FIV in Ungaria 67

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi fete dragi

felicia....in carte am pus si povestit toate analizele,investigatiile,fisele de iesire din spital,schema de tratament de la primul Fiv etc etc....si am repetat in Ungaria analizele cerute de dr. K....chiar el mi le-a recoltat.....mai am sa fac EKG si hormonalele saptamana viitoare....si-i trimit rezultatele pe mail ...de asta in loc de Noiembrie voi face in Decembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

irinaflorea, felicitari. E super. O sa vezi ca va fi bine. Si eu am avut 10 si ai vazut rezultatul. Sa ne ti la curent cu noutati. Bafta in continuare, iti tin pumnii.

Va pup pe toate si va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Buna recolta Irina sa ti se lipeasca toti
Am vb cu Zadori si m-a pus sa repet clamidia tricomonas mi-a cerut sa fac factorul RH nu stiu pt ce si mici analize pt sotul meu
A doua zi de cm m-a chemat la el pt analize hormonale as vrea sa stiu care sunt si cat costa la ei daca a mai facut careva
Mi-a zis ca daca e totul ok in nov incepem pt ca acum e mai lejer caci unguroaicele nu mai au fonduri pt fiv pana in ianuarie si imi recomanda aceasta perioada deci
VA pe toate ma intorc la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tveety spune:

RETAM, ce veste mi-ai dat nu sunt multi la Szeged!!!!!! Dac TSH-ul meu de 4,21 scade poate incepem si noi anul asta . Maine aflu si eu detalii.
In legatura cu unguroaicele el au GRATIS 6 IU + 6 FIV-uri la alte institutii. Nu sunt conditii la fel de bune cal la Kaali dar macar incercare moarte nu are si le costa doar medicamentele. Sincer in criya aste eu a-si incerca si pe acolo, nu cred ca conditiile sa fie chiar atat de critice.
Deci sa fac bine si sa cer banii promiti de la familie si sa-mi le pun frumos in cont sa putem icnepe
Retam pt tine su succes.

http://lt2f.lilypie.com/jJSZp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Buna iubitele mele. Am intrat sa va transmit un si ca nu v-am uitat. Nici nu am cum...de aici a inceput fericirea mea.
Si stirea soc: ungurasul meu s-a ales cu 2 dintisori. Nu a implinit nici 4 luni si suntem pregariti pentru ros... , vrem sa stam in fundulet si radem cu gura pana la urechi.

Va transmitem muuuult noroc si reusita sa apara cat mai repede. Merita tot efortul. Va tinem pumnii si ...pentru voi.

Va pupam pe TOATE.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
MAMI DE MIHAI ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Isa Felicitari pentru bebiti
Cris 25 Salutari si sedere scurta la capitolul asta
Buluna Multumim de urari si ca nu ne-ai uitat dupa ce ti s-a indeplinit visul. Sa-ti creasca mare ungurasul.
Irina Super productie. Iti urez sa se combine toti.
Cand ai facut punctia? Dimineata sau la pranz? Am fost si eu la dr. Bodnar si am aflat ca am scapat de chist.
Tamaryllis Te rog sa ma treci si pe mine pe prima pagina cu 3 sarcini naturale oprite din evolutie, ultima la 7 saptamani, Fiv1 nereusit si Fiv2 intrerupt din cauza unui chist.Dr. Bodnar Debrecen.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buluna sa iti traiasca printisorul si.....felicitri pentru primii dintisori. Nu mai am nici eu mult si o sa imi tin si eu in brata printisorul.

Fetelor va si va doresc sa deveniti si voi mamici cat mai rapid.

ALI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Irina, felicitari pt ovocite! Poti sa-mi spui si mie schema ta de tratament si cat ai avut FSH si LH?
Retam, eu nu stiu exact ce analize hormonale iti fac, probabil ca cele clasice pt fiv daca nu te-ai dus cu ele la consultatie: FHS, LH, Prolactina, Estradiol, TSH. Analizele hormonale costa 14.000 ft, dar nu stiu daca intra toti ac. hormoni in banii astia. Poate stiu fetele mai multe, caci eu nu gasesc lista cu preturi de la clinica.
Buluna, ce frumos! Cred ca esti super fericita! Chiar ca a meritat asteptarea!Pozici nu ne pui?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Buna, fetelor.

M-am intors de la Szeged si va anunt ca am intrerupt FIV-ul, de comun acord cu dr. Z. Nici foliculii nu erau OK de ziua 6 (mici si putini), a mai vazut un chist, un hidrosapinx + bazaconiile de dinainte. Am inceput tratamentul cu antibiotice, la sf. saptamanii viitoare trebuie repetate analizele si daca toul e ok, reincepem FIV-ul la sf. lui octombrie.

Retam: daca in ziua 2 cand faci hormonalele, rezultatele ies bine si incepi FIV-ul, nu te costa separat aceste analize la hormonale. Asa a fost la mine.

Va pupic dulce si sa stiti ca nu m-am descurajat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Tabitha
Imi pare rau pt. vestile proaste. Dar nu te lasa, noi suntem alaturi de tine.

Mergi la inceput