Burtici fericite de septembrie-octombrie (216)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Raluk Tu esti o draguta, dar cred ca ai gresit un pic cuvantul care ma caracterizeaza. Distractiva...in niciun caz, poate doar distrata...dar distrata rau de tot!!!Si sa ma vezi ca din cauza asta...de cele mai multe ori intreb niste chestii care bineinteles ca s-au dicutat si rasdiscutat asa ca sa nu ma certati prea tare

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 37+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

I-am spus sotului ca daca maine la doctor colul e tot inchis si lung si bebe s-a mai ingrasat (acu doua saptamani avea 3300), de maine incepem maratonul , sa nu prinda bebe 40 de saptamani. Si cum din ianuarie am facut pauza , acum numai dupa mine umbla, zambeste frumos si spera sa primeasca vesti bune maine. Cred ca e prima data cand nu-l vrea pe Alex chiar maine . Nu stiu ce mi-a trebuit sa-i spun... ca acuma se agita pe langa mine




Pai e si normal, mai, ca dup-aia o sa inceapa babele sa "blagosloveasca" si uite-asa mai trebuie sa mai astepte inca 40'j de zile. Eu il inteleg si pe el. Cat sa mai suporte?? Cat, fata draga???
Si-al meu tot spera sa ma tin de amenintari, numai ca eu bolovanesc la somn inaintea fetei...asa ca isi ia gandul. Dar de sapt viitoare...o sa-l chem macar "sa ma spele pe spate" mai des iar cu Andra o sa lejeresc programul de seara la calculator
Am niste strategii...de ma doare mintea...acum speram sa fim si buni generali

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 37+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Raluk Tu esti o draguta, dar cred ca ai gresit un pic cuvantul care ma caracterizeaza. Distractiva...in niciun caz, poate doar distrata...dar distrata rau de tot!!!Si sa ma vezi ca din cauza asta...de cele mai multe ori intreb niste chestii care bineinteles ca s-au dicutat si rasdiscutat asa ca sa nu ma certati prea tare

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 37+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!


O, ba da, cred ca esti o mama minunata cu care Andra se simte minunat!

Si cu tampoanele, oricat s-a discutat si s-a explicat, pana cand a pus Elle explicatia cu pozele n-am inteles. Bine, si asa a fost degeaba, ca aici la noi nu am gasit tifon asa mare, cel mai lat e de 5cm latime (deci eu ar trebui sa fac tampoanele cum s-a discutat prima data, ruland tifonul pe lungime)... Noroc ca acu doua saptamani am aflat ca la clinica la care merg nu trebuie, ca imi dau de acolo facute asa steril cu vata si tifon. Sa vad cum ma descurc dupa ce vin acasa, cum stau cu hemoragiile...

Merg si eu la tv si la patic. O noapte linistita!

Vad ca dupa valul de dovlecei va fi o pauza acum... la fix pentru greva...

37+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

I-am spus sotului ca daca maine la doctor colul e tot inchis si lung si bebe s-a mai ingrasat (acu doua saptamani avea 3300), de maine incepem maratonul , sa nu prinda bebe 40 de saptamani. Si cum din ianuarie am facut pauza , acum numai dupa mine umbla, zambeste frumos si spera sa primeasca vesti bune maine. Cred ca e prima data cand nu-l vrea pe Alex chiar maine . Nu stiu ce mi-a trebuit sa-i spun... ca acuma se agita pe langa mine




Pai e si normal, mai, ca dup-aia o sa inceapa babele sa "blagosloveasca" si uite-asa mai trebuie sa mai astepte inca 40'j de zile. Eu il inteleg si pe el. Cat sa mai suporte?? Cat, fata draga???
Si-al meu tot spera sa ma tin de amenintari, numai ca eu bolovanesc la somn inaintea fetei...asa ca isi ia gandul. Dar de sapt viitoare...o sa-l chem macar "sa ma spele pe spate" mai des iar cu Andra o sa lejeresc programul de seara la calculator
Am niste strategii...de ma doare mintea...acum speram sa fim si buni generali

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 37+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!


Uite ca asa si invat cum se procedeaza cand deja ai copii . Complicat, incepe sa-mi fie mila si de parintii mei, oare cum or fi facut cu doi copii intr-un apartament?

Pupici si somn usor!

37+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

seara buna tuturor!

mi se cam inchid ochii de somn...acum doarme o astept sa se trezeasca pt papa si baita ca mai devreme am ratat-o cu somnul...
am reusit sa atipesc azi langa ea vreo 2 ore cam chinuite ca mi-am luat teapa..credeam ca dupa doua ore jumate nu e mai e mult si se va trezi...a dormit 5!

cristina ana ce fata frumoasa ai! si sunteti deja la munte?! super tare!

miha ce sa zic! sunt superbi copiii tai!felicitari!
raluk, dana, citesc cu mare drag postarile voastre si imi aduc aminte de ultima perioada de sarcina!
dana nici la mine nu se grabea deloc buburuza si simteam ca nu mai am stare!

noapte buna !





, de Amalia cuminte si papacioasa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Mai, dragelor..am ras cu pofta asa, dis de dimineata!!! Raluk, Liliana sunteti super tari!!!
mi-l si inchipui pe relu, Ralucule..sa stea acolo la ecograf si sa intrebe.."cat? cat cantareste flacaul?" "ooo..aprox 3500 si ..colul inchis..ihmmmm.." si sa iasa afara cu un zambet din acela laaarg


edit: ma bag sa citesc si eu informatiile de la Raluk

Ultimul weekend fara Anna ..sper

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Proba de semnatura

raluk f interesante informatiile!! in ambele articole!
si eu imi tineam respiratia cand faceam Kegel..apropo de chestia asta cu exercitiile pentru intarirea muschilor planseului pelvian, pentru a preveni incontinenta urinara post partum...m-a sunat intr-o seara sora lui grig si m-a tinut vreo cateva minute bune la telefon ca sa-mi explice cum sta treaba asta, cu exercitiile..spunea ca in Franta, inainte de a pleca in spital, a venit la ea o moasa specializata pe ramura asta, ca sa o invete sa le faca..cum spunea cineva, m-am nascut in tara gresita
nu a reusit sa constientizeze ce muschi contracta decat cu ajutorul unui tuseu vaginal, timp in care moasa ii spunea ce sa faca si cum..nu-mi ramane decat sa incerc sa ma descurc singurica

Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Proba de semnatura

raluk f interesante informatiile!! in ambele articole!
si eu imi tineam respiratia cand faceam Kegel..apropo de chestia asta cu exercitiile pentru intarirea muschilor planseului pelvian, pentru a preveni incontinenta urinara post partum...m-a sunat intr-o seara sora lui grig si m-a tinut vreo cateva minute bune la telefon ca sa-mi explice cum sta treaba asta, cu exercitiile..spunea ca in Franta, inainte de a pleca in spital, a venit la ea o moasa specializata pe ramura asta, ca sa o invete sa le faca..cum spunea cineva, m-am nascut in tara gresita
nu a reusit sa constientizeze ce muschi contracta decat cu ajutorul unui tuseu vaginal, timp in care moasa ii spunea ce sa faca si cum..nu-mi ramane decat sa incerc sa ma descurc singurica

Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi




Neata!

Mergem la piata azi?


39+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Neatza Uve!!
cred ca ar trebui sa ne luam de manuta si sa mergem la piata!! maine parca-i DPN-ul si la tine, asa-i? tu cum te simti?
eu ma uit acum pe reality zone..la emisiunea cu nasterile..dupa, scot burtica la plimbare; pana acum stii ce-am facut? am dansat cu burtica pe muzica de la MTV..si am mai sters a nu stiu cata oara parchetul din pozitia 4 labe

Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Buna fetelor,

Am intrat si noi cateva minute cat ne lasa Alex.

THEA22 si noi avem colici, stim cum e, ti se rupe inima alaturi de BB. Multa rabdare ca vor trece (asa imi spun si mie).

Elle, felicitari pentru Anna Sophia. Sa-ti traiasca, sa pape si sa nu aiba colici.

Cat despre infasat, Alex nu vrea si pace. Ii place cu manutele afara sa se joace, sa le puna unde vrea. Nici eu nu ma omor cu infasatul. Il acopar cu paturica sa-i fie cald si atat.

La noi lapticul inca nu ajunge. Dupa aproape 4 sapt tot completam cu formula. Nici nu pot manca ca o sparta mai mult de cat imi cere organismul, incerc sa diversific cu de toate, lactate, legume fierce, supe, carne...etc. Cu toate acestea, Alex ia bine in greutate, are aproape un kg luat. Oricum tipa de mama focului daca nu-i satul.

Nu avem program de masa si imi pare rau ca nu am reusit. O sa incarcam sa bagam ceai Baby Drink intre mese ca sa putem regla mesele la un interval regulat.

PUP


Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput