Puiuti de Randunici 2008!! (316)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Luny, imi pare rau de pneumonia lui Mufa. (Si sa nu dati cu rosii, dar eu stiam ca siropul Ventolin se elimina din corp greu si mai ales la copii se recomanda aerosolii cu Ventolin, fiindca merg direct la tinta, nu circula prin tot corpul, sunt mai rapizi si mai eficienti. Luny, este ce mi s-a spus mie, cand Stefan a avut o perioada cu bronsite astmatiforme.) SANATATE MULTA!

Bubu, masina asta o avem de la firma de aici, "imprumut" o luna, pana vine Toyotzica noastra!

Mimo, sa stii ca e fain aici, in momentul asta sunt in extaz ca mijloacele de transport sunt TZAIS! Vin la fix, sunt joase, ti se face loc sa parchezi caruciorul unde-i e locul daca e aglomerat (dar de obicei nu este), nu auzi claxoane daca esti cu masina sa bagi viteza, ci doar daca e verde si tu visezi (UN claxon timid, nu ca la noi...)... JOS PALARIA!!! Azi dupa ce l-am luat pe Stefan de la scoala in autobuz o doamna se scuza ca nu-mi poate da locul ca are piciorul cu probleme (am vazut priciorul umflat, nu stiu germana ), oamenii, majoritatea, sunt civilizati.

Ma intorc.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

clau, olgu, cuscra, tuchi, bubu, nicoleta, ioana si pe toate cele care va ganditi la noi, stiu ca am sarit, dar nu-mi mai merge memoria.
nicoleta zisese de ventolin spray, insa la cum l-a vazut pe Mufa, a zis ca-s mai mici sansele sa reusesc sa-l pufai cu ala..acum, asta e..sa-l vad sanatos!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Luny, exista Babyhaler (o chestie ca un balon de sticla) , pui spray-ul la un capat al lui si dai fas, si copilul cu nasul si gura in celalalt capat (ca o ventuza mai mare) (na, daca nu am cum sa-ti arat, ca noi avem acasa "aparatul" asta, l-am luat doar pe cel cu aerosoli cu ser fiz....), trebuie sa traga aer din el de cateva ori (10 maxim). Macar sa stii ca exista asa ceva (nici eu nu stiam pana sa am nevoie de el...), eu cred ca bun unul in casa omului...

Astept sa-mi vina sotul de la serviciu... sper sa nu darame pustii casa...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Nu face nimeni crenguta noua?
Sunteti la baite, alaptari si alte-alea?
Pe-ai mei i-am trezit la 7, asa ca tot la 11 se culca
Au papat budinca si cate un iaurt, gata masa pe ziua de azi!

Am facut iar clatite brasovene, nu ma mai satur de ele , plus tort de clatite...shhh...sa nu citeasca pofticioasele!

Nu merg smile-urile astea, ce ma enerveaza...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Beyyyy, cine face crengutza noua???? Eu nu ma bag unde nu-mi fierbe oala, mai ales ca nu prea stiu.

Luny, hai mai draga nu te mai supara, copii au o putere miraculoasa , o sa-si revina repede sub tratament, si o sa fie atomix la minut, stiu ce simti, si eu ma invinovatesc pentru orice i se intampla lui Iris, asa suntem noi mamele, ne stresam la maxim. Uite

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Simo, faini pantofi si floare-n par, dar vrem sa vedem si restul, crezi ca ne duci asa cu floricica????

Mimo, tot nu m-am lamurit , ce ai pus pana la urma in mancre si ce mancare ai facut????? Sau s-a mancat si asa parfumata???Alooo

Bubule, si mie imi plac brasovenele, fac si eu din cand in cand, dar acuma suntem la " mancare sanatoasa " cica si nu calcam stramb.

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Luny imi pare rau de Mufy
va doresc sanatate!
eu stii cum ii dau la Eric antibioticul?
il pun pe spate si atunci ne prostim:dam la toate
animalele,la tati ,la mami etc. si incet incet
ii bag cu seringa
noi zicem:trebuie sa papam bomboana
cred ca never ever nu o sa se uite la bomboane
copilul meu!
dati-le antibiotic cand e cazul ca nu patesc nimic
uitati-va la Eric ,se vede ca ia de la 2 luni aproape
non stop?
nu ma laud sa nu ma intelegeti gresit ca a-s prefera sa
nu pot spune acest lucru dar din cand in cand nu patesc
nimic si bineinteles cand e justificat tratamentul
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Luny, Augmentinul are gust destul de bun fata de altele, daca il dai cu seringa nu e ok???? Nu il accepta??? Humexul e dulceag, bunut , hm. Eu tot ce i-am dat lui Iris vreodata i-am dat cu seringa gradata de la Panadol, aia imi place mie, e mai practica, si am reusit, bineinteles, mereu in 2, singura niciodata, no way.

Eu acuma ii dau Osciloccocinum direct din paharel, inca ii place si mai cere, ii dau 1 capsula la 2 zile, asa de preventie.

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns randunici spune:

crenguta noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Mai, sa mai scriu sau sa ma opresc, ca ajung la 30 de pagini, hai ca astept sa vina vreo randunica mai harnicutza si iscusita sa croseteze o crengutza noua si mai vorbim.

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput