BIOGENESIS FERTILITY CENTER(3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

catalina...imi pare nespus de rau, doamne, de ce se intampla una ca asta... Am sa ma rog pentru tine, sa te intareasca Dumnezeu sa treci si peste esecul asta. De renuntat nu-ti dam voie sa renunti, trebuie sa mergem mai departe, sa luptam. Ia o pauza deocamdata, mai stai langa noi si vei prinde curaj si vei incepe din nou batalia.
Ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Offf,ma Catalina ma! Nici nu stiu ce sa zic...te imbratisez cu drag!

Baby

de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Catalina, nici aici nu stiu ce as putea sa iti spun decat ca imi pare atat, atat de rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Buna fetelor,
puteti sa imi spuneti si mie ce inseamna dozarile hormonale de z3ma duc la un laborator in z3 a menstruatiei si imi ia sange care arata ce?
mutumesc mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

Catalina,imi pare tare rau si sunt alaturi de tine,te inteleg ca iti este greu dar vei trece peste asta si cu ajutorul lui Dumnezeu si al doctorilor vei reusi sunt convinsa de asta.Nu renunta fiindca esti o luptatoare.Te imbratisez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steff77 spune:

Catalina, m-ai lasat fara cuvinte...
Stiu ca acum e greu sa te gandesti la viitor dar nu se poate sa nu fie o cale, cu doctorii acestia dedicati si cu ajutorul lui Dumnezeu. De curand spuneai ca daca nu reusesti in Grecia, urmatorul fiv... atunci te puteai gandi la urmatorul fiv. Trebuie sa gasesti puterea sa mergi mai departe, trebuie sa mai fie ceva de investigat, de explicat, de facut, pana la urmatoarea incercare.
Of, e tare greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Catalina, imi pare nespus de rau .... este infiorator ce ti se intampla

Pe de alta parte ... iarta-ma, cred ca acum nu mai ai chef sa auzi asa ceva, dar esti absolut extraordinara, nu am mai vazut in atati ani de forum pe cineva care sa ramana gravida de fiecare data la FIV, oricat ar fi dr de priceputi ... trebuie sa folosesti acest atu .
Mai mult ca sigur, ai ceva care se activeaza in sarcina : anticorpi, trombofilii, natural killer, etc. Stiu ca ti-ai facut toate analizele posibile, inseamna ca ai ceva care devine morbid doar in sarcina .
Sincer, nu cred ca in Romania vei gasi raspunsul ...Dumnezeu sa iti indrume pasii si sa gasesti calea





"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Buna fetelor,ce mai faceti???
Nu mai zice nimeni nimic???
Este cineva programata pe 15???
Parca erau cateva fete ....
Eu astept sa-mi vina cm-ul si sa-mi fac hormonalele...
Mult succes tuturor si cu Dumnezeu inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Va multumesc din suflet. Iertati-ma , dar nu va pot nominaliza. Sunt mai sfarsita ca niciodata. Ma doare fiecare particia din mine, ma doare neputinta, ma doare si ma urasc pentru ceea ce imi fac mie si puilor mei. Ma doare ca nu stiu ce anume a ramas nefacut, ca nu stiu incotro sa o iau si cui sa cer ajutorul. Ma doare cand ii vad pe cei ce-mi sunt dragi suferind alaturi de mine, cand ii vad cat de mult si-ar dori sa ma vada fericita. Imi este tare greu.....dar ca de fiecare data sunt convinsa ca Dumnezeu imi va da putere sa merg mai departe.
Am sa fiu la clinica saptamana viitoare cand o sa vina medicul sa vedem mai intai de toate ce anume ar putea sa fie in neregula cu mine. Daca toata multimea de medici care m-a investigat pe toate partile a omis ceva....Nu mai stiu nimic....decat ca sunt tare obosita.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Catalina nici nu stii cat de bine te inteleg, exact asta am simtit eu la ultima sarcina , descoperisem deja ca am trombofilie si cu tot tratam facut nu am reusit sa o tin. Pana ala urma am aflat ca mi s-a gresit doza de clexan .
Uite, poti sa-mi zici/faci ce vrei tu dar eu tot insist. Du-te la Synevo si fa-ti 2 pachete de anal, "Profil sindrom antifosfolipidic" (210ron) si "Profil trombofilie ereditara II"(690ron). Eu cred ca s-a gresit undeva, ceva este.... dovada ca tatal tau a facut AVC. App ce mai face taticutul tau? Multa-multa sanatate!!! ..... Deci, te rog, te implor fa-le si nu spune nimic dr tai, dc ai un rez prost apoi li-l bagi sub nas. Pleaseee!!! Posibil sa-ti tb vitamine B in cantit mai mari , clexan de 0,4 de la inc stimularii si de 0,6 dupa ET. Eu Fact V Leiden tb sa fac de 0,6 dupa ET. Pup, si sa nu te supi pe mine ca sunt cicalitoare.





Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput