Pestisori, pestisori (46) ...In asteptarea Crynei

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neataaaaa

nicoll multa sanatate

Pe acasa... cu trupa... am fost pana la urma al tara... mult noroi

Am condus la retur ca bause soata ... nu-mi place deloc drumul ala spre urziceni... mereu vezi macar un accident pe acolo
Bine caaseara nu era aglomerat... si am stat cuminte pe prima banda sa las toti grabitii sa ma depaseasca... iar spre seara in cartier, cand am plecat la niste preiteni erau curse de masini ... ii mai auzeam noaptea, cand era liniste... dar la ora 20???

Soacra'mea si al meu sot tin neaparat sa cumpere diverse de pe marginea drumului, de la tarani... si in loc de 12 kg de ardei au fost 7 ... cica-i mai ieftin... de unde e ieftin cand am platit dublu pe kil ... Eu sunt fan cumparaturi supermarket inclusiv la capitolul legume, fructe... pt. ca sper ca macar alea sunt controlate inainte sa ajunga pe raft... taranu' roman s-a smecherit si stropeste si el cu diverse, insa necontrolat... si citeam ca la testele facute aleatoriu unele n-au chimicale deloc, altele de 10 ori limita admisa... deci mai bine de la magazin, cu chimicale in limite... si cantarite corect ... Parca vad ca la anu' vor lua la fel




CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am fost vineri sa-i scoata firele lui Mihai... si acum dam cu crema... sper sa fie ok dupa aia... mai are pana se vindeca rana... si pana trece semnul o sa dureze...



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ely , felicitari pt. condus ! Nu pot sa cred cat pot fi de smecheri taranii , chiar asa mare diferenta la cantar ...strigator la cer ...si eu ca si tine ori aduc de la tara de la noi ori iau de la hipermarket , unu la mana ca iau totodata si doi la mana nu ma inseala la cantar , desi mie imi place la piata , sa ma targuiesc , sa vb cu lumea .... pupici la pitici si refacere ok bubei lui Mihai.

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Salutare, salutare!
Eu tot pe fuga...timpul asta, bata-l vina.
Si la noi a fost urat si frig, nici azi nu-i foarte frumos, dar soarele tot isi face aparitia.
La noi sunt zilele orasului, asa ca aseara, imbracati bine, am mers si noi gura casca, iar acu' Diana s-a dus cu ta-su sa se dea pe masinute ca ieri nicio sansa la ce lume era.Eu am mancarea pe foc(ciorba de vacuta, piure si tocanita de porc) si mai tarziu fac niste clatite cu dulceata(afine, capsuni si caise).
Sanatate bolnaviorilor!
Cryna, si ma bucur ca ai aparut.
Va doresc o duminica placuta!

Mihaela si Diana 22.11.2004

lucru de mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




Ely, ma bucur ca bubita lui Mihai merge spre bine . Refacere rapida ! Hmmmhhh, ce v-au tepuit taranii nostri ... ntzz, ntzz... mama lor ...

Miha, intoarcem pupicii . Bine v-am regasit pe toate ! Distractie maxima la zilele orasului ... si, vin sa ma infrupt din clatitele tale ! Io, am pe foc un borsulet de pui, mai am ceva pastai de ieri, pt. cine e amator de ele ... iar, ca desert, tot fructe diverse , plus un de vin rece sau o ceasca fierbinte de capuccino ... Mno, cine doreste e bine venit/-a la masa . Va zic de pe acuma: pofta buna si sa va fie de bine !

la toate sirenele si o duminica placuta in continuare!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Gata,reusii cu chip si vai sa le ulc,am mai scris putin la zane si cavaleri si acum am zis ca ma intorc la sirene.
Va multumim mult pt urarile de sanatate,nici sa nu ma intrebati de la ce poate fi ca n-am idee...Aseara pe la 23 inca se juca...Acum nu mai are febra,dar o tin pe antitermic,pana acum la 4 ore,de acum la 6 ma gandesc.
Cristianaaaa mai femeie,uite tu cum ai adus-o pe Cryna inapoi,dar mi-ai ascuns mie capitolul 45.Zau ca am vrut sa citesc ce pierdusem,dar...ia-l de unde nu-i.Ma ajuti doamna draga?Va si ma bucur ca va este bine la Timisoara.Pe la copii ce zici,nu dai un semn?
Cryna si pt tine si "ochi frumosi".Ma bucur ca sunteti cu noi si sunt sigura ca am pranzul aranjat de acum incolo.
Oricum fetele au fost la inaltime si nu m-au lasat cu burta goala. pt ele.
Dany felicitari pt castigarea concursului,cat despre job...daca nu pareau prea seriosi...lasa,va veni si oportunitatea ta.
Ely ma bucur ca se vindeca frumos la MihaiCat despre taranul roman...sincer si pe mine ma uimeste ca si la acest nivel se strica menrtalitatea sanatoasa,dar...e roman si el.Pacat ca asa vom fi cunoscuti.
Miha distractie placuta la serbari.Eu ma bag la clatite cu dulceata de afine.
Si ca sa aveti de cine rade,luati de cititi:
Sa vedeti ce se intampla sambata.Niciodata in viata mea nu am patit asta.Dimineata m-am imbracat ferm convinsa sa merg la scoala pentru prima data,desi afara ploua si era frig.Ma imbrac si scot portofelul sa-i dau mamei restul de la medicamente (si desigur uit sa mi-l pun in geanta),ies pe usa si merg in sosea sa astept maxi taxi.Prima opreste o oazie,ma urc,cobor in Ploiesti,dau omului banii ce-i aveam marunt intr-un buzunar al gentii si ma duc spre statia de autobuz.Ma opresc la un chiosc de ziare sa iau un pachet guma de mestecat si un ziar...si cand sa platesc...cauta si cauta si cauta...pac imi cade fisa ca nu am ce cauta.
Mai fetelor,am inghetat.Bag mana in buzunaqrul gentii si-mi dau seama ca nu am nici bani de bilete.Doar de unul.Ma suna o prietena si-i pov ce si cum...Iar o doamna auzindu-ma imi intinde o moneda de 50 bani...Acum imi puteam lua bilete sa merg la facultate,cu ce ma intorceam la Valea...ramanea sa rezolv pe mai departe.In drum spre scoala ma suna sefu' sa ma intrebe de ce nu am mers la munca...si i-am zis ca mi-am uitat portof acasa,nu am cu ce veni.Stai acolo,vin eu sa te iau...si ete asa am fost si deturnata din drum...
Doamne,in viata mea nu m-am simtit asa,fara un ban in buzunar...Cred ca de gat o sa-l leg sa nu cumva sa se mai repete istoria...
Gata,fug sa-mi trag o baie si apoi se vor trezi mandrele si asteptam meciul.Vorbim mai tarziu,va

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Un tip intra in magazinul de costume pentru diverse ocazii. -
Trebuie sa merg la un bal mascat si as vrea sa merg costumat
ca Adam.
Vine tipa de acolo cu o frunza, tipul refuza:
- Prea mica!
Vine cu o frunza mai mare, la fel:
-Prea mica!
Ii aduce tipa o frunza mare de palmier:
- Prea mica!
La care tipa:
- Auzi, campionule, atunci mai bine ti-o pui pe umar si mergi
dechizat ca pompa de benzina!



La tribunal, un homosexual este intrebat de judecator:
- Inculpat, de ce ai violat-o pe biata calugarita?
Doar tie nu-ti plac femeile!
- Pai, domnule judecator, de la spate semana cu Zorro


Un tip suna la Radio Erevan:
-Alo, Radio Erevan?
-Da, spuneti!
-Eu am fost la Moscova, saptamîna trecuta...
-Asa, si...
-Si acolo am gasit pe strada un portofel.
-Si?
-Portofelul era al lui Ivan Ivanovici Ivanski, ca avea si
actele. -Bine, dom'le, si ce-i cu asta?
-Dar în portofel erau si 2000 de dolari...
-Si vreti sa vi-l gasim sa-i înapoiati...?
-Nu! Dar vreau sa-i dedic o melodie la Radio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




Nicoll, sanatate multa lui Stefi . Poate fu de la oboseala febra respectiva, sau o pandit-o vreo raceala ... speram sa nu apara nik ulterior... sa fie doar o alarma falsa .
Hi, hi, hi... amu e comica tare patania ta ... dar, imi inchipui ce naspa te-ai simtit atunci, pe moment . Mai mult ca sigur sa-ti legi portofelul de gat ... las'ca trec toate ... si radem mai tarziu, cand ne amintim de patanii de genul asta, chiar daca ne vine si sa plangem sau sa ne rusinam ... eh, se mai intampla . La care meci te uiti? Ca, la 18.00 joaca Steaua cu Gloria Bistrita... dar, nu stiu daca prinzi GSP TV... io, nu l-am cautat la mine pe tv dar, parca este canalul asta , parca il zarii in treacat, butonand telecomanda ... iar, la 20.00 joaca Dinamo cu Pandurii Tg. Jiu pe Antena1. Deci:

HAI STEAUA!!!

HAI DINAMO!!!

O dupa-amiaza placuta in continuare si la toate sirenele.




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Baby, multam fain de glume .


Gata. Dispar oleaca ... v-am -at!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Daca esti deprimata, aminteste-ti ca:

1. Suntem sexul frumos.

2. Noi nu avem nevoie sa purtam cravate.

3. Nu ne doare nimic cand impreunam picioarele.

4. Daca ne decidem sa prestam meserii exclusive pt barbati suntem "cineva", dar daca ei decid sa desfasoare profesiuni de femei sunt homosexuali.

5. Inteligenta noastra se poate compara cu inteligenta barbatilor, dar aspectul nostru este mai placut.

6. Daca omoram pe cineva si demonstram ca s-a intamplat in timpul sindromului premenstrual totul este OK.

7. Creierul nostru are aceeasi capacitate ca a barbatilor, chiar daca avem 6 miliarde de neuroni mai putin, asta inseamna ca neuronii nostri
sunt mult mai eficienti.

8. Suntem in stare sa ne ocupam de mai multe treburi in acelasi timp.

9. Stim tot timpul unde se gasesc ciorapii.

10. Sotia presedintelui se cheama "first lady". Sotul unei femei presedinte este ca un nimic pus la stinga, chiar daca este de dreapta.

11. Daca ne casatorim cu un ereditar al tronului, suntem regine, in timp ce daca un barbat se casatoreste cu o mostenitoare a tronului, va
fi "sotul reginei".

12. Daca am fost inselate suntem victime, daca noi inselam, ei sunt cei cu coarne.

13. Copiii spun pt prima oara "mama".

14. Stim ca copilul este sigur al nostru.

15. Avem concediu de maternitate, iar examenul ginecologic este mai placut decit investigatiile de prostata.

16. Suntem monogame chiar daca ar trebui sa incercam cu diferiti barbati pana gasim unul care sa (ne) merite.

17. Suntem mereu prezente la nasterea copiilor.

18. Alaptam.

19. Suntem "star" la casatorie.

20. A mai auzit cineva vorbindu-se de "muz(a) (la masculin) al
inspiratiei"?

21. Traim mai mult.

22. Suntem mai rezistente la boli si infectii.

23. Avem mai putine probleme cardiace.

24. Transpiram mai putin.

25. Avem prioritate pe navele de salvare.

26. Suntem mai sensibile.

27. Femeile care traiesc singure mananca mai bine.

28. Avem ziua noastra internationala.

29. SINTEM INTR-ADEVAR MINUNATE!!!!

Trimite acest mesaj tuturor femeilor minunate pe care le cunosti... Si barbatilor interesati

Mergi la inceput