Miresele anului 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

kitzy, aia de jos i/au iesit cu o saptamana inainte de 6 luni...si aia cu chin, plansete si febra. sper sa trecem cu bine si de astia.

ieri i/a cumparat tati premergator. tot nu ne hotaram ba sa luam ba sa nu, stiti si voi ce dispute pro si contra sunt pe forumuri. pana la urma am luat. intai s/a speriat si a inceput sa planga, acum deja il adora

revenim. pana atunci pupici

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
si mai mare!!!
Crina la mare!

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Avem si caninul nr 3

Silvia noi n-am luat premergator, am citit mai multe pareri contra decat pro si nu neaparat de accidente cat ca se invata sa mearga pe varfuri. Eu cand am fost cu diana la ortoped, mi-a zis clar NU premergator si mai multi medici tot asa. Eu de exemplu am mers in premergator si n-am avut probleme, cred ca depinde si cat o tii in el, nu-i indicat foarte mult pe zi. Toti sunt de parere ca, copilul atunci umbla cand se simte el sigur pe picioare, nu trebuie ajutat inainte de vreme.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

'elo fetele! (la ceas de seara )
...ca un briefing al zilei de azi....din cauza contractiilor mici pe care le-am mai avut...am orificiul intern al colulu...deschis in V.....chiar daca ala extern e lung si inchis...singurul drum permis imi este cel la baie.....in rest, cadana printre perne numesc....

printesu' mic are 2989 kg..+,- ~300 gr (ca nu mai stiu exact, nu am foaia in fata)...dr mea pleaca miercuri, revine pe 29..iar eu voi avea 12 zile de stres....si speranta...
pe 27 merg la spital pt un no-stress test....iar pe 31, dimineata, cu bagajelul la spital (in caz ca...), ultimul control. In fct. de situatie, raman sau revin....

de cateva zile, seara avem o activitate bogata....si cu niscaiva burtici tari...

va pe toate....sa ne tineti si noua pumnii sa ajungem pana pe 31 cu toate la locul lor, daca va mai raman pumnisori disponibili....ca tare urata e senzatia asta...

noapte linistita, fetelor!


krelia 36+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi o tinem de o sapt. cu otita, asa plangea bebe mic, de ni se rupea sufletul. a luat si antibiotic si ieri l-au apucat din nou crizele. am ajuns la concluzia ca e otita virala, si am trecut pe tratament homeopat. e mai bine, nu mai plange, papa din nou...la 3 luni jumate are 7600 gr, e ca o gogoasa pufoasa.
Marco vad ca nu prea e ok de azi...m-am saturat deja, ba o tuse, ba un nas curgator...le ia rapid si i le paseaza lui Edi.
avem pozici noi aici:
http://www.dropshots.com/edi_marco

Krelia fruntea sus ca totul va fii ok.
Kitzy ma bucur ca incep caninii sa apara. sa dea domnul sa scapati de necaz. nici eu nu am luat premergator din cauza coloanei. Nici in Italia nu recomanda pediatri. sper sa ma pot descurca si la Edi fara, ca tare greu a fost la Marco...eram tot dupa el.
Ana Maria, Silvia pupicei voua si printeselor frumoase. felicitari pt. progesele facute...voi stati in fundic, mancati de toate...noi laptic de la tzitzi, tare bine-i face si ii place. pana la 6 luni sa dea DD sa am sa-i pot da.
Botic, Ali, Oana .

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Krelia mai ai un picut si-ai scapat
Gio am vazut pozici, arata mai mare decat are varsta, e un scump, tare rotunjor

La noi a iesit si caninul nr 4, inca o deranjeaza, dar suntem pe drumul cel bun. Dupa ce se trezeste o las la buni si ma duc sa-i fac garderoba de iarna.
Ma scuzati ca nu scriu mai mult, n-am starea necesara, dar ma gandesc la voi

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Nu cumva sa mai scrieti pe aici, ca cine stie ce se intampla

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy
Nu cumva sa mai scrieti pe aici, ca cine stie ce se intampla Poze DianaPovestea nasterii Raluca, mami de Diana (24.04.2008)
Noi am sarbatorit-o pe Eva in weekend, a implinit 6 luniAaaaa, si m-am tuns! Kitzy, ce hainute i-ai cumparat? Dar mai ales, cat te-au ajuns? Eu ma ingrozesc de preturile la haine pt bb, si cand te gandesti ca le poarta maxim un sezon, la cat de repede cresc...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

http://picasaweb.google.com/anamarialungu/EvaMica#5392373065616846562
Super tare poza asta
Si ce tort frumos......yammy
Foarte frumoase pozicile, imi place mult cum ii sta cu caciulita cu urechiuse
Si la multi multi ani!!!!!!!!!!

Cu hainitele stiu ca-s tare scumpe......asa si la Diana, le poarta un sezon si gata. Mai rau e cu papucii, aia is mai scumpi si ii creste asa de repede piciorul. Cumpara-i haine un pic mai mari, la pantaloni nu prea poti, da la geaca da si o poarta mai mult timp, Eu acuma i-am luat un costum de fash, salopeta si jacheta, ii cam mare acuma jacheta, da nu-i bai ca o sa-i fie buna si la toamna, sper. Eu deja trebuie sa-i cumpar haine de 2 ani ca-i tare inaltuta.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy
http://picasaweb.google.com/anamarialungu/EvaMica#5392373065616846562Super tare poza asta Si ce tort frumos......yammy Foarte frumoase pozicile, imi place mult cum ii sta cu caciulita cu urechiuse Si la multi multi ani!!!!!!!!!!Cu hainitele stiu ca-s tare scumpe......asa si la Diana, le poarta un sezon si gata. Mai rau e cu papucii, aia is mai scumpi si ii creste asa de repede piciorul. Cumpara-i haine un pic mai mari, la pantaloni nu prea poti, da la geaca da si o poarta mai mult timp, Eu acuma i-am luat un costum de fash, salopeta si jacheta, ii cam mare acuma jacheta, da nu-i bai ca o sa-i fie buna si la toamna, sper. Eu deja trebuie sa-i cumpar haine de 2 ani ca-i tare inaltuta.Poze DianaPovestea nasterii Raluca, mami de Diana (24.04.2008)
Multumim Le are mai mari deja, majoritatea groase au fost cumparate de o prietena din state, i-am dat 100 dolari si am fost uimita de cat de multe hainute mi-a cumparat, si toate groase! Asa ca iarna asta ne-am scos!Am inteles ca intre 2 si 3 ani nu mai cresc foarte mult, si e pe termen mai lung investitia in hainute, asa o fi?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ieri ne-am intors din Alba. Noi o dam din una in alta. am scapat de otita, acum ne ies dintisorii. si se chinuie puiul meu, il dor...of si vai....

Ana Maria tare frumoase pozele si tortul. La cat mai multe lunite Evei. mai-mai ce hainute misto are..CK, vesta de blana, cizmulite albe, pardesiu...m-au dat gata.
Kitzy voi ce mai ziceti?
Krelia cum esti mami? mai ai asa putin...

la toate gagicutele, mari si mici.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput