Strumfi de iul-aug 2007 (157)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela
ma consolez ca macar primul a fost conceput intr-un cadru mai special, respectiv la mine la birou .



......de ce la birou? nu mai suportau vecinii scartzaielile patului??????
sa nu-mi spui ca p'asta mic si verde , l-ai conceput cuminte , acasa, in pat in pozitia misionarului....ca nu te cred!
si DA, am vazut ce cald e afara, am si simtit

*fata draga nu fii trista, prostitutzia exista!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Citat:
citat din mesajul lui Vivela
ma consolez ca macar primul a fost conceput intr-un cadru mai special, respectiv la mine la birou .



......de ce la birou? nu mai suportau vecinii scartzaielile patului??????

*fata draga nu fii trista, prostitutzia exista!!*



biroul de la munca, printre dosare

_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) +
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Helou!

Am vazut ca aveti scaune moi la copii, intrerupeti orice fel de lactate 24 ore. La noi mereu functioneaza.

Floarea soarelui imi pare bine sa te citesc.

Vreti toamna? Va dau eu toamna, sa va saturati, insa sa nu veniti la mine cu d'astea ca ploua prea mult, ca e prea frig... imi vine sa va bat, ce as vrea si eu sa fie cald si frumos cand ies dar la noi deja incepe sa se intunece si daca e frumos pe timpul zilei la 5 e deja tarziu si inorat.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Cristina ai incercat pt.diaree si afinele? ori sirop ori chiar dulceata de afine! merge si dulceata de afine! e "medicament"!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

eu stiu de ce michi e dorita de racoare... fata s-a nascut intre Carpati/ la poale de munte... .......

sunt de acord cu majoritatea, vremea e numa' buna, nici prea prea, nici foarte foarte... cat timp avem de plimbat pe-afara strumfii numa' de n-ar ploua, in rest soarele fie unde-o fi!

ddanagh m-am gandit la voi de curand.. ca doar am venit de la moldova prin brasov si am salutat ploiesti-ul de pe centurica.... vai vai vai ce centura are ploiesti-ul; o fi intrat nene in reparatii dar parca a dat cu tunul in gardurile protectoare si marcatoare de benzi.... abia daca stiai pe unde e banda, pe unde se merge corect si pe unde esti deja pe contrasens!.....

si am si o intrebare de baraj pentru tine: de unde procuri ciolanul afumat? se gaseste si la supermarketuri d'astea mari? intreb si eu asta cam cum intreba michi de ouale batute spuma! .... n-am avut niciodata curiozitatea sa cumpar carne, decat de pui si ffff.rar de porc/vita... pt.ca de obicei din astea "grele" imi ia mama din surse sigure si imi trimite congelat!


si eu fac schimbari prin casa, sortez si vreau sa ma debarasez de multe lucruri inutile... oare ce sa fac cu ele? inclusiv haine pe care nu le-am purtat decat f.rar.... sau deloc!




karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

si noi uram lui Victor de Anto.... sa cresti mare si sanatos ca frumos si iubit esti in continuare!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

dragele mele, saracul Denis nu a mai vazut lapte de tare de mult; el nu e prea mare fan; dar i-am facut mucilagiu si-i ziceam ca e lapte dulce.
karli, stiam de afine dar uite ca nu i-am dat; am la congelator. in schimb am sirop de coacaze (care la fel cica-s astringente) si-i indulcesc ceaiul, ii mai pun in cereale. auzi, da' pe mess nu ma vezi, ma ignori?
la cresa le da cel mult o data pe saptamana lapte, in rest o fi de la mancare..
in week-end a mancat doar orez fiert, mucilagiu, mar copt cu cereale de orez, banane, branza. si uite ca nu scapam... macar nu-l doare burta!

Luna si eu ma bucur cand te citesc, imi place cat de echilibrata si puternica esti, imi plac copiii tai (imi plac si multe alte mamici si copiii lor, desigur).


Vivela, ce destainuiri.... si eu care credeam ca esti fata cuminte!



- am editat ca tot uit sa felicit mamicile&copiii ce se sarbatoresc in ultima vreme. pentru ca-mi sunteti dragi toate, va doresc ceea ce imi doresc pentru mine si familia mea!


Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Karli daca ma crezi nu am fost niciodata pe centura Ploiestiului, nu stiu cum e. Incerca sa vii prin PLoiesti ca e simplu, mergi drept . INtri in PLoiesti, la prima mare intersectie, tii tot inainte, ajungi la intersectia cu rond din centru, unde, deasemenea tii inainte si tot asa strabati centrul si bulevardul castanilor, ajungi la gara de sud si acolo o iei pe pod (adica aici faci stanga la rond) si gata ai iesit din Ploiesti.
Daca vrei sa vii la mine la prima mare intersectie de cum intri in Ploiesti, nu mergi inainte ci faci dreapta, mergi cam un km pana la intersectia unde in dreapta vezi o biserica mare sau Kaufland si aici faci stanga, pe Gh Gr Cantacuzino, si aici ma suni. Te astept.

Ciolanul l-am luat din Selgros, l-am nimerit ff bun, cu multa carne. Chiar m-am intrecut pe mine cu fafoica asta facuta asa cu multa telina si tarhon. Buna rau.

Sunflower cand e data peste cap flora eu zic ca-si revine mai greu numai din regim. Asa era si Daria, pana la enterolactis am tot indopat-o de orez si lapte HN.
Eu una am banuit si faptul ca la cresa le mai dadea ca si gustarica o pragitura magura sau Kinder. Eu nu ii mai dadusem niciodata prostii de-astea. Acum vad ca saptamana asta nu le-a mai dat ca intentionam sa le zic sa o sara pe Daria de la portie cand au astfel de minuni. Vezi ce le da la cresa.
Plus ca i-au iesit si ceva blande pe ea. Nu a mai avut niciodata si uite ca tot acum i-au aparut, asadar e ceva cu papa de acolo, eu nu am schimbat nimic acasa ca sa provoace astfel de reactii. II dau zirtec si cu mixtura mentolata.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Am facut o plimbarica si am trecut si prin piata de legume. Mi s-a parut asa de frumoasa si bogataaaaaaaaaaa

La multi ani sarbatoritilor!

Vivela, deci primul la repezeala, cu dosare aruncate pe jos? Imi place cum suna Usa ati inchis-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Cafera pai chiar e un an bogat in recolte. La tara nu s-au mai facut atat de multi struguri de f mult, plus porumb si toate celelalte. Chiar nu stiu de ce prognozasera astia prin primavara ca va fi un an secetos, doar asa sa ne sperie, sa cumparam.

La multi ani!!! Victoras sa cresti mare si sa treci prin viatza victorios.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput