Bobocei de sept-oct 2008 IN SARBATOARE!! (194)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Neata,

Am citit si eu putin din urma si m-am intristat cind am vazut cite fete au cazut in butoi! Mult curaj, sa treceti cit mai repede peste necazuri!

Am vazut si poze cu printi si printese, mamicilor, sa va traiasca puii si sa va bucurati de ei in fiecare clipa.

LA MULTI ANI CHRIS SI ELIZA!!!!

Elsa inca doarme, am o mica somnoroasa, cred ca e de la cit merge acum. A inceput acum o luna sa mearga, dar asa timid, insa de ieri face ture in toata casa, nu o mai tin. Pina ieri venea si ne lua de mina sa o plimbam prin casa. Cind am adus-o ieri de la cresa, am lasat-o putin la usa in carut ca eu sa-i aprind luminarea de la botez si sa o intimpin cu lumina. I-am dat luminarea ca sa o stinga ea, bine, nu prea a mers figura, asa ca am stins-o eu, si cum ea vroia in continuare luminarea i-am dat din geanta o cutie de smintina pe care tocmai o cumparasem. Asa ca nu a mai fost nevoie sa ma ia de mina, se 'tinea' de cutia de smintina si a luat-o la picior. Si nu s-a mai oprit pina nu am dus-o la patut sa faca o siesta.

(apropo de faza cu luminarea, cica in prima zi de gradi / scoala sa intimpinati copilul cu luminarea de la botez aprinsa, ca sa-i lumineze calea. Cum Elsa s-a dus la cresa inainte de a fi botezata, eu i-am aprins luminarea ieri).


Azi mergem la pediatru pt vaccin pt prevenar si priorix.... Sper sa fie bine.

o zi buna va doresc. Pupici

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Lumi

Piolica tinem pumnii sa nu aveti nicio reactie de la vaccin

Nerantula offf mami, las ca trec toate

de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:



Cateva pozici de mot

prima data am ales ceasul

bricheta


cu mami si nasica


ce tort bun


cu cei cei 2 tataie


motul meu




Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna fetele

FELI am ramas socata...este foarte adevarat ca trebuie sa te impaci cu ideea, dar eu cred ca as fi inebunit......dar pana la urma vb. ta:"sa fi fericita ca ai un copil sanatos si un sot bun" acum te inteleg ai tot dreptul sa stai singura in butoi..

RATONELULEEEEEEE imi era dor de tine cum stati cu somnu'??? .....pe principiu " ce fac baietii"???

PIOLICA tin pumnii stransi ptr vaccin.....si tare de tot sa nu plinge-ti sau sa ave-ti vre-o reactie

Aseara pe la 9 i-am pus sotului sa manance niste ciorba si copilului i-am "preparat" niste cereale.....evident ca nu sa uitat la cerealele mele si a inceput sa manance ciorba.....am ramas un pic socata de faptul ca nu se mai satura.....mam gandit sa ii schimb ora de legume la 1-2 ii dau cereale si la 21-22 ciorba sau alte manacaruri..

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Saluti
Am culcat si eu una bucata cupil obosit mi-am pus ceva de papa si am zis sa stau si eu putin cu voi.
Feli da ai dreptate pe langa tine noi nu avem ce cauta in butoi.Off doamne ce tara avem.Sper din suflet sa poti face ceva macar o parte din bani sa recuperezi sa nu fie paguba asa mare.
Irina eu as face partaj ca la carte nu as lasa nimic de la mine dar deh eu asa sunt mai materialistain cazul tau tu stii mai bine.
Cristina vazut poze tare frumos e Raducu.
Carla lasa ca uita soata de divort toata sapt cu Sasha.
Nusha asa ma simt si eu cum ai descris tu si ma gandesc ca de abia astept sa ma intorc la serviciu la copii mei de acolo.Dar in secunda 2 imi aduc aminte cat de obositor e si acolo cu 30 de copii si ca apoi venita acasa trebuie sa fiu fresh pt al meu si ma gandesc ca e mai bine cum e acum chiar daca rutina asta pe mine una cel putin ma omoara dar cu siguranta e mai usor acum decat cand vom merge la serviciu si vom deveni multifunctionale.
Babymom eu as pleca singur in locul tau fiind mi-ar fi si mai usor dr sunt fff cautati.Eu ma chinui sa conving sotul de vreo 2 ani sa plecam dar nu imi reuseste el e asa mai patriot.
Ada La multi ani!!!! fericiti alaturi de copii si de TL.Oau 12 ani de casnicie !!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Intru si eu scurt, ca ne pregatim sa mergem la parintii mei la Targoviste, sa urez
LA MULTI ANI Chris Anthony si Eliza. Sa cresteti sanatosi, norocosi, sa aveti parte in viata numai de clipe de fericire si sa aduceti bucurii parintilor!!!
LA MULTI ANI si tuturor boboceilor si mamicilor care se sarbatoresc saptamana aceasta, ca nu cred ca am sa mai intru, ca ai mei nu au internet.


PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Si sa nu cumva sa mai prind pe careva in butoi, ca dau foc butoiului

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Are cineva scaunel de masina marca Britax, cel evolutiv 1/2/3? Noi vrem sa-i cumparam Elsei un scaunel ca nu mai incape in scoica si asta de la Britax mi se pare super ok. Ce alte scaunele de masina sint inclinabile si super confortabile? Merci!


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

LA MULTI ANI!!! CHRIS ANTONY SI ELIZA SA CRESTETI MARI, SA FITI SANATOSI SI SA AVETI O VIATA PLINA DE IMPLINIRI!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

LA MULTI ANI Chris si Eliza!

Feli, Irina, Rox, Nicole aveti de la mine si multe
Piolica bine ai revenit
Babyboy am vazut poze cu motzatul, sa iti traisca, sa creasca mare si sanatos

Stiu ca sunt multe motive de a intra in butoi, eu le gasesc mereu, moaaa pot sa enumar mii dar m-am gandit ca e toamna si ne trebuie butoiul ca sa punem muraturi, zise gospodina din mine

Eu m-am tzacanit nitel, ieri am fost in cismigiu si apoi am luat-o la picior pana acasa , sotzul a venit pe la 9 seara si in mod normal l-as fi asteptat cu matura dupa usa, dar aseara eram asa obosita si nici noi n-ajunsesem de mult timp, asa ca toata lumea a fost obosita si calmaaaa, cred ca am gasit reteta succesului

In alta ordine de idei e frig rauuu in casa, pe la voi cum e? A...si de ieri nu avem nici apa calda, am un morman de vase murdare, am spalat doar bibele si am crezut ca imi cad mainile de rece ce era apa

Iese cineva prin kiselef/herastrau sau prin zona? acum cat mai e frumos afara, de cand cu caruciorul rosu, mi-am propus sa imi dau kilometrajul peste cap

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput