BIOGENESIS FERTILITY CENTER(3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Va multumesc din suflet. Iertati-ma , dar nu va pot nominaliza. Sunt mai sfarsita ca niciodata. Ma doare fiecare particia din mine, ma doare neputinta, ma doare si ma urasc pentru ceea ce imi fac mie si puilor mei. Ma doare ca nu stiu ce anume a ramas nefacut, ca nu stiu incotro sa o iau si cui sa cer ajutorul. Ma doare cand ii vad pe cei ce-mi sunt dragi suferind alaturi de mine, cand ii vad cat de mult si-ar dori sa ma vada fericita. Imi este tare greu.....dar ca de fiecare data sunt convinsa ca Dumnezeu imi va da putere sa merg mai departe.
Am sa fiu la clinica saptamana viitoare cand o sa vina medicul sa vedem mai intai de toate ce anume ar putea sa fie in neregula cu mine. Daca toata multimea de medici care m-a investigat pe toate partile a omis ceva....Nu mai stiu nimic....decat ca sunt tare obosita.

Catalina

coltul meu de rai

Draguta,dupa cum ti-am mai spus sunt sigura ca Dumnezeu te va ajuta sa treci cu bine peste acest obstacol si iti doresc din tot sufletul ca medicii sa gaseasca pana la urma solutia potrivita si sa te ajute sa-ti vezi visul cu ochii.Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

catalina.Sa iti dea DD sa poti sa te ridici si sa mergi mai departe.Cuvintele nu-si mai au rostul in suferinta ta.

pysy,eu am inceput de aseara stimularea,am vb ieri la clinica,simbata voi merge pt eco si estradiol,insa ce as putea sa sper eu daca fete mult mai tinere cum e si Catalina au parte de asa deznodamint.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui misa_21

pysy,eu am inceput de aseara stimularea,am vb ieri la clinica,simbata voi merge pt eco si estradiol,insa ce as putea sa sper eu daca fete mult mai tinere cum e si Catalina au parte de asa deznodamint.

Draga Misa,toate trebuie sa speram ca o sa fie bine...asa cum a sperat si Catalina...si cred ca o sa spere si de acum in colo...ii trebuie doar ceva timp sa isi revina.
O zi buna iti doresc si te asteptam cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

misa - sa nu te mai aud ca spui asa ceva. Fiecare are sansa ei. Tu o ai pe a ta.Eu nu am avut-o pe a mea. Daca gandesti asa, opreste-te acum si nu te mai injecta cu hormoni. La tine o sa fie bine, pt ca asa trebuie sa fie. Sa nu te mai vad pesimista si descurajata.Da? Haide, da-i bataie cu menogonu ca face bine la ten.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

catalina,daca mai ai umor in vorbe,esti super!
Sunt 3fete pt care am suferit mai mult decit pt mine le iau in ordine:pisix,miki si acum tu.Si stii de ce?Pt ca la toate3 sarcina s-a prins,dar nu de tot si toate aveti o minte brici.

pysy,e corecta treaba aia cu sansa si chiar cred in ea.Numai ca ...Gata nu mai vreau sa spun ceva sa ma certati.Vb. Catalinei am sa-i dau cu menogonu' pina la capat si am sa-i dau bine..parol.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stan.valeria spune:

Fetelor, m-am programat si eu pe 15 oct. De aceasta clinica stiu de la mihaele, si dupa aceea v-am urmarit pe voi.
Catalina...n-am cuvinte.Dumnezeu sa te ajute, sa mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

valeria - multumesc si bine ai venit.
Nu vrei sa ne spui mai multe despre tine?

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Catalina nici nu stii cat de bine te inteleg, exact asta am simtit eu la ultima sarcina , descoperisem deja ca am trombofilie si cu tot tratam facut nu am reusit sa o tin. Pana ala urma am aflat ca mi s-a gresit doza de clexan .
Uite, poti sa-mi zici/faci ce vrei tu dar eu tot insist. Du-te la Synevo si fa-ti 2 pachete de anal, "Profil sindrom antifosfolipidic" (210ron) si "Profil trombofilie ereditara II"(690ron). Eu cred ca s-a gresit undeva, ceva este.... dovada ca tatal tau a facut AVC. App ce mai face taticutul tau? Multa-multa sanatate!!! ..... Deci, te rog, te implor fa-le si nu spune nimic dr tai, dc ai un rez prost apoi li-l bagi sub nas. Pleaseee!!! Posibil sa-ti tb vitamine B in cantit mai mari , clexan de 0,4 de la inc stimularii si de 0,6 dupa ET. Eu Fact V Leiden tb sa fac de 0,6 dupa ET. Pup, si sa nu te supi pe mine ca sunt cicalitoare.





Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)




Trebuie repetate si in sarcina .
Pana la rezultat, preventiv un clexane la casa omului, nu strica !



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Goldi - le-am facut iubita mea, le-am facut la doua Institute de hemato din Europa, nu am nimic.M-au vazut comisii de medici de toate natiile si toate felurile. Am facut clexane preventiv de 0,4 zilnic(eu am 50kg la 1,78 nu imi pot da mai mult). Ce sa mai fac? Am facut analize genetice rare, au fost raportate 10 cazuri in toata lumea....le-am facut si pe alea....

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Mutatiile genetice ca de ex F Leiden,MTHFR, nu se repeta in sarcina. Astea raman la fel toata viata. Celelate le-am repetat. Azi am luat rezultatul. Sunt ok.

coltul meu de rai



Mergi la inceput