Burtici fericite de septembrie-octombrie (215)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Wow,cate reveniri in dimineata asta

Ramona,Ionika,bine ati revenitsanatate multa piticilor si va asteptam cu poze

Asa repede o lasa acasa pe Maria???Ce suuper

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009Andrecluj imi amintesc sentimentul cand a nascut Sabina, tremuram in fata tastaturii si nu imi puteam stapani lacrimile. Lasa emotiile, o sa fie bine.
Exact asa e! 30+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Ramona bine ai venit acasa!

Am vazut poze frumoase cu Eric Mihai si cu papusa Amalia. Ce scumpi sunt! Sa va traiasca!

Lore multumim, m-a impresionat cum ai povestit. Cand am citit povestea aveam impresia ca sunt langa voi. Imi pare rau pentru episodul cu anestezia, uff, bine ca a trecut si ca sunteti bine.

37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
"am nascut la 4,30 un bb mic si foarte relaxat. ink nu-mi vine sa cred.am nascut fara epi ca nu au avut timp sa o mai puna.Cumplit. dar au fost doar vreo 4 ore juma de cand am ajuns."


Felicitari Maria!!!
Bine ai venit Cretzule!!!

Iulia 38+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze
AMR 6 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

FELICITARI MANGULICO!!!SA VA FIE INTR-UN CEAS BUN.SA FIE UN CRETULIU SANATOS TUN PAPACIOS NECOLICIOS SI NECONSTIPATRECUPERARE RAPIDA SI MUUULTA TITI

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Oaaaaa,ce vad,a nascut Manga !!

Felicitari Maria si sa va traiasca minunea !! Bun venit Sasha Laurian !



Mihaela si Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:



Felicitari, Maria!!!



Bun venit pe lume, Sasha Laurian!!!



Deocamdata asa ii vom spune puiului pana cand ne zici numele definitiv la care v-ati hotarat! Sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii!

Ce bine ca s-a terminat totul repede!

Si eu aveam pe mess un offline:
"iubita. Am nascut la 4 juma ora uk un baiat de 3.180kg natural fara epi ca m-am dilatat prea rpd. Am avut travaliu scurt la spital de 4 ore juma dar crunt. Acum piciul doarme la pieptul mwu. Xx"

37+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marina_ghe spune:

Salutare mamici si burtici!
Sunt noua pe forum, fericita viitoare mamica de Matei, sunt in 36 de saptamani si, ca multe altele, sunt ceva stresata din cauza a ceea ce urmeaza: cezariana!
Bebita e marisor si ultima ecografie a spus ca DPN ar fi 18 octombrie, insa dr. mea mi-a spus ca nu vine inainte de 19 si m-a programat la urmatoarea consultatie pt atunci. Parca nu pot sta linistita...
Cum fac sa ma calmez cat de cat?

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Stai ca le sarisem pe Kemsy si Kinga. Trei bebei in doua zile !

Felicitari Kemsy si un Loris Stefan papacios si voinic !

Felicitari Kinga pentru Victor Adrian si sa va aduca multe multe bucurii !

Alex,Ramsan bine v-ati intors acasa !

Fetele cu wrap-ul,tot voiam sa scriu si n-am mai apucat.
In ceea ce priveste distribuirea greutatii este excelent,nici nu simti ca ai copilul in brate,insa lui Josh (deocamdata) nu-i place nici in wrap nici in sling...le-am incercat pe amandoua si nu sta mai mult de 5 min din cauza ca se supraincalzeste si pe el sa nu-l strangi/acoperi cu nimic atunci cand ii e cald ca da din picioare ca un calut(aici inca sunt 24 grade).De alaptat,se poate alapta in sling lejer,in wrap cere un pic mai multa dexteritate.Cam asta,revin cu info dupa ce ne mai obisnuim si noi.
Pe sling il cheama babasling,super meserias arata dar si pretul pe masura...deocamdata sta si ala in cui ca Josh vrea doar in brate si atat,fara alte chestii peste

Va pupam,





Mihaela si Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Neatza!

Nela, keep it up with the cheesecake!!! Ce simpatica e Ana cu preferintele culinare!

Vai, Monikus, ai avut si tu o sarcina cu de toate... offf... bine ca e pe final, dar nu stiu cum poti. Te admir mult.

Andre, imi amintesc cum ne-am panicat noi toate cu nasterile din iulie... . Hai ca Cel de Sus ne va ajuta pe toate sa avem pui sanatosi in brate de sarbatori!

Dana, plimbare placuta si cu efect

Uau, ce veste buna de la Maria, s-o lase acasa azi!!!

Elle, multumim de capitol!

Dana, Nela, Monikus , cred ca la teste din alea de empatie (de inteligenta emotionala, EQ) ati lua nota maxima. Intr-adevar ieri eram intr-o mare depresie, dar e ceva legat de bani, servici, prostii din astea, si eram constienta ca nu e normal sa ma afecteze acum asa ceva, ca acum ar trebui sa fiu cea mai fericita ca am o minune in burtica la care nici nu puteam spera... De aia n-am scris nimic, ca nu aveati cum sa ma incurajati cu ce nu stiam si eu... Dar degeaba le stiam si alea, ca tot cu lacrimi in ochi am fost toata ziua...

Ramo, bine ati venit acasa ! Ce urare frumoasa ai facut tuturor! Doamne ajuta sa fie asa la toata lumea! Multumim . Ma bucur ca Rares il iubeste pe Tudorel! Abia asteptam povestea nasterii!

Ionika, ma bucur ca mai intri pe aici

Lore, ce mare si frumos e puiul tau!!! Si imi place mult poza cu voi trei in care tu il alaptezi pe pitic! E minunata!

Mihaela multumim mult de detaliile despre wrap si sling! Saptamana viitoare trebuie sa-mi ajunga si mie sleepywrap-ul!

Eu voi mai intra doar mai dupa-masa, ca acuma la amiaza vin socrii de la Cluj sa ma mai vada cu burta, ca nu m-au mai vazut de prin mai-iunie.

Am mai vorbit cu Maria pe mess si a zis ca nu recomanda fara epidurala , dar la ea nu au mai avut timp s-o faca. Ca e foarte nasol, ca de multe ori a spus ca nu mai poate... si ca nu ar face al doilea fara anestezie. Chiar daca nu s-a rupt deloc!

37+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput