Bobocei de sept-oct 2008 IN SARBATOARE!! (194)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

nikole acum am citit de Sasha al tau...off...saracutul
pupam si Karinuta...mai sangereaza?
angelyna, eu fuseiacum imi trecu desi nu-l uit si nu-l iert(bine...tot mie imi fac rau, stiu...)
dar tu d c te trezisi asa ...tarziu?
anca, nusha....stiti care e solutia? sa fiti nitelus..."bombe".adik...ca mine. eu i-am calcat si i-am ars camasa. acum am interzis la fier de calcat pe hainele lui(ce vreti, am o ia o pauzare de barbat ce tine la hainele lui mult)..deci isi calca singur de vreo 3ani....la mancare, fac, dar nu sunt experta, recunosc...si mai e si carnivor si preefera prajit, deci il rezolv repede.deci, sa fiu tolomaca, imi prinde bine...uneori.
rox...am trecut si eu prin faza asta...cu soacra si sot.e f greu si sa fii la mijloc(am inteles eu mai tarziu) adica...tu il bati la cap ca uite ce scorpie e maica-ta, ea il bate la cap, cu siguranta , ca ce scorpie esti tu(sunt absolut convinsa ca tu ai dreptate..poate si sotul tau stie asta..) .bine, nu-i iau apararea, dar eu am inteles si avut de castigat in ochii sotului meu cand am incetat sa-i mai spun si eu inca o data ..ce el deja vazuse.pt ca asta faceam.era si el de fata, auzea si vedea rautatile ...dar eu apoi il mai si tocam la cap..ai vazut ce-a facut, ce-a zis etc.
(oare ...ati inteles ceva din ce-am zis?)
sa va rezolvati problemele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:



Salutare ..vin si eu la

Am o carte de Adele Faber de vanzare...mai bine zis am comandat si pe net..si am vorbit si la librarie ...pentru cartea www.teora.ro/cgi-bin/teora/romania/mbshop.cgi?database=39&action=view_product&productID=6034&category=" target="_blank">asta..si a sosit si la librarie ..de unde am cumparat-o imediat..si apoi ..intr-un tirziu a venit si cu posta..de la editura...asa ca as vrea sa dau un exemplar...pretul ei e 28 de lei...
Daca e vreuna din voi interesata..da-ti de veste .

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=990be2d9621797e852b848&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">BIRTHDAY PARTY :IZABELLA si STEFAN

www.onetruemedia.com/shared?p=990efcd5419f99be4eb8de&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MOTZ IZABELLA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Buna dimineataaaaaaaaaaaaaa

Vad ca ati transformat scutecele intr-un mare butoi!!
Va trimit de la mine multi sisa treaca supararile.

noi am cam chiulit de la apel pentru ca am fost plecati la munte sa taiem motul lui Raducu.
Nasii ne-au invitat la o cabanuta de lemn super unde am stat 2 zile.
A fost foarte frumos..vreo 30 de persoane ..tot familionul.
Obiceiul a fost cam asa...puiul imbracat din cap pana in picioare de nasa..apoi legat parul cu o panglica rosie si bagat printr-un colacel mic si taiat. Iar tavita pe care a fost pus motul circula apoi la toti invitatii care pun bani pe ea. Asa ca Raducu are acum cont gras
De pe tavita a ales asa.. prima data un ceas, apoi a pus mana pe noul testament..dar nu l-a ridicat..a luat bricheta...apoi tinand iar mana pe noul testament ..a ridicat un ghiul de aur
Poze am facut putine din cauza de tati emotionat
Acum ne pregatim de ziua lui Raducu insa care o sa o facem sambata..atunci pot sa vina si socrii.
Raducu a primit deja cateva din cadouri..adica ieri o tricicleta si un elefant mare pe care calareste. Ii plac foarte mult.
O sa incerc sa pun cateva pozici cand am timp.
Pupici la toata bobocimea

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

cristinasa fiti sanatosi si baftosi! asteptam poze.
vrusei s ama uit la pozele tale, lidia, ...si pana sa inchid io bozele etc....se sesizara hienele..ca vaii...auzi carla...ce filmulet cu cantecel...
auzi, as vrea eu carticica aia...dar nu stiu cand ne-am intalni...si io as avea bani abia pe 20 ale lunii.mai bine nu te incurc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Sa nu ma dati disparuta, dar ieri am alergat toata ziua cu si dupa pici ... a fost agitat toata ziua, nu a mancat nimik in afara de lapte biscuiti si painica. Nu mai eram in stare seara sa intru , abia asteptam sa ma bag in pat. Va pup pe toate
Ma bag la citit, vad ati fost cucuvele

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Anca ma bucur ca deja se aud vesti mai bune

Carla

Cristina felicitari pentru mot, abia astept pozele

Babytza ma bucur ca esti bine



de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Ieri dimineata nici cafeaua nu am baut-o , asa ca dau si eu o cafea maaaare in dimineata asta si sper sa si apuc sa beau din ea
Cu mucisorii suntem mai bine, il aspir de vreo 3 ori pe zi , in rest nu ii mai curg asa tare.

Claudina e mortal Razvanel

Nikolici cum e catelul ?

Babymom imi pare rau ca esti singurica toata saptamana Noi suntem aici daca chef de vorba
Ce fericit a fost puiul la tort !!!!! Iar de masinuta si mai tare !!!! pupici blondinului si fratiorului !!!!!

Cuscra si David ascunde obiectele prin casa...daca nu as sta mereu cu ochii pe el ar fi obiecte e negasit

La multi ani Simodina !!!! Sa fi iubita si fericita !!!!!!! Te-am sunat pe toate telefoanele ieri, dar nu am dat de tine

La multi ani Riana !!!! Sa cresti mare si frumoasa, sanatoasa si norocoasa !!! Dana sa iti traiasca fetita !!!!

piolica

elly superb tortul !!!!!! Si printesa

Ada felicitari mergaretului !!!!!!!!!!!

Feli am intepenit citind postul tau tot speram sa ne scrii ca era inchiriat pe o vara , nu cumparat , deci nu asa multi bani pierduti...Vaaaaaai ce nenorociti Nu mai e nimik de facut ??? Adica ai pierdut atatia bani si nu sunt aia de gasit ??? Offfffff

Musette imi pare rau de pusti Sper sa iii iasa dintisorii repede si sa treaca de faza asta

Ada la multi ani fericiti impreuna !!!!!

La multi ani Anthony, Eliza !!!!! Sa cresteti mari si frumosi, sanatosi si norocosi !!! Christin, Leah sa va traiasca puii !!!!

La multe lunite Maxx de Illia !!!!

ratonel ea nu in mine a lovit ci in mama. Ceea ce ma deranjeaza si mai tare Nu mai comentez aici , ca nu mai vreau sa zapacesc lumea cu problemele mele

Am fugit in parc cu puiul

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:



Felicia, imi pare tare rau, am un nod in gat cand ma pun in papucii tai.... chiar nu stiu ce sa zic... e bine ca te-ai impacat cat de cat cu ideea... ufff

giuli, eu le dau peste cu legume, gatesc legumele separat si pestele il fierb, max 30 min in apa. are gust si ceva miros de peste, dar il accepta... le-am dat pana acum salau si pastrav, file.

musette, uf, imi pare rau, sper sa iasa dintii cat mai repede si sa reveniti la situatia buna de dinainte!

ada si felicitari lui Radu pentru progres!

irina, din experienta alor mei (parinti) iti spun sa nu ai incredere cand vine vorba de bani... ori iti da banii inainte de semnarea actelor si basta, nu semnezi nimic pana nu ai banii in cont, ori iti iei lucrusoarele si pleci... mai ales ca, din cate inteleg din ce spui, nu e tocmai un om cu care sa te poti intelege de vorba buna... imi pare rau, iti sunt alaturi, imi imaginez ce greu trebuie sa-ti fie... stiu cat de greu i-a fost mamei...

feli, si hunii mei sunt fani Mikey Mouse de pe Disney Channel!

ratonel, ia niste galbejiti si de la mine . capu' sus, trebuie sa fie bine, doar de la tine am invatat asta si am invatat ce inseamna sa fii optimist!

baby_boy, sa fiti sanatosi, sa fie intr-un ceas bun! pe Raducu si asteptam pozeeeeeeeeeeeee!

babytzule, bine ca ai scris, ca deja pusesem mana pe telefon... sper ca sunteti mai bine, abia astept eu sa plece soacra-ta, sa va linistiti, dar'mite tu... muuulti !


LA MULTI ANI CHRIS SI ELIZA!!!! Sa cresteti mari si frumosi, sa fiti sanatosi si calzi ca soarele de mai!




Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

lumi, nu sunt suparata, domle, ce-ai....nu de la mine tre sa invatam, sa fim seriosi(io doar pozez intr-o "dura", de fapt arata-mi degetul si sa vezi plansete....pe cuv)...uite, de la irina sa invatam... sa fim tari si sa luam lucrurile bune din viata
roxulema bucur c-ai intrat.las, mama ta sa fie sanatoasa. nu tre s-o bagi in seama...ca doar nu te cobori la nivelul ei, nu?(mama ne zicea mereu cand eram mici "aia dasteapta cedeaza prima")si nu ne zapacesti cu nimic...si nu e numai parerea mea, sunt convinsa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Deci ma pregateam si eu de plonjon in butoi, dar m-am razgandit cand am citit de felicic, nikolici si irina
Dupa ce, saptamana trecuta, mi-au ridicat masina de pe Stefan cel Mare (nici nu stiam ca e interzis sa parchezi in spic pe portiunea aceea, eu ma bucurasem ca gasisem un loc) si m-am scuturat de multi bani sa o recuperez, azi dimineata am gasit-o fara numere , smulse cu brutalitate. Nu, nu am ocupat locul nimanui, acolo parchez de mai bine de un an de zile, nu am blocat, nu am incomodat, nimic! Pur si simplu, se pare ca cineva nu ma place in zona sau nu-mi explic

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput