LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct2007 (340)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Piciulika

Dragele mele
de fapt am intrat sa il felicit pe TUDOR si pe Mama lui draga, asa, ca intre nascatoare de mamifere dragalashe - si cand colo, ce vad?!?!
In primul rand ca draga mea draga Adi a nascut deja puiul dulce! Eu stiam ca mai are, nici nu ma asteptam sa vina Adam asa, hop-tzop! Dar bine ai venit, grabitule blonziu si dragalash!
Sa fii sanatos, voinic si dragostos - cel putin cum e Lisa cu tine! - si sa-ti bucuri familia. Sa ai o viata fericita si plina de noroc si iubire! Tot conul abundentei sa-l verse ursitoarele in soarta ta! Ce-as veni sa te smotocesc, baietzel mic si dulce!
Bravo Mami ca esti asa vrednica si ne spui si noua! (...eu nu-s in stare nici nenascuta! ) (Si intalnirea celor doi ai organizat-o exact cum scrie la carte! Bravo! Smart mom.)
Ce ma bucur pentru voi!

Si in al doilea rand, nu mai putin important, ce vad?! Ca Mamicile nu ne-au uitat, desi noi nu ne-am invrednicit in ultima vreme sa pupam pe nimeni, nici pe dragi-dragi prieteni... Ma simt foarte prost, dar si foarte bine - sunteti niste suflete candide si iertatoare!
NANA, Ceamica, Diwana, Sabina, Diwana, Rox, Celia, Valentina, Aandreea, Gabriela, Slippers, Greyerash, Adimercedes, Sim (SPER ca nu am uitat pe nimeni!?!!) multumim pentru minunatele urari si va !!!!
Si pe Mari, si Luy si Mami de Trandafirash - sper ca ati primit SMS retour.
Erina, m-ai facut sa lacrimez, ce draguta esti. Atata inspiratie! Si atat de adevarat: azi l-a durut burtica ca a papat tort si cioco si tot, "cu lacomie, asta oricine stie"! Si desi dolphin song era desigur pentru Delfinash, l-am savurat si eu din plin. M-a relaxat...

Si inca ceva: dragelor mele Sara si Meme le doresc sanatate multa, mamicilor lor obosite putere - si va imbratisez pe toate 4! (pe Gabi mai greu, ca nu ne lasa rotunjimile )

Toata ziua am lucrat ca disperata la camera lui Micha - ne-am luat liber cu Tati. Duminica, dupa tambalau (mai precis "in tambalau") inauguram "cadoul", camera noua. E mare secret, Michael nu stie nimic. Mereu e inchisa cu cheia, lucram noaptea si suntem stressati sa nu cumva sa ramana deschisa... Am terminat, mai trebuie sa-i bibilesc maruntzenii.

Seara Tati l-a adus de la Tagesmami - unde a tot sarbatorit, cu tort, cadouri, ghirlande, era in centrul atentiei (e vacanta si erau puzderie de copii langa ai lui Jacqueline - care e asa o dulce!!)... Au trecut pe la magazin si au adus un tort de cioco, asa, sa nu ramanem noi fara tam-tam. Sampanie... A primit o muzicuta de la noi si ne-a cantat (chiar fain!!) toata seara. (Sincer, ma mir ca n-a hiperventilat sa lesine!) De la atata cioco (zice "Schoggi!" si-i lucesc ochii) a fost hiper-agitat si a sarit ca o capra peste tot. Acuma doarme, uff!

Duminica e party mare, la "cafea & tort" si ceva gustari reci.
Sunt mult prea multi: toti au confirmat, noi am decis + anuntat asa din scurt (2 sapt in avans, nu 2 luni, modelul helvet) si speram ca doua-trei familii nu pot veni. Wrong! Vor fi vreo 25 persoane... Anyway, un fecior are mama!!! (DEOCAMDATA!)

Cam asta e de la noi, obositzi si haituitzi - dar motivatzi tare sa-i facem onorurile ursuletzului. Tzinetzi-ne va rog pumnii - mai ales mie: am tendintza sa ma stressez tare ca gazda... Si nu ar fi (mereu) cazul, zau. Dar vreau sa fie fain.

Va imbratzisez tare pe toate - mai ales pe Nana, ca la un moment dat am vazut mesaje atat de calde de la ea, ca-mi venea sa ma urc in avion sa vin s-o iau in bratze!

P.S. Sper sa apuc sa mai urc saptamana viitoare si ceva poze - sunt deja cu doua luni in urma! Sa-mi vedeti blondutul poznash: e un clown, are un simtz al umorului de pici pe jos... Toata lumea remarca ce privire smechera, de pus pe sotii si flirtangiu are. Ce mai, suntem topitzi!

Ah, si burtica e tot mai mare - cat o sa ma fac?!? - si contzinutul e extrem de vioi. Toate bune.

Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Michael (8.10.2007) si Countdown


Picio, ce faina surpriza pt Micha. Ce as vrea sa pot fi acolo sa ii vad mutrita cand ii prezentati cadoul, sa ii vad reactia, privirea, offf... Mult spor cu petrecerea si nu te stresa, ca o sa vezi ca iese totul absolut perfect!

Bineinteles, astept poze muuuulteee...



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Luy, ii doresc lui Meme multa sanatate si refacere rapida!!! Un pupic special pt ochioasa Me .

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Anutzo, mama...ai grija de tine, ca munca in exces n-a fericit pe nimeni

Adi, Brava, bebe Adam stie perfect care-i treaba:)))

Piciulikule, va pupacesc tare de tot!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Eu am avut o zi super meseriasa. Am muncit toata dimineata ca o dementa si pauza de masa mi-am facut-o la urgenta, cu perfuzie, cu o criza beton de spasmofilie.

N-am apucat sa citesc mai nimic.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts


Ana, sanatate!Sper ca esti bine deja!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata!

La multi ani, Paula Maria!



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonaiani

Citat:
citat din mesajul lui slippers76
Ce mai face Eliza cea energica? Ca Daniel sunt convinsa ca e cuminte


Daniel, intr-adevar, e cuminte. Azi a ras la toti bebeii pe care i-a intalnit la spital, in 2 ore cat am stat acolo a supt de 2 ori, a vomitat pe tricoul mamei o data si a adormit satisfacut pe burta mamei, care statea pe sezlong si citea cartile de nutritie, urland din cand in cand la Eliza sa nu darame bara care tine mingiile alea mari, medicinale.
Momentan Eliza il chinuie pe tati, care trebuie sa ii dea lapte, sa ii faca masaj la picioare, sa o lase sa-l calareasca pe spate, sa i iciteasca n-spe carti, sa ii dea sa manance tot felul de fructe pe car le vede pe carte (feresaca sfantul sa nu existe in casa fructa aia! - aseara a vrut struguri, a scapat saracul tati cu stafide, ca avea poza de struguri pe punga...)

Eu m-am retras - il alaptez pe daniel si trag un pui de somn bun pana maine dimineata, cand o iau iar de coada ...

Pupicei si tie, am bagat la cap programul de activitati de familie pe timp de week-end.



Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.2007) si bondarel Daniel (27.06.09)



Mai dar ce argint viu ai tu acolo! Hi, hi, asa sunt si ai mei . Amandoi. Si speram macar de la Vlad o idee de moderatieSi tati sa nu spere la zile mai linistite. Cu doi in casa e musai sa-si ia in serios si full time rolul, ca n-are incotro.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Ana, cum e dintele Mirunei? La noi primul dinte a cazut greu, am dus-o la dentist, al 2 lea a picat la gradi la masa. Dentista mi-a aratat cum sa il scot, daca plange o poti pacali. Ii zici ca verifici daca se misca, il apuci de baza si rasucesti usor. Cat despre activitatile comune, cred ca Vlad e mult mai cuminte si mai avansat ca Andrei. La noi nu ar participa linistit la astfel de activitati, si problema e ca o deranjeaza si pe Alex care ar participa altfel daca ar fi singura. Cat despre Monopoly...m-ati dat gata. La mine amandoi atomicii nu stiu decat sa imprastie si sa arunce cu piese, nu i-am vazut sa joace vreun joc coerent.


Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


A venit ieri zana Si a venit singura, fara interventie. Teoretic stiam si eu cum trebuie prins si rasucit, dar are niste dinti asa mici ca n-am reusit sa facem nimic. Ne-am chinuit si eu si mama, si ta-su. Eh, am scapat... Cat despre Andrei, daca nu ti-ai luat portia de bataitza de la duamna cumatra, o iei de la mine. Cine a zis ca ar trebui sa participe linistit la activitati? Ar fi chiar culmea! Sa-l vezi pe al meu ce agitat e! Si in nici un caz nu-i mai evoluat, decat poate ca balmajeste mai multe vorbe. Uite, fa-mi mie hatarul si incearca un teatru de papusi cu el. Daca vrei, mergem impreuna Cum a fost excursia Alexandrei?

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Ana, Miruna nu vine la party? Eu nu prea stiu ce sa fac cu Alexandra. Nu vreau sa se plictiseasca si imi e si greu cu amandoi, asa ca daca nu mai vin copii de varsta ei o sa o las acasa.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


Pai pe principiul asta am zis ca n-o iau cu mine. Ca se plictiseste, sau mai rau, se baga in sufletul copiilor. Ca e bagacioasa rau. Daca s-ar aduna inca doi-trei copii mai mari, as aduce-o si pe ea.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celia
Ana, sper ca Zana ia facut o vizita Mirunei...Ce dulce a fost papanasul, ca sa nu-si mai vada surioara plangand...



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009


Facut, facut Sa stii ca desi se ciondanesc destul de mult, Vlad e foarte empatic cu Miruna. Si chiar nu suporta s-o vada plangand. Mereu o pupa si-o mangaie si-o dragaleste cand are ceva.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Am incarcat si eu cateva poze cu copii mei, mai mult cu Olivia!

http://family.webshots.com/photo/2056818530061996643yrBskw

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007


Maaai, dar ce frumuseti blonde! Sa va traiasca! La ce gradi e Alex? Nu stiu de ce, cdar aveam impresia ca prestam la aceeasi gradinita, dar dupa poze cred ca nu

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput