Colectia de toamna-iarna 2005 (249)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Hello,

Multumesc de raspunsuri,pana la urma am luat unul,deocamdata suntem multumiti,stoarce relativ OKsi nu are decat 4 piese de spalat care le rezolvam imediat
Desene,Andreea este mare fan Donald si Daisy,Mickey Mouse si Pluto,Tom si Jerry.Dar pe langa astea ii plac Alba ca Zapada,Bambi,101 Dalmatieni...dar doar vreo jumate de ora ca apoi trebuie sa schimbam ca se plictiseste.La desenele Disney in schimb se uita pana ii spunem noi gata...ca dupa ea ar putea merge nonstop....
Anda...ai ceva rezultate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen la pranz!

Noi am inceput de ieri baletul organizat la gradi si Sarah e fana. Toata ziua imi topaie prin casa.

Lavi- ma bucur mult de tot ca e bine Nati! Daca mergeti la salina nu ne luati si pe noi? Si Sarah behaie ocazional.

Desene- pai cam dvd-urile Disney. TV deloc. Plus filmulete de pe Youtube cu Chip&Dale si Donald.

Animale- sub nicio forma in casa! am avut mai dlemult 5 broscute testoare si mi-au murit pe rand. Am suferit cumplit dupa fiecare in parte si jur ca nu mai vreau sa trec prin asa ceva. Plus ca e tragedie cu lasatul lor la plecarea in concediu, deci alt stres inutil.



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Salutare dragi mamici!
De un secol nu am mai scris pe la voi, de fapt ultima oara aveam si o stare de spirit jalnica, acum lucrurile par sa se indrepte.
Am inceput sezonul bolilor odata cu inceperea gradinitei...initial imi aranjasem o gradi in Bucuresti dar dupa ce a plecat sotul nu se mai putea, a trebuit sa ma mut la mama si-n final am reusit sa-l transfer la o gradi din Buftea.Am mers doar 5 zile de la inceperea anului ptr ca am fost si inca suntem bolnavi.O viroza careia nu-i dam de cap...a trecut prin toate etapele: diaree, febra 40 de imi venea sa sparg termometrul, herpangina, spitalizare 3 zile la Matei Bals, offf.
Astazi l-am dus la gradi si speram sa mergem si noi macar 2 sapatmani pe luna.Problema este ca in gradinita cam inchid din ochi cand vin copilasi bolnavi ca altfel pe perioada de iarna nu ar mai avea copilasi pe-acolo.
Simon inca plinge dimineata si continua cu intrebarea : vii sa ma "iai" la ora 4???"
Aseara imi zice Simon : "Mami,eu dorm un cap tu dormi un cap" adica eu dorm la un cap si el la celalalt cap al patului, deci se pare ca dorm cate doi in pat.

Per total suntem bine, Sotul a ajuns in Melbourne, a gasit si de munca, noi tre sa mai asteptam pana indeplineste calitati de sponsor si cred ca anul viitor plecam iaras la numai 19000km distanta.
Nu stiu ce ne asteapta la celalalt capat de lume, dar totusi ptr Simon cred ca este mai bine.

Delia,imi pare atat de rau sa aud de problemele tale, dar nu cred ca astea-s motive de despartire,toti sunt la fel iar atata timp cat va iubeste iar in balanta atarna si atat de multe fapte bune cred ca se merita sa mai dai o sansa.Totdeauna ma urmareste gandul ca nicio persoana din lume nu poate sa-mi iubeasca copilul mai mult decat eu si tatal lui.
Nici eu nu mi-am mai dorit aceasta relatie, stii bine ce-ti spuneam , dar am mai dat o sansa ptr ca in final s-a convins singur ca sotia lui nu poate trai intr-o tara musulmana si trebuia facut pasul asta inainte de a merge Simon la scoala.Acum e disperat sa ne aduca cat mai repede acolo, iar eu vreau sa mai trag de timp pana la anul in iunie cand am un examen de licenta, sper sa pot pleca si eu cu studii superioare si sa-mi fie de folos acolo.

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Ura, ura, ura! ... pentru o noua sansa relatiei tale Delia.

Ura, ura, ura! ... pentru burtica lui Natalia.

barbati - daca-r sti ce club de sustinatoare intelegatoare au aici, ne-ar citi (mai des) sa le creasca sufletul (a se citi orgoliile).
Daca mai scrieti de ai vostri cateva din acelea negative, zo ca mi-l pun pe al meu in rama, ca-s mai aeriana si repede uit toate belelele.
Ultimul necaz pe care mi l-a facut a fost sa-si faca program sambata, in conditiile in care de o luna de zile il intreb daca are plan in week-end-ul asta care vine, sa stiu sa stau pe fundul meu acasa, si el ca "nu, si sigur nu apare nimic neprevazut".
In acelasi subiect pe mine ma distreaza sintagma "sedinta cu parintii", n-am vazut vreun tata la sedintele de la gradi. Si pe tata il tin minte cand a iesit de la singura sedinta cu parintii la care a participat, ca-l asteptam pe coridor. La 10 minute de la incepere a intrebat daca-s probleme legate de mine-eleva si s-a scuzat, si-a plecat. A zis ca intre ia o pauzarile alea nu avea nicio sansa sa deschida gura si el nu mai calca la alta sedinta de gen.

animale - nu, chiar daca locuim la casa, nici macar catel, n-avem talent, am tinut intr-un an 3 si s-au prapadit unul dupa altul.

cinema - Minimax (ar sta toata ziua). Acum mi-a venit in minte un plan marsav sa-l desetez pe canalul cu pricina, sa vad daca am atata tupeu. Thomas, WallE, Heidi si Veronica.

Ioana te rog sa te resetezi pe atitudine 100% pozitiva! (referitor la pauza de bine)


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

NU SE POATE VORBI DE ROSU IN GAT SI DIAREE CA FACE SI FIMIU PRIN SIMPATIE.
Noky ERCEFURYL sau cum se numea nu se da fara reteta la farmacie ca e antibiotic.


Ripley a mers si post decizie voodoo sa inteleg ca tie trebuia sa-ti fac!

cumva de la furazolidon iesi pipi mai galben? sau a dat in alte boli?


Desene-nu prea, in general eu stau cu tv inchis cand sunt acasa,cu maicamea e alta poveste, cand intru sunt deschise de la prima pana la ultima camera.
Animale-mi-as dori o pisica, Sorin zice nu, acum l-a vrajit si pe David ca mananca pestisorii din acvariu si am ramas fara aliat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Noi am ajuns cu bine acasa, dar am avut ceva peripetii. Avionul de la Bucuresti a trebuti sa se intoarca din cauza unei defectiuni. (am inteles ca si Meems a trecut prin aceeasi chestie anul trecut). A stat avionul la Bucuresti vreo doua ore si in consecinta, trei sferturi din avion au pierdut legaturile catre tarile calde. Asa ca am stat o noapte la hotel, am facut ceva tursim cu un Smarandel mort de somn, si apoi ne-am suit a doua zi in avion si am ajuns acasa.
Acum nu stiu ce sa cred despre toata povestea asta. Ori mi s-a dus frica, ori mi-e si mai frica pentru ca orice se poate intimpla. Problema e ca inainte mi-era teama doar la decolare si aterizare. De cind cu accidentul din Brazilia si acum cu intoarcerea asta, mi-e frica constant. Nici la baie nu-mi vine sa ma duc, ca am senzatia ca dezechilibrez avionul.. :-)

Ripley hai ma ca astea nu-s probleme. Sint foarte enervante si recunosc ca si la mine de la asta izvorasc cele mai multe certuri mult mai groaznice decit ce spui tu, dar la urma urmelor nu sint probleme de baza. Si oricum, sa stii ca eu incerc sa-l inteleg pe barbatul tau care ca barbat este zapauc si daca mai e si Varsator, crede-ma ca traieste pe in nori. Cum zice Linda Goodman, "O groaza de oameni au senzatia ca traiesc pe un curcubeu. Ei bine, Varsatorii chiar o fac."

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Miri, da, furazolidonul da pipi galben rau. Sanatate multa si voua!

Bic, aoleu! Bine ca ati ajuns cu bine! Cu ce companie ati patit pozna?

Multumesc de raspunsurile privind desenele. Ai mei primesc voie cam in fiecare zi o jumatate de ora si se uita avizi, inca n-am gasit limita maxima la Cristi, oricum e mult mai mult decat ii pot tolera eu. Pana una alta, ne-am intors la Baby Einstein, Ana acum face cunostinta cu el si e incantata, Cristi e si el fericit ca recunoaste cuvintelele de la engleza (Magic english included ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Voi faceti nani acum, da' sa va spun eu ce incintata sint ca fii-mea MERGE PE BICICLETA FARA ROTI AJUTATOARE! N-am mai fost asa de incintata de cind a inceput sa mearga pe doua picioare.
Si saraca merita credit in plus pentru ca eu de zgirca ce sint, i-am luat o bibicleta gasita la un garage sale cu $5, care nu prea merge bine, adica ghidonul e cam lejer, o ia prin toate directiile si e destul de greu sa-ti tii echilibrul. Da' ea, n-are treaba; mai da ea prin garduri, dar nu se descurajeaza! Acum incerc sa gasesc o alta bicicleta la mina a doua care sa fie mai de Doamne-ajuta.

Maria am fost cu KLM. Ceea ce a fost f. bine, ca ne-au cazat super bine. In plus, pilotul a fost foarte profi si ne-a tinut tot timpul la curent cu evolutia "lucrarilor."

Cit despre desene, in Romania nu stiu la ce se uita, dar stiu ca se uita mult. Aici, preferatul ei este un desen care se numeste "Caillou" cu un baietel de patu ani care trece prin aceleasi probleme ca si ea. E f. dragut. Singura problema e ca acest Caillou se cam vaicareste si ii exaspereaza pe toti parintii. Se mai uita la Dora si la Fifi, the flower.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Bic, oaaaaaaau, super realizarea Smarandei! Spor la ghidonat Naspa experienta aeriana. Referitor la barbati, cred ca al meu e cel care face exceptie, dar intareste regula, e Varsator veritabil: e cel mai bun sot/tata/prieten/barbat/etc.
By the way azi implinim 9 ani de la casatorie

Mri, lasati empatizarea si trimite cufureala si roseata din gat la plimbare cu trenul Insanatosire grabnica!

Anda, nicio veste noua?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata!

Miri, aoleu, nu e bine deloc! Sanatate multa! Eu una am luat Ercefuryl fara reteta.

Ioana77- ce ma bucur pentru tine ca va intelegeti asa de bine! Mai rara asta (in zilele noastre). Asa ca va urez muuuulti ani fericiti impreuna de acum inainte!

Biculet- naspa cu avionul da' fain cu bicicleta.



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput