini si pana nu au ajuns sa se inchine toti, nu a vrut sa se lase mutata. Acum imi dau seama cate minuni face aceasta Sfanta, cate minuni pt. atat de multi, cat de mult iubeste sa fie aici cu noi in Iasi, in Moldova, in Romania. Cred ca daca mergi sa intrebi pelerinii care vin (mai ales cei care revin an de an) si stau la coada la Moaste, fiecare a primit o mica minune de la Cuvioasa si de aceea este si asa mare pelerinaj an de an, an de an. Poate se va mai gasi cineva cu suflet mare sa adune intr-o cartulie minunile mici si mari ale Sfintei.
O seara binecuvantata!

Doamne ajuta!
37+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna ziua dragele mele.

apel urgent!!!!!!!
va rog din suflet sa ne rugam pentru maria-parascheva de anaomaria. ana-maria e internata cu fetita la spitalul de copii si ii face micutei tratament injectabil cu antibiotice. a plecat cu un microb din maternitate dupa nastere si a facut bubite cu puroi tot corpul. sa ne rugam pt ele sa se intoarca repede acasa. (mesaj de la o forumista minunata).

acum am vb la telefon cu ana, si zice ca fetita raspunde la tratament si au inceput sa ii treaca din bubite. dar sta in spital cu fetita inca vreo cateva zile. e la sfanta maria, cine stie de acest spital.
Doamne ajuta!


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

pt Anaomaria si Maria Parascheva


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

alina mersi frumos. nu v-am parasit.

doar ca am asa... un pitic eu la cap... dar merge, sa stii.... am vazut ca daca stau mai departisor, asa, nitel, de discutiile numai si numai despre bebe, mi-e mai bine... ca prea am ajuns sa am idei fixe...



drum bun la iasi, si sa va ajute Dumnezeu sa gasiti gazduire.



Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

happymum o vom pomeni pe Maria Parascheva in rugaciunile noastre , sa o ajute Dumnezeu sa se vindece, si sa plece din spital, acasa sanatoase.
Stiam si eu de Anaomaria ca e in spital , de ieri de la oanka80, mi-a trimis PM.
Imi pare rau ca discutiile despre copii te face sa 'suferi', dar Dumnezeu nu ne va lasa, si 'vede' ce ne dorim si cu siguranta ne va ajuta. Tb sa avem rabdare si multa credinta insotite de rugaciuni.

Multumim! Se pare ca am gasit cazare..urmeaza sa ajungem la Iasi si poate reusim sa ne intalnim si cu fetele din Iasi.

Va postez si www.calendar-ortodox.ro/luna/octombrie/octombrie11.htm" target="_blank">Sinaxarul de azi!



ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 13+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Daca vreti sa acultati predica de astazi si anume : Pilda semanatorului.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 13+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:



www.razbointrucuvant.ro/2007/10/14/sfintii-parinti-despre-parabola-semanatorului/" target="_blank">CINE ARE URECHI DE AUZIT… SA AUDA STRIGATUL DOMNULUI!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 13+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput