Pestisori, pestisori (46) ...In asteptarea Crynei

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:



Cryna, bine ai revenit! Multumim pt. masa ! Yam , yam la fel si lui Baby!

E o breme tare naspa, am fost sa mai vedem vreo 3 ap si am paralizat de frig, desi m-am imbracat adecvat sezonului , bluejeans , bluza cu maneca lunga , geaca de piele si adidasi am cam inghetat ...cred ca azi nu mai ies din casa desi ma gandeam de ieri sa ajung pe la Muzeul Taranului Roman sa iau niste miere ...poate mainenu mai ploua macar .

Eu azi nu am gatit nik, ma servesc de la voi , am avut de asaear o salata de pui ...mai pe seara o sa fac o ciorba de afumatura ...si cam atata ....


Pupici si toate cele bune !

Baby , dans plakut!



Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Am adaugat la meniu si ficatei la cuptor si cartofi copti tot la cuptor pentru Bogdan. Ceafa si carnaciorii merg la fix cu mamaliguta.
Daniela , te poftim la masa cu mare placere.
Bogdan mi-a facut o surpriza placuta cand s-a ridicat de la joaca si a zis:" foame, fuga la bucatarie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Dany, asa-i... s-a lasat rece tare... cateodata zici ca vine iarna ... mno, asta-i toamna... cu barrr, barrr... spor mult la facut ciorbita de afumatura .

Baby, yami-yam si meniul lui Bogdanel . La cat mai multe surprize placute din partea lui .

Si, sa va las si niste dedicatii... cu o artista care mie imi place mult si a carei comemorare a fost zilele astea ... desi, din cate stiu io, ea a murit in noiembrie 1989... in fine , io va las melodiile . Auditie placuta:






la toate sirenele si o seara placuta!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirene! Haideti la !!! Stiu ca-i duminica si inca mai durmiti & dar, io deja va pregatesc -ua, ca sa sara somnul . Deci, poftiti, poftiti!!!







Ma duc sa vaz si de-un horoscop ... revin...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Iote si horoscopul pt. azi, 04.10.2009:

- "S-ar putea sa aveti o discutie aprinsa cu o persoana tanara si sa spuneti cuvinte jignitoare la adresa acesteia. Exista pericolul sa fiti implicat intr-un accident de circulatie. Va sfatuim sa amanati calatoriile cu autoturismul. Evitati speculatiile financiare!"

- "Poate de unul singur nu te-ai aventura in acest proiect nou care se contureaza incepand de astazi, dar ai alaturi de tine un grup de suport care te incurajeaza sa faci acest pas. Te implici cu multa energie mai ales de dragul lor, pentru a nu-i dezamagi, si faptul ca ei te sustin permanent de pe margine iti da putere sa mergi pana la capat. Este un moment excelent sa demonstrezi inca o data puterea prieteniei si importanta cooperarii cu ceilalti."

- "Prietenii iti vor face o invitatie care te tenteaza, dar s-ar putea sa nu mai finalizezi ceea ce ti-ai propus. Profita de ocazie, pentru a face cunostinta cu alte persoane, cu care ai putea avea o discutie interesanta. In anturajul tau apropiat vor exista unele animozitati, dar nu este cazul sa intervii, caci nu vei reusi decat sa incingi spiritele."

- "In ultima vreme multi profita de bunavointa ta si e spiritul tau voluntar. Faci mult mai munca decat ar trebui si asta incepe sa se resimte. Esti din ce in ce mai obosit si daca nu iti iei ziua libera cu adevarat, vei claca in curand. Trebuie sa schimbi ceva in viata ta si poate ar trebui sa incepi cu lucrurile din casa ta."

- "Incepi sa intelegi comportamentul unor persoane cu care ai avut de-a face in ultima vreme. Ceea ce inainte parea de neconceput, acum devine clar, gratie informatiilor obtinute recent. Poti asadar sa tragi niste concluzii si sa decizi daca mai este cazul sa colaborezi sau nu cu acestea."

E bun la ceva? Voi ce ziceti?




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata!Nu am timp decat sa va salut si sa dau mare Crynei!!!
Am pitica cu temperatura,azi noapte pe la 3 avea 39.5.
Intru mai tarziu si va pov ce am mai patit.
Crynaaaa

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Offf, Nicoll ... ma gandeam io la ceva problemute de sanatate ... si ca de aia disparusi... dar, totusi, speram sa nu fie probleme de genul asta ... Mno, dam dulce, dulce lui Stefi si o calda, calda, ca sa scape repede de boala (raceala sau ce-o fi, altceva...). Muuuuulta sanatate si sa nu fie nimic grav !!! Sa revii cu vesti mai bunicele .

Si, multumesc de intampinare Nicoll , Dany (ieri te-am omis , scuze Dany ).

Las si o melodie de trezire pt. restul sirenelor:



Amu, v-am -at pe toate si s-aveti o duminica frumoasa!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Neatza!

Gata , m-am trezit , cu toate ca am dormit tare prost.

Cryna, multumesc de cafea .Ce mai face Robert ? Ati facut desenul ?


Nicoll, multa sanatate piticei!

baby , asa surprize sa tot faca Bogdan .

O duminica plakuta!Aici iar ploua .

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Da, Dany... ieri am stat si am desenat impreuna ... l-am pus sa faca si pagina anterioara , ca nici pe aia n-o terminase la gradi... eh, au treburi de rezolvat ... he, he, he... era tare nerabdator sa-si faca tema , mey frate, mey ... toata ziulica o desenat ieri , o mazgalit si toate cartuliile lui ... eh... iar, amu, sta la mine-n brate: io scriu iar el asculta si canta melodia asta, invatata la gradi anul trecut:



La noi bate vantul si e friiiggg ... of, toamna, toamna... mi-au inghetat picioarele-n sosete ...

la toate...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ely , tu ce mai faci ? Elena , baietii ? Preferatului meu i-a trecut buba ?

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput