Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella_t spune:

Neata burtici,
Dupa o zi ingrozitoare se pare ca o sa urmeze si azi acelasi model greturile astea ma omoara cred ca am dat un kg jos ieri, am reusit sa va citesc printre picaturi cand reuseam sa deschid ochii si sa ma ridiic din pat.
Flori blanca bine ai venit iti urez o odisee frumoasa si la sfarsit un bebe sanatos si cuminte.
Maitreyi asteptam vesti bune cu beta, mai incearca.
Lori...imi pare rau.....ai incredere ca va fi bine si bebicul o sa vina cand nici nu te astepti si atunci bucuria va fi mai mare decat oricand.
Monica...nasol cu varicela...am o prietena care a avut copilul varicela cand ea era graviduta si a 'exilat 'si ea fetita la bunici si a fost toul bine, o sa fie si la tine tot la fel, nu te mai streasa.
Discordia-imi pare rau pt cumnata mea dar faptul ca are un copil o va ajuta sa lupte, ai tinem pumnii sa fie doar satdiul 2 si sa nufie probleme.
Viriana....uf cainii astia...mie imi sunt tare dragi animalele dar sunt inggrozita de cainii vagabonzi ..nu m-a muscat nici unul dar ma fac sa intru in panica...iti doresc multa sanatate si un sa treaca.
Cat despre balonare cred ca sunt campioana.....parca am vreo 6 luni asa am o burta...nu imi iese cu nimic...nici cu fructe.
Am vazut aleesicoo ca ti-au facut testul cu sarea...mie cu acul si tot baiat a iesit si nu stiu de ce am sentimentul ca o a fie baiet ca noi am vrea defapt fata...fie ce-o fo sanatos-asa sa fie.
Va pup pe toate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

neata burtici si de la noi
eu cred ca am n bebe ffff cumintel, inafara de pipi des nu imi provoaca nici o stare
ba din contra ma cam pune pe ganduri
o zi frumoasa va doresc si fara greturi

4+ cu o

http://lbdf.lilypie.com/r9rEp1.png

Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Neatza burtici. Eu iar am visat un bebe mic si dulce dulce, tot baietel, da asa de frumusel si scumpacios. M-am trezit foarte bine dispusa. Si tati a pupicit burtica, ce mai! Is ca o floricia azi!

Alinutza, ce vesti frumoase ne dai. Ma bucur ca bebe e bine acolo. Si mie mi-a zis ca varsta ecografica e de 6s6z, iar cea calendaristica 7s3z, deci 4 zile diferenta. Te asteptam cu BPM!

Viriana, daca ginecoloaga a zis ca e ok sa te vaccinezi, atunci nu e nici o problema. Da' bebe tot o sa iubeasca cateii cand o fi mare, nu? Doamne, cate griji! Bine zicea o colega de-a mea: sa ramai insarcinata e simplu; greu vine dupa.

Maitreyi, tinem pumni stransi stransi. Si noi si astia mici din burtici.

Roxaniko, mi-ai facut o pofta de oua. Am vazut si eu emisiunea aia, da' la momentul ala imi era prea greatza ca sa ma gandesc la oua. Si m-am limitat la portocale cu ceapa. Ciudata combinatie, dar mi-a trecut.

Flory Blanca, felicitari!!! Stai linistita o perioada pana se prinde mai bine, si te asteptam cu detalii.

Monica, sa dea DD sa fie bine, si sa nu fi luat nici tu nici Luca. Sotul, se descurca el si singur, cu mama. Si daca ai luat, 2% risc zic eu ca e suuper mic. Ai vazut ce a zis si Victo, ca ea a facut in sarcina si bebe s-a nascut sanatos.

Alesicoo, mie mi-a facut mama cu acul ascuns intr-un servetel, si am apucat de capatul cu gamalie, adika e fata. Da' e parca n-am presimtiri de fata. Nu-sh de ce, da' zic ca e baiat. Cum a zis si Alinutza, babisme, sa mai radem si noi.

Veronica, cam tot asa simptome am si eu. Greturi foarte foarte rar, oboseala permanenta (desi ma trezesc mereu in toiul noptii ba sa ma duc la baie, ba asa din senin, si ma simt fresh si nu mai pot adormi mult timp dupa) si sanii... ohoho! Doctora a zis ca-s norocoasa. Eu ma stresez. dar l-am vazut pe bebe la eco, are ritm cardiac, si e bine. Deci, mai sunt si sarcini din astea.

Vivela, am impresia ca se intampla ceva cu metabolismul, adika se accelereaza, ca si eu mananc mai mult decat de obicei, si dulciuri de care inainte nu ma atingeam, si am pus doar juma' de kil. O sa ma reapuc de putin sport de maine, ca mi-a fost teama sa mai fac de cand am aflat. Eu care bagam 1h-1h30 de TaeBo inainte.

Mira, despre homeopat, am 3 colege care merg la aceeasi persoana, si toate sunt multumite de efecte. E o doamna care are 2 cabinete: si in Grivita si undeva pe la Aurel Vlaicu - am inteles ca la cel de la Aurel Vlaicu se ajunge mai greu, se numeste Campian si am un nr. de telefon al dansei. Unde pot sa-ti las nr. de telefon, ca vad ca nu ai PM activat - sau poate nu ma pricep io, ca-s noua in ale forumului?

Ma duc sa pap, ca daca nu pap,

Ana 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

Pai ultumul CM a fost pe 1 aug si ma tine 4 zile vine la 28 de zile ceas

Citat:
citat din mesajul lui rosanne

Buna burtici



Cinezeedaca UM a fost pe 01.08, inseamna ca sarcina e mai mare.....e ceva gresit oare?


4 +un la termen astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

anamariam si cumnatei ele careia i-am botezat baietelul knd i-a pus sare in cap tot la nas a dus mana, iar la faza cu acul i-a iesit fata...deci baiat a avut
fetelor o cunoaste cineva pe dr.neagu manuela de la giulesti?

4+ cu o

http://lbdf.lilypie.com/r9rEp1.png

Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

rosanne imi aduc aminte ca ultimu contact a fost in ultimile zile de ovulatie, adica intre 22 aug /27 aug , cu siguranta s-a prins in ultimile zile de ovulatie si paote de aia sarcina e mai mica

merg la dr Catalin Haiduc de la maternitatea filantropia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Citat:

Mira, despre homeopat, am 3 colege care merg la aceeasi persoana, si toate sunt multumite de efecte. E o doamna care are 2 cabinete: si in Grivita si undeva pe la Aurel Vlaicu - am inteles ca la cel de la Aurel Vlaicu se ajunge mai greu, se numeste Campian si am un nr. de telefon al dansei. Unde pot sa-ti las nr. de telefon, ca vad ca nu ai PM activat - sau poate nu ma pricep io, ca-s noua in ale forumului?



Ana 7+


Daca imi spui si mie cum sa-mi activez PM..ti-as di recunoscatoare

Mira 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

ehe... daca vrei, poti. Uite ca am reusit sa activez PM si singura!

Mira 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Cinezee, tu ai aproape acelasi nr de sapt ca ale mele, ce simptome ai tu iubita?

4+ cu o

http://lbdf.lilypie.com/r9rEp1.png

Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Vivela se zice ca daca iti vine sa mananci mai multe fructe si legume si lactate usoare e fata, iar daca te bazezi pe carne, mancaruri mai grele e baiat.
La mine a fost adevarat, am mancat tone de iaurt.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput