Puiuti de Randunici 2008!! (317)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui lyvy

Deci , Webshots-ul e nebun, nu mi-a luat toate pozele, si acuma nu mai refac, dar va arat niste poze de la mare, si ma duc la culcare:

luati de aici http://news.webshots.com/album/574953925ZXddaj



Somn usor

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

e o dulce mare pentru iris...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

ca v-ati uitat la baieteii mei frumosi
Ramo,sanatate baiatului
Oana,nu ma mai imbrac in rochie,o pozez asa si cand am pozele de la nunta,va arat
faci la bunatatiDaaar si eu mananc nuci verzi!toata saptamana am poftit dar imi era ca imi fac mainile verzi si ma duc asa la nunta
Simo-Mimo,am auzit ca ,candideaza becali.anul asta cred ca zic:pas
nu mai stau -noapte buna ,randunici


Simocu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui gudinde

Luny sper sa scada febra si sa nu aveti o noapte grea.

Ramo nu te supara, toata lumea a fost bine intentionata.

Simo si rochia unde-i?

Nicoleta sa vezi dupa 1 an de stat printre astfel de oameni si cu un astfel de sistem de mijloace de transport in comun, cum o sa te readaptezi ...
Cum e tavanul ala transparent? Retractabil?

Mimo patania ta cu mararul unguresc imi aduce aminte de patania mea cu usturoiul chinezesc. Imi fac sosul dietetic cu usturoi si iaurt pt vinetele umplute, pun nr de catei de usturoi cunoscut si cand sa gust ... am zis ca iau FOC!

Bubule eu in general cand gatesc folosesc multe ierburi si condimente. Mi se trage de la 4 ani petrecuti in Asia.

Tuchi garda usoara si sanatate maxima!

Roxana

Cleme si astazi la tv aratau un reportaj de la ITM unde se primesc o multime de sesizari telefonice vis-a-vis de o serie de abuzuri.
Sa ramai fara carte de munca mi se pare un abuz maxim si o situatie foarte periculoasa. Un astfel de telefon poate va ajuta.

Ah si era sa uit ... Mimo cand vei intra pe mess, vei gasi definitia. Am trimis info solicitat.



nu ma supar doamne fereste..stiu ca toata lumea a fost bine intentionata

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gudinde, nu e retractabil, dar se acopera cu un "tavan normal" de masina daca apesi pe un buton . Habar nu am sa explic mai "stiintific". Oricum, senzatia e foarte faina cu atata lumina!! Bani sa ai!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Gudinde,rochia e in dulap

Simocu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Abia acum am reusit sa intru. Am muncit de-s capie...
Luny, dupa cum iti amintesti inca de dimineata ti-am zis sa te sui in taxi si sa-l duci la doctor, am avut un feeling si BRAVO ca asa ai facut. Acum il tratezi (stiu si eu ce inseamna refuzul medicamentului dar crede-ma, nu te descuraja, reusesti pana la urma; eu in 80% din cazuri m-am descurcat singura) si va fi bine. Ce Dumnezeu, e pneumonie, e grav dar nu e meningita!!
De la orice alte sfaturi sau pareri ma abtin.
Noapte buna tuturor.

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Luny, asa face si Dudel Cand le ia , cand nu vrea sub nicio forma.E pe toane! Incearca dintr-un pahar/cana normale , de sticla.Ca poate-l atrag. Eu asa mai fac uneori. Sau tinut pe spate si turnat pe gat...na, rusine sa-mi fie! Mai nou bate aspiratorul NaNaNa...cine l-o fi invatat nu stiu...o intreb eu maine pe Mari daca ea se ocupa cu batutul lucrurilor Din ce stiu eu, daca "raspunde" la augmentin, in 24-48 de ore n-ar trebui sa mai faca febra. Dar de tusit ar mai putea sa tuseasca multa vreme, chiar si dupa ce-i trece
Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

la noi e in general pe 'nu vreau' setat, astea-s rare exceptii, dar m-am obisnuit...am incercat frate, si din paharel, si din lingura, si stand eu in cap, si cu 'ia si ursuletul', 'vaai, uite ce bun da mami', astea nu au tinut in veci la el oricum, se prinde ca in pahar/canuta/etc in loc de apa e altceva numa daca vede culoarea!! si nu vrea sa ia, sau daca il pacalesc, doar ce si-a umezit buzele si vede ca e alt gust decat ce stie el, gata, pa!tot la seringa, musai, si la fel de turnat pe gat..asta e, daca trebuie, eu mi-s militian si gata!

febra a scazut, a adormit acum 10 min..el mai tarziu de 10 nu se culca, dar e iar dat peste cap, falacutu'...
ramo si eu sper ca nu te-am speriat/suparat...dar gandeste-te cum ar fi sa-ti dea in pneumonie, dupa atata timp de tuse...si sa stii ca putea sa ia nenorocitul ala de medicament si nu i l-ai dat..nu e chiar crima antibioticul asta, mai ales ca-s situatii cand chiar nu se poate fara...
lyvy frumoase pozele, marea, voi, si Iris, o dulceata de fetita!!
naty stiu ca pot! oricum, doar eu il medicamentez, Liviu eventual il mai tine, cand e acasa, dar am tehnici precise sunt terorista si eu

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ce prost am formulat mesajul de mai sus, suna ca naiba, dar nu am chef sa editez, sper ca ma intelege Mimo, la cum am scris..sunt obosita..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Luny, asa face si Dudel Cand le ia , cand nu vrea sub nicio forma.E pe toane! Incearca dintr-un pahar/cana normale , de sticla.Ca poate-l atrag. Eu asa mai fac uneori. Sau tinut pe spate si turnat pe gat...na, rusine sa-mi fie! Mai nou bate aspiratorul NaNaNa...cine l-o fi invatat nu stiu...o intreb eu maine pe Mari daca ea se ocupa cu batutul lucrurilor Din ce stiu eu, daca "raspunde" la augmentin, in 24-48 de ore n-ar trebui sa mai faca febra. Dar de tusit ar mai putea sa tuseasca multa vreme, chiar si dupa ce-i trece
Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

la noi e in general pe 'nu vreau' setat, astea-s rare exceptii, dar m-am obisnuit...am incercat frate, si din paharel, si din lingura, si stand eu in cap, si cu 'ia si ursuletul', 'vaai, uite ce bun da mami', astea nu au tinut in veci la el oricum, se prinde ca in pahar/canuta/etc in loc de apa e altceva numa daca vede culoarea!! si nu vrea sa ia, sau daca il pacalesc, doar ce si-a umezit buzele si vede ca e alt gust decat ce stie el, gata, pa!tot la seringa, musai, si la fel de turnat pe gat..asta e, daca trebuie, eu mi-s militian si gata!

febra a scazut, a adormit acum 10 min..el mai tarziu de 10 nu se culca, dar e iar dat peste cap, falacutu'...
ramo si eu sper ca nu te-am speriat/suparat...dar gandeste-te cum ar fi sa-ti dea in pneumonie, dupa atata timp de tuse...si sa stii ca putea sa ia nenorocitul ala de medicament si nu i l-ai dat..nu e chiar crima antibioticul asta, mai ales ca-s situatii cand chiar nu se poate fara...
lyvy frumoase pozele, marea, voi, si Iris, o dulceata de fetita!!
naty stiu ca pot! oricum, doar eu il medicamentez, Liviu eventual il mai tine, cand e acasa, dar am tehnici precise sunt terorista si eu

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!
nu am somn...tot timpul am stat cu inima indoita ,sa nu faca ceva grav,tot timpul il intrebam pe cata,"nu crezi ca ar fi mai bine sa-i dam antibioticul"...am asteptat si parerea altui medic si am aflat-o azi...am spus in mesajul anterior ca am sa-i dau medicamentele prescrise,nu le iubesc ,urasc momentele in care trebuie sa i le dau,sa-l chinui dar cand trebuie ,trebuie si gata... ma rog la dd sa le ia si sa fie bine

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

...si totusi...ca limba daca te mananca trebuie scarpinata...
Ramo, neaparat te rog sa-mi dai si mie linkul de unde ai citit tu ca "in infectiile acute de cai respiratorii superioare nu se dau antibiotice". Termenul asta cuprinde la un loc o MULTITUDINE de afectiuni, de la caile nazale pana la plamani, cu bacterii, virusuri, ciuperci; cu tuse si fara tuse. Doua exemple care imi vin in minte rapid: sinuzita purulenta pneumococica si faringo-amigdalita streptococica. Daca tot, mai nou, medicina o invata toti de pe net, citeste tu ce consecinte au aceste boli fara tratament antibiotic...
Sunt dura, stiu. Dar aici vorbim DE si PT binele copiilor nostri asa ca pana la coada nici nu-mi pasa cum sunt categorisita. Oricum, daca mesajul meu e prea dur, retineti-l macar pe al lui Tuchi, exceptional de simplu si de adevarat: antibioticele au fost inventate ca sa trateze boli (adica nu ca sa otraveasca oameni)

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput