Colectia de toamna-iarna 2005 (249)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Delia,. Si eu am crezut ca e vorba de probleme mai grave, pai stai usurel atunci, ca ai un sot absolut obisnuit. Dar ca va iubeste pe toate 3 e lucru mare, un tata mai bun pentru fetele tale nu exista, si in plus faptul ca nu e orgolios si nu sta bosumflat dupa o cearta e o mare calitate. Probabil nu te-a luat foarte in serios cu imboldul de a pleca de acasa, de asta are chef de amor acum, hihi.

Eu m-am obisnuit cu ideea ca am 2 copii (o fata si un baiat ) si trec mai usor peste nenumaratele crize de aiureala si de iresponsabilitate, si pe de alta parte ma abtin de la insulte, cicaleala si alte pacate feminine comune (nu de alta, dar pe o ureche ii intra si pe alta ii iese cicaleala).

S-au adunat multe pe capul tau, ai nevoie de o pauza, intr-un fel sau altul. Pana la urma realitatea e ca tot mamele fac mai multe pentru copii, daca te astepti la responsabilitati egale sau aproape egale nu faci decat sa acumulezi frustrari.

Imi pare bine ca se termina cu bine, era pacat de asa familie frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Delia, subscriu la ce au spus fetele, mai ales ca ele cunosc f bine acest timp de sot/tataGandind la rece e logic sa fii frustrata ca esti omul care duce casa in spate, mai ales in plan gospodaresco-educativ. Dar pe de alta parte uita-te in jur si vezi cate exemplare perfecte gasesti. Ce sa mai spunem de cei cu diverse vicii Tu stii cel mai bine cum e situatia la voi, noi suntem cu gandul alaturi de tine si te sustinem orice decizie ai lua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Aoleu Ripley nu te mai enerva mama ca astia-s barbatii . Pai daca-ti spun programul lui Marius al meu din ultimele 2 luni te doare capul. Incepand cu plecat in China 1 saptamana, venit de la birou in fiecare seara numai dupa ora 7, uneori si la 10 deoarece s-au intalnit cu diversi clienti, joia e ziua de poker deci nu-l vedem deloc ca rar trece pe acasa, de obicei ramane la birou pana vin si restul de baieti, in we de obicei sambata pleaca la birou pana la pranz, vine acasa si se culca, duminica ce mai stam impreuna toti. Sa nu uitam cele 2 deplasari in Delta, plus meciurile din Liga campionilor cand iar se reunesc la birou, ca acasa n-avem decat 3 ditai televizoarele...deh...etc, etc. Sa faca piata sau curat/strans prin casa..ce-i aia????? A dat cu aspiratorul sapt trecuta si mi-a scos ochii toata saptamana, cum a facut el curatenie. Asa ca decat sa ma enervez cum boscorodeste mai bine fac eu si gata. Sa nu mai spun ca nici sa manance nu-si pune daca nu-s acasa, desi e frigiderul plin de mancare. Zilete trecute a ajuns inaintea mea si l-am intrebat daca a mancat. Stii ce a raspuns?. Da, iubita, am mancat. 2 prajituri Asta-i mancare la el. Pantofii ii fac tot eu de seara, hainele si le pregatesc dimineata de la chiloti, sosete pana la camasa, ca daca-l las pe el pleaca ca smucitul . Sooooo....se intampla si pe la alte case. Deja m-am imunizat, nu-l mai cical ca nu are rost, zice da, da..si tot ca el face. M-a consolez cu ideea e muncitor, are grija sa nu ne lipseasca nimic, i-a revenit mintea la cap, asa ca trecand peste "tacaneala" de anul trecut e ok. Calmeaza-te, baga o sesiune de shopping asa de razbunare si fii optimista, toti sunt la fel. Ma rog, cu mici exceptii, da' alea e rare si nu se pun la socoteala. Ma bucur ca nu-i nimic mai grav

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Intrebare-sondaj: La ce desene se mai uita piticii vostri?
Eu de Cars si Thomas m-am saturat pana peste cap (Cristi inca nu), mai prinde cate un Magic English pe luna. Filme intregi de animatie nu i-am pus caci sunt si prea lungi si - mai ales - toate au episoade de groaza la care trebuie sa fiu pe faza sa le sarim. Si i-am luat recent un Hello Kitti de care cred ca se va plictisi repede , e dragutzel, dar muuuult prea cicalitor-educativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Sondaj cu desene - Hello Kitty toate variantele , Clubul lui Mickey Mouse (la Disney Channel), Ratatouille, Tom & Jerry, Donald, Goofy. Si se mai uita la Hannah Montana , Sirenele si Spioanele

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

[b]Ripley/b] wow, hai ca nu-i chiar asa de neagra situatia, darce sa faci, si tu esti in Pesti si nu vezi situatia decat in roz bombon si negru precum catranul. Stiu cum e, ca asa sunt si eu, doar se stie ca nativii din aceasta zodie trec de la o extrema la alta (apropo, azi e zi de catran).
Ai incercat sa gasesti o femeie sa te ajute la curatenie? Of, e greu sa te descurci cu toate, ce sa faci, dar mai nimanui nu-i mai este uor azi, deja m-am saturat sa aud numai de situatii triste.
Te si sper sa se indrepte lucrurile cum vrei tu

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Hello,

Lavi, si mie imi pare rau de invitatie, dar ii promisesem si cum eu o tot bat la cap cu promisiunile care trebuie respectate, n-am avut incotro. Volumul 2, de-abia astept, cand se pun fetele tale pe picioare poate ne vedem in parc. Sa iti dau si banii.

Coralia, eu am storcator Philips, dar e cu sita fina care umple de pulpa de fructe, si are si n piese care trebuie demontate. Nici n-am stiut ca se poate si altfel (pentru cele mai puternice, care sa stoarca si morcovi, telina, sfecla). Nu prea il folosesc tocmai din cauza curatatului enervant.

desene animate - noi nu avem cablu, asa ca se uita numai la dvd-uri cu povesti disney clasice, pisicile aristocrate, alice in tara minunilor, plus shreck, nemo, etc, dar s-a cam plictisit de ele si cere numai o data la 10 zile sau mai rar. I-am mai luat Biene Maja, a vazut toata seria de cateva ori, s-a plictisit si de alea.

Ah, voiam sa va intreb, voi aveti animalute de casa? Parca i-as lua o pisicuta (taica-su nu e de acord, da sa zicem ca l-as convinge), cred ca i-ar prinde bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Delia, chiar ma bucur ca se intrevede o raza de lumina!!! Eu va tin pumnii si sper sa iesiti cu bine din situatia asta , si, intrun final, sa va intariti relatia!
Si, asa cum au mai spus fetele, si al meu intra in aceeasi oala, la care se adauga si o oarecare doza de indiferenta fata de relatia de cuplu - si, indiferente ce strategie am abordat, nu s-a schimbat nimic! De aceea inca mai ma dubii daca sa fac bb2 ...

Desene - Winnie, Cip & Dale, Capsunica(ii place mult desenul asta, dar nu l-am gasit dublat in romana decat pe Mini max), Aristocratele, Dalmatienii, Masinutele, Nemo, Epoca de gheata 3 ... doar seara cate putin, ca adoarme destul de repede.

Animale de casa - daca as avea "casa" cu siguranta da, dar la apartament "no way"!

Madau, am vazut ca a sosit comanda de swarovsky Super bijuteii!

Daria e bine in pincipiu, tot mai are muci si tuseste, dar continuam "alergarea" cu aerosoli si siropele, bilute si alte smecherii homeopate. Adaptarea la camin e ok. Nu mai plange si se simte bine acolo.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Cercelusi, margelutze si altele ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nati e mai bine, kk normal dar inca regim. A zis sa facem o diversificare lenta dupa toata treaba asta ca nu cumva sa ne alegem cu vreun colon iritabil.
Eu sper totusi ca de saptamana viitoare sa o pot duce la gradi.

Cu tusea ne luptam in principal cu aerosoli si Pulmex. Eu zic ca e mai bine. In we sper sa ajungem si la salina.

-----------
Sondaje:
-animal de casa - no way

-desene - nu se mai prea uita de cand au venit acasa dupa vacanta si am si cumparat TV nou pe care Silvia inca nu stie sa-l manevreze (intentionat am tot amanat momentul s-o invatam). Am cam taiat obiceiul din radacina. Adica in niciun caz nu se mai uita zilnic, de 2-3 ori pe saptamana, cam asa.

Cat a fost Nati bolnava rau i-a pus Virgil de vreo 3 ori Pocahontas, tot pe ala il voia.

Mai avem Cartile Junglei dublat in limba romana (excelent, a facut toti banii), se mai uita la Magic English, Cenusareasa, etc.

------
Miha cred ca o sa ne vedem saptamana viitoare.

Anda ce a zis medicul?

Roxi sanatate puiutilor, ce mai fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Azi Maria a mers la gradi, suntem in pauza de "bine", adik suntem toti intregi, sa vedem cat tine minunea
CHiar zilele trecute am jonglat cu o raceala de-a Mariei si inca nu imi vine sa cred ca am dovedit-o. adik a stranutat vreo doua zile f mult, nas infundat noaptea, ieri i-am sters de doua ori nasul, azi dimineata parca nu mai avea nimic. Sper sa fie totul ok.
Am inscris-o la dansuri sportive, merge de trei ori pe saptamana si-i place, abia asteapta orele. La gradi am inscris-o la engleza, sa vedem cum va fi.

Desene - nu avem TV de vreo doua saptamani, asa ca nu servim. Pe calculator ii mai pun Mariei Dumbo (ca asta cere acum) (cristinaH) si clipuri de pe youtube la amandoi.

Storcator - am unul, dar vaz ca a inceput sa se indoaie sita, dar am sa-l folosesc pana la refuz. Are Ripley unul bun, parca.

Sanatate si pupici!

Mergi la inceput