Miresele anului 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Gio, obosita, dar macar linistita si oarecum, multumita
Ma duc sa va admir si pozele.

Ralule, daca mai comentezi despre Diana ceva, sa stii ca vin si ti-o fur.

si eu pe toata lumea, de la mare la mic.

Silvia? Oana? Ca pe voi parca nu v-am auzit de ceva vreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1


Gio, obosita, dar macar linistita si oarecum, multumita
Ma duc sa va admir si pozele.

Ralule, daca mai comentezi despre Diana ceva, sa stii ca vin si ti-o fur.

si eu pe toata lumea, de la mare la mic.

Silvia? Oana? Ca pe voi parca nu v-am auzit de ceva vreme...

Sigur, sigur....

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

adica nu ma crezi sau ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mai Ralule ia pune-te pe treaba si fa si tu un pui, ca n-o sa aiba cine sa-ti dea un pahar cu apa la batranete Si dupa ce-l faci, poate atunci o sa ti-o trimit pe Diana la schimb o saptamana

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ola!Avem doi dinti! Asa cuminte e fata mea! Ma credeti ca nici nu am stiut ca are dinti? Ii dadeam legume sambata dupa masa si am observat ca imi opreste lingurita in gurita. Cand ma uit...doi dinti Poe noi cu Eva mica aiciKitzy, era pe DC un subiect super fain cu activitati ce pot fi desfasurate in casa, activitati cu copii, de vreme rea. Pe mine inca nu ma intereseaza ft tare, ca Eva e inca petite, dar caut linkul si il pun aici daca il gasesc.Uite, l-am si gasit: Mami, eu cu ce ma joc cand ploua?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Anamaria felicitari pt dintisori!!!!
Ce bine ca au iesit asa usor....Doamne da sa fie asa si la restul
Am vazut pozici, vad la ca tati sta foarte seriosa si la mami rade in hohote a crescut mare si e foarte frumoasa si grasunica is tare scumpi cand is asa durdulii.
Ma duc sa arunc un ochi pe link, ma gandesc cu groaza ca vin ploi si mai mult in casa o sa stam

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

M-am uitat un pic, dar majoritatea activiatilor sunt pentru copii mai mari, Diana e prea mica pt ele si nu le intelege. E prietena foarte buna cu cartile, le rasfoieste la nesfarsit, ii place sa-i povestesc ce se intampla acolo, n-are rabdare sa-i citesc cuvant cu cuvant, o sa vad eu cu ce-i mai ocup timpul.
Merci oricum de link

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Kitzy, pai la mami in brate il vede pe tati, de aia rade in hohote. E innebunita dupa taica-su...Daca e la el in brate, ma vede pe mine, si automat dispare si rasul Sper si la un baietel intr-o buna zi, sa fie topit dupa mine cum e Eva dupa taica-su.Deocamdata nu am curaj, desi nu pot fi atat de egoista incat sa o las singura pe lume...Am o relatie cu adevarat deosebita cu fratele meu si mi-as dori ca si ea sa aiba un frate. Acum, dac-o fi sora, nu-i nicio suparare.Poate poti adapta joculetele de acolo, zic si io, nu le-am citit insa cu atentie.Eu ii mai downloadez Evei de pe youtube filmulete de pe Baby Tv, ca inca nu ne-am pus (Urasc Romtelecomul) si ii pun sa se uite, e fascinata. Poate e si asta o idee buna.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

n/am emigrat, n/am disparut, traim si suntem bine doar ca nu mai avem timpnu stiu unde se grabesc zilele da trece timpul ...crina are deja 7 luni si o saptamana...

pitica mea nu vrea sa stea o secunda singura. ii ies dintisorii sus si plange si e agitata. iesim afara de 2 ori pe zi. nu am timp de nimic.
sambata, ptr prima data m/am despartit de crina. am fost la o nunta si am lasat/o cu mama. la 1 am venit si am alaptat/o si am fugit iar la nunta. mi/a vent asa de greu sa o las. ne/am distrat la nunta dar numai la ea m/am gandit.

noutati...papa peste, carnita nu ii place, se asaza singura in fundulet, se ridica in picioare daca are de ce sa se tina, se taraste prin toata sufrageria dupa minge...a crescut si face atatea ca nu/mi vine sa cred. bate palma da pupic si arata un degetel cand o intreb cate fete are mama...e comica rau.

kitzi, cu mare intarziere La multi ani! sa fii sanatoasa

anamaria, si crina tot pe tati il adora, cred ca asa sunt fetitele. sau pur si simplu se plictisesc de noi toata ziua

sper ca voi sunteti bine toate.va pupam


silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
si mai mare!!!
Crina la mare!

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Slvia multumesc de felicitari
Wow, ce fetita mare ai deja
Deja ii ies dintii de sus? La Diana abia la 7 luni i-au iesit aia de jos. Cred ca-i tare dureros si Diana a plans mult la aia de sus, sunt mai lati si mai grosi si ies mai greu. sa iasa repede si sa scape.
Anamaria Diana-i tot timpul dupa piciorele mele, parca-i legat, la tati ii place sa stea in brate cand mergem afara fara carucior, ca-i mai inalt decat mine si vede mai bine de sus , in rest ma prefera pe mine, poate si din cauza ca pe el il vede un pic dimineata si un pic seara inainte de culcare, cu toate ca dimineata cum se trezeste sau cand venim de afara, il cauta in toata casa
Cu ativitatile ne-om descurca noi, ii mai pun filmulete de pe youtube cu Veronica, ii plac tare mult, se mai uita la desene animate, mai asculta muzica populara si danseaza, ii place tare mult ( mie nu )
Acuma o sa incep sa-i mai dau cate o foaie de hartie si-un creion sa invete sa deseneze

Restul fetelor???

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput