Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza28 spune:

19+5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Rebiana, felicitari pentru carucior. E visul multor familii sa aiba pereche.
Larisel intri direct in prenatal sau mai ai si odihna? Si eu stau cu grija colegilor, carora cand am anuntat ca sunt insarcinata li s-a promis ca vor avea un nou coleg iar acum o saptamana li s-au schitat noile atributii (ce le cuprind si pe ale mele). Nu stiu daca e criza de vina sau faptul ca se asteapta sa ma intorc curand...
Vikinga, pe unde ai umblat atata vreme? Ne-ai lipsit mult, dar acum nu-mi mai place de tine... auzi la ea, are inclus in asigurare gimnastica acvatica pentru gravide - eu pe bani nu ma duc ca mi-e teama sa nu iau naiba vreo ciuperca... cand ma gandesc si la masaje...
Decenuela, si eu sunt in oala cu trezit dimineata. Azi la ora 10 eram gata cu trei feluri de mancare. Cum a iesit placinta?
Nikole incearca sa-ti reduci programul de lucru si sa-ti iei cand nu mai poti zilele libere de la stat. Concediul medical diminueaza indemnizatia de CIC.
Plateea felicitari pentru steluta. Ai terminat serviciul? Cum e acasa?
la toate fetele.



24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Nik0le, ! imi era dor de tine... saru-mana, ma linistesc cu fiecare mesaj, si sigur o sa dorm mult mai bine la noapte.
imi pare groaznic de rau pt contractiile si greturile de care ai parte

. dar esti un mami curajos, si sper sa fie totul bine. sa stii ca e bine tare in concediu medical.

cristies, multumesc, am observat si eu steluta dupa ce mi-ati atras voi atentia. sunt blonda rau. si daaaaaa... am terminat cu serviciul, e ca nasol cu concediul medical, dar o sa ma descurc eu, si sunt convinsa ca o sa fie numai bine pana la prenatal. conteaza ca suntem bine, si ca bebe e ok. restul, umblatura, CM, dr. peste dr., se rezolva.

pe burtici, si usor fetele!


23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

seara buna fete!ma bucur ca apar fetili si la noi...imi pare rau pentru cele cu probleme...sa treaca.
eu sunt necajita...de 2 sapt caut o rochita pentru cununie ce o vom avea sambata....nu mi buna niciunaam pieptul prea mare.....fiind un oras mic nu sunt mag de gravidute...si nu gasesc marime sub nici o forma...cred ca imi iau salopeta de blugi si gatavoi deveni doamna in blugi..verigheta nu mi buna...nu stiu ce mai lipseste...ca deja e foarte frustrant...nici sa ies din casa nu imi vine ca imbrac aceleasi haine....offff
ma duc la somnsomn usor la toata lumea....o noapte buna si o duminica frumoasa

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyella spune:

buna seara tuturor burticilor!
eu nu am mai intrat de ceva vreme spre rusinea mea ... a fost perioada concediilor, apoi aglomerat la birou

ieri am facut morfo de trim 2 si am aflat ca bebe este fetita ... desi initial la eco de 18 sapt era baietel...
la eco de ieri pe buletinul de rezultate scrie ceva ce ma ingrijoreaza... "Canal cervical continent cu lungime 3.69 cm, mica formatiune polipoida in canalul cervical cu diametrul de 1,4/0,6 cm."

stiu ca e bine ca am canalul cervical inchis dar de unde a aparut acea forma polipoida?... toata ziua am citit pe net si cand disperam cand ma linisteam.... s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema sau cunoasteti persoane cu astfel de probleme in sarcina?

abia astept sa ajung sapt viitoare la medicul care imi urmareste sarcina, dar pana atunci poate ma ajutati cu un raspuns

acum va spun noapte buna!


Puiutul nostru
La mami in butica
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies
Rebiana, felicitari pentru carucior. E visul multor familii sa aiba pereche.

Multam' de urare! Asa-i, ne doream mult sa avem o surioara pentru Luca si Dumnezeu ne-a ascultat rugamintea!

Mami de + !


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata,

Va dau eu trezirea la cafeluta desi de cand m-am trezit puteam sa merg in Brazilia si s-o culeg. In Bucuresti e iar urat si frig .
Ma bate gandul sa ma duc la targul de produse bio. A fost cineva?

toate fetele si am uitat sa urez bun venit burticilor noi. .

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele,

astazi sarim am zis sa incerc un castron de lapte cu cereale desi de cand cu sarcina daca am baut lapte mi-a fost rau toata ziua. Mai facem acum o incercare ca asa pofta imi era, inainte aproape numai asta mancam dimineatza.

Si la Pitesti e urat, bine ca macar nu mai ploua....

Sa aveti o zi minunata

23+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

buna dimineata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


sa aveti o zi frumoasa....................

mi-a trecut treaba cu colecistul pana luna viitoare.......

eu aveam probleme si ianinte de sarcina, ca am namol la fiara......si cred ca din cauza aia am vomitat la inceput vreo 3 luni jumate..............si de atunci cam o data pe luna ma supara......................

sper sa treaca,....................


va pup pe toate
aveti grija de voi si de bebei..............

Poze
Bea 25+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna dimineata fete!o zi frumoasa va doresc!

23+

Mergi la inceput