Puiuti de Randunici 2008!! (317)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Simo, niste scumpi si niste frumosi Sunt atat de dulci si par asa cuminti Oricum, se vede ca David il iubeste mult pe Sam Vreau si cu tine nasicaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

are febra, 38,5 ...i-am pus supozitor cu paracetamol acum jumate de ora si imi pare la fel...
lyvy nu conteaza gustu siropurilor, ci ideea, ca ii dau eu ceva, cand vreau eu..tot seringa de panadol o folosesc, la orice, dar cand o vede, in general face urat..dar mai exista si exceptii, in seara asta m-a surprins placut, de ex, a luat toate cele fara prea mare scandal
mimo, blanka, simo
am vazut iezii de simo, ai 2 baieti frumosi, au crescut!Sam s-a schimbat, e baietoi in toata regula

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

in primul rand luny imi pare rau ..off cand am citit nu-mi venea sa cred si multa sanatate

in al2 lea rand beyy nu sunt capcauna,am sa-i dau lui andru reteta primita azi..am citit ,am rasfoit n pagini si am gasit pareri si pareri..merg pe mana doctoritei ,in plus m-a dat peste cap si mesajul lui luny..lui andru i s-a pus diagnosticul iacrs- Infectiile acute de cai respiratorii superioare la copil..unde am citit ca simptomele dureaza mai mult de 7 zile si ca nu sunt indicate antibioticele
,tot aici am gasit si cateva randuri despre compresele reci in caz de febra daca va intereseaza..
http://www.pharma-business.ro/practica-si-cercetare/infectiile-acute-de-cai-respiratorii-superioare-la-copil.html

dar in fine eu ii dau tot ce mi-a dat doctorita ,nu vreau sa se agraveze doamne fereste...imi cer scuze ca v-am cicalit atat...mai deschid acest subiect dupa ce o sa se faca bine si multumesc pentru toate gandurile bune...

mimo imi pare rau pentru mararul cu gust necunoscutdudel mmmmm

in rest va pup pe toate iar copilasilor bolnaviori multa sanatate

am vazut-o si pe cuscra dar nu m-a baga in seama


am fost la plimbare cu andru ,daca il tin in curte alearga si se zbenguie ca o zvarluga ce e,starea asta a lui andru e de la frig clar,in casa s-a facut deja frig,ieri am dat drumul la caldura in camera lui andru si a mea,cand ma trezeam noaptea sau dimineata avea urechiusele reci...




edit:am scris cele 2 mesaje putin nervoasa,pentru ca am stat o ora la usa in conditiile in care erau copii bolnavi ,andru nu mai avea stare ,si doamna asistenta se ocupa de toti adultii care veneau dupa te miri ce..ba retete,ba concedii ba sa-i cantareasca ,sa-i masoare ca altfel nu putea sa le dea retetele si concediile...tnztt nu am inteles ce legatura are pediatria cu adultii?poate ma ajuta dr noastre ...de asta am preferat cabinetele particulare,iti faci programare,poti discuta mai multe,poti pune intrebari..in cabinetele de stat te joci in picioare,unul intra,altul se imbarac,altul suge stai afara pana suge..etc... am ramas puitn cate am vazut...
RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo27

Deoarece mi-e draga Simo-Mimo/la noapte le sterg

Simocu ,mami de DAVIDsi de SAM





f frumosi puiutzii tai...abia astept sa-l vad si pe al 3 lea..barosanelul e tot barosanel...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:


Simo, numai 4??? Pai tu stii cat sunt eu de mare? Nu mi-au ajuns nici pe-o masea Oricum, poza aia cu Sam cu ochelari face cat o suta IUbire mare mai Sanatate lui David!
Blankar, ai fost de nota maxima Cum ma sa injur ungurii ??? Pai de ce, ei au parfumat mararul? (:-)))] Asta e, acum stiu, alta data gust/miros totul inainte ...daca era frisca sau crema sau gem, sigur gustam
Bubu sa le stapaniti sanatosi Hmmm, nu-i o idee rea Viena in ajun de Craciun ...hmmmm....daca-i propun lui Mimu si devine agresiv sa stii ca dau vina pe tine Nu te-am uitat, sa vad numa' cand imi fac timp sa mai ies ...eventual sa scapam si de muci...dar vreau sa stii ca nu te-am uitat
Lyvy asteptam poze .

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Deci , Webshots-ul e nebun, nu mi-a luat toate pozele, si acuma nu mai refac, dar va arat niste poze de la mare, si ma duc la culcare:

luati de aici http://news.webshots.com/album/574953925ZXddaj



Somn usor

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Luny, asa face si Dudel Cand le ia , cand nu vrea sub nicio forma.E pe toane! Incearca dintr-un pahar/cana normale , de sticla.Ca poate-l atrag. Eu asa mai fac uneori. Sau tinut pe spate si turnat pe gat...na, rusine sa-mi fie! Mai nou bate aspiratorul NaNaNa...cine l-o fi invatat nu stiu...o intreb eu maine pe Mari daca ea se ocupa cu batutul lucrurilor Din ce stiu eu, daca "raspunde" la augmentin, in 24-48 de ore n-ar trebui sa mai faca febra. Dar de tusit ar mai putea sa tuseasca multa vreme, chiar si dupa ce-i trece
Ramo stiam eu ca nu esti "capcauna"
A adormit Dudelino Ma duc si eu la badea al meu Ati auzit ca o sa candideze Oprescu? Haha ...poate asa mai are si Antonescu o sansa acolo , cine stie?


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

ma duc si eu la

luny off multa sanatate si da doamne sa nu mai faca febra... si ma rog pentru mufarinul tau



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salutare.

Mimo, de cand ma ameninti ca vii... Uite, ca ti-o ia Bubulina inainte .

Matei nu a inceput sa "rupa" cuvinte, dar e asa de expresiv... azi imi facea semne sa-i desfac un capac de la o sticla... si zicea "Ccc" si-mi facea semn sa-l desfac, se uita expresiv in ochii mei... Imi venea sa il mananc de drag!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Luny sper sa scada febra si sa nu aveti o noapte grea.

Ramo nu te supara, toata lumea a fost bine intentionata.

Simo si rochia unde-i?

Nicoleta sa vezi dupa 1 an de stat printre astfel de oameni si cu un astfel de sistem de mijloace de transport in comun, cum o sa te readaptezi ...
Cum e tavanul ala transparent? Retractabil?

Mimo patania ta cu mararul unguresc imi aduce aminte de patania mea cu usturoiul chinezesc. Imi fac sosul dietetic cu usturoi si iaurt pt vinetele umplute, pun nr de catei de usturoi cunoscut si cand sa gust ... am zis ca iau FOC!

Bubule eu in general cand gatesc folosesc multe ierburi si condimente. Mi se trage de la 4 ani petrecuti in Asia.

Tuchi garda usoara si sanatate maxima!

Roxana

Cleme si astazi la tv aratau un reportaj de la ITM unde se primesc o multime de sesizari telefonice vis-a-vis de o serie de abuzuri.
Sa ramai fara carte de munca mi se pare un abuz maxim si o situatie foarte periculoasa. Un astfel de telefon poate va ajuta.

Ah si era sa uit ... Mimo cand vei intra pe mess, vei gasi definitia. Am trimis info solicitat.


Mergi la inceput