Pestisori, pestisori (46) ...In asteptarea Crynei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Sa va zic oleaca si despre noi?
Hai sa va povestesc cate ceva ... s-aveti lectura ...

Deci, io... ca de obicei... trebaluiala prin casa, bucatarit, gospodarit, etc., etc... de azi incepui si cursurile, chipurile ... ca, inca n-am ajuns pe la facultate sa vad ce si cum... m-oi duce saptamana viitoare de amu... altceva... hmmmhhh, iar ma pandeste raceala ... abia scapai si, iar ma ustura-n gat, greturi, dureri de cap ... asa ca, azi ma doftoricii iara ... noroc ca Robert a scapat, sper sa nu cobesc ... afara-i urat la noi... a plouat si-i frig... brrrrrr... mno, asta e: toamna ...
Ne mai laudam si cu bulinute noi de la gradi ... iar, azi, pe langa bulinuta avem si tema pt. acasa ... adicatelea, pt. ca nu si-a terminat desenul la gradi, d-na i l-a dat pt. acasa... luni trebuie sa ducem caietul special inapoi cu desenul facut, bineinteles . Eh, el si cu un alt baietel facura asa... nu terminara... si, cand il intreba d-na pe celalalt baietel de ce nu a desenat ce le-a dat de facut, primi raspunsul asta: "Am avut ceva de rezolvat!" . Mai zi-le ceva daca mai poti . Si, asa, s-au ales cu tema pt. acasa . Cand am ajuns de la gradi, Robert vroia deja sa se apuce de desenat dar l-am oprit eu, ca atunci nu aveam timp sa stau sa-l supraveghez ... dar, facem noi tema pana luni ... nu-i problema .
Mno, ce altceva sa va mai zic? Poate altadata... veniti si voi amu cu povesti .


Va doresc o dupa-amiaza placuta! la toate...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Heloooooo... nimeni pe aici??? Da', unde ati disparut duamnelor ? Deci, asa... m-ati chemat... am vinit... v-am dat si raportul ... iar voi, nik, ninik... ati disparut ... eh, las'ca, data viitoare, cand m-or mai bate gandurile sa dispar , nu mai zic nimic... tac chitic si ma fofilez ca magaru'n ceata ... bine ? Si, nici nu mai apar ... bine, bine... ...


V-am -at pe toate si s-aveti o seara frumoasa!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ok., tot nimeni pe aici ... bine. Poate apar "nocturnele" ... peste noapte repara si Marami confuziunile ce le facu pe icisa ... stiu ca poti si te pricepi ... doar te zapacisi nitel, nu?

Iar, de amu... va zic noapte buna & somn usor la toate. Vise placute. Pe maine. &

Poate nu apareti maine la cafea ... hmmmhhh...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Aparui si eu
Crynooo, crezi tu ca fetele astea s-au ratacit prin capitolul trecut? Ei aaasss...pluteau deja in deriva de cateva zile

Eu nu prea am de raportat nik in seara asta... am bucatarit si eu un pic, facui o zupa de vitica cu galuste si un pireu de cartofi cu chiftelute marinate... si cam atat sa nu ne`nvatam cu binele

Ma duc sa indrept stricaciunile inainte sa ma apuce somnul


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata! 'Neata! Poftiti la -luta de weekend!!! Si, trebuia una mare si strong as-noapte... ca, pe Marami o apuca somnul si nu mai repara ce trebuia de reparat ... eh, na... stam si noi olecuta in "casa avariata" pan'se'ndura Marami sa ne repare ... multam fain duamna pt. meniul nocturn , yami-yam.
Sa nu uit ... ma ospatai zilele trecute si cu celelalte meniuri , puse de Miha, Dany... .
Mno, dara... poftiti la , , , , , , , , , , ... io ma duc dupe horoscop ... revin...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Iote si horoscopul pt. azi, 03.10.2009:

- "Nu este momentul sa va ocupati de probleme delicate, pentru ca este posibil sa nu va puteti concentra suficient. La serviciu, sunteti nervos si, cu toata straduinta de a fi convingator, s-ar putea sa va loviti de neincrederea colegilor. In schimb, va bucurati de armonie si buna intelegere in viata personala."


- "Esti prea timid(a) la serviciu si nu stii cum sa atragi atentia. Ai grija sa nu fii inteles(asa) gresit. comportamentul tau lasa loc de multe interpretari."
- "Daca iti doreai liniste ca sa te odihnesti, departe de agitatia lumii, aceasta zi iti satisface pe deplin dorintele. Daca erai blocat intr-o capcana, sperand de undeva un miracol care sa te readuca in circuit, aceasta zi ti se pare de-a dreptul frustranta. Trece greu, nimic nu inainteaza, dar decat sa te lupti cu morile de vant intr-o situatie care nu se modifica, mai bine ai profita de liniste si te-ai bucura cu adevarat de week-end. Unele lucruri nu se rezolva atunci cand vrei tu, deci educa-ti rabdarea!"
- "Daca vei incerca sa faci ceva absolut nou acum, s-ar putea sa te alegi cu un nou hooby! Gandeste-te serios la viitor, la siguranta ta pe toate planurile, dar si la evolutia vietii amoroase. Este o perioada in care fie iti reinnoiesti juramintele sau iti reafirmi intentiile fata de partener(a), fie vei face in asa fel incat, indirect, sa lasi ca cel sau cea la care tii sa afle singur(a) ce sentimente ai tu."
- " Esti mai ocupat in aceasta perioada pentru ca vii in contact cu idei si oameni noi. Asta ar putea insemna o conferinta, un club de lectura - sau alte moduri de a invata despre produse noi. Asta iti va aduce cu sigutranta o pauza amuzanta in rutina din fiecare zi. Contactul cu persoane sau locuri indepartate iti aduc castiguri financiare sau romantice intr-un fel sau altul. cAnd te intorci la locul de munca, vei vedea ca s-a produs o mica schimbare, in bine. In curand iti va fi marit salariul. Vei descoperi ca cei din jur iti apreciaza sentimentele si abilitatea de a actiona repede si constructiv. Cineva chiar intelege cum te simti si te simpatizeaza. O discutie serioasa in interiorul cuplului va va aduce mai aproape."
- "Ai in fata o zi agitata si nu iti va fi usor sa depasesti obstacolele ce se vor ivi in calea ta. Energia fizica este la limita inferioara. Neintelegerile pe care le-ai avut pana acum cu unii membrii ai familiei se vor ameliora considerabil. Daca pe acasa se fac lucrari de reparatii, reamenajari, acestea vor putea fi finalizate. Nu este un moment favorabil pentru a pleca la drum."
- "Familia si casa sunt in centrul atentiei acum, incalci orice tipar vechi trece prin schimbari irevocabile: timpul curge intr-o singura directie. Investitii imobiliare iti ofera recompense. Este posibil sa-ti schimbi resedinta."


Amu, va astept sa dati din innotatoare! V-am -at pe toate si va doresc un weekend superfain si relaxant la toate!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neataaaaaaa

Bine ai revenit Cryna!

Dany


Aoleu ce ploua afara... e tare nasol... ma deprima Ziceam ca plecam pan' la tara... da' pe vreme asta, nici nu vreau sa ma gandesc ce noroaie sunt pe acolo 'om vedea...



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Buna dimineatza! si de pe la noi. Fiindca ploua stam prin casa si ascultam muzica.
Bogdan are conjunctivita ( are o pleoapa inflamata )si oricum nu crefd ca il scoteam afara. M-am trezit de dimineatza si am calcat iar aseara pana tarziu am maturat si spalat holul, balconul si bucataria. Azi pun aspiratorul in sufragerie ( in dormitor am aspirat ieri) si fac mancare. Acum ma duc sa dansez alunelul cu juniorul.
Weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

meniul in pregatire este pentru pranz mamaliguta cu branza, oua si pastrama de oaie , plus icre ( de peste).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


... sa completez meniul de pranz al lui Baby cu... niste pastai facute cu ceafa afumata si carnaciori, plus fructe diverse la desert. Deci, sirene poftiti la masa , ca aveti de unde alege . Pofta buna si sa va fie de bine .

Ely, multam . Poate reusiti, totusi, sa dati o fuga si pan'la tara ... succes.
Baby, spor la treburi si multa sanatate lui Bogdanel & .

Si la noi e cam uratel afara... a plouat peste noapte si-i cam rece... dar, poznasul tot o zbughi afara cu bunica-su ... hi, hi, hi...


V-am -at pe toate si va doresc o zi buna in continuare!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput