Pepenasi de iulie- august 2008 (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Mai, m-a mai lovit acum o problema. Fratele finutei pe care o sa o botezam acum, face 11 ani saptamana asta. Ce sa ii cumpar cadaou?? Ce le place la 11 ani, ca eu sunt paralela

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Wow Cristina, la 7 se intuneca . La noi inca nu, abia pe la 8. Dar se lumineaza de ziua pe la 8 fara ceva. Asta mi se pare deprimant.


Vicky si Printzesone





aici se lumineaza ceva mai devreme..pe la 7 fara un sfert..

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 7+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

i-am dat azi orez cu mar dimineata, orez cu morcov si pui la pranz, piersica cu branza si urmeaza sa ii mai dau cand vine de afara mar cu banana si cereale la borcanel. a mancat totusi binisor. am reusit si i-am dat 1 plic de smecta cu ceai de menta si cu seringa de la panadol. ce m-a surprins e ca a baut pana acum vreo 200 de ceai de menta si numai prima 100 a fost cu seringa ca restul a cerut singura am sa ii mai fac ceai ca tot ma plangeam eu ca nu stam foarte bine la capitolul lichide si daca tot a dat de gust si raportam primul caci legat. mic mic da' voinic nu stiu ce o fi fost...parca are inflamata gingia in dreptul caninilor de sus dar ei inca nu i-au iesit incisivii laterali de jos plus ca parea mancare nedigerata...i-o fi picat mai greu borsul de perisoare ieri...

maine dimineata ma duc la hcg la un alt laborator

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

deci, Mihaita doarme in continuare de vreo 3 ore...

Iriss, haine , carti, jocuri pe comp...

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 7+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

cris deci la noapte trageti un rummy, scrabble ?

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui maitreyi

cris deci la noapte trageti un rummy, scrabble ?

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008








nuuuu...doarme foarte bine si noaptea , dar mi se pare ca doarme mult si ziua, 4-6 ore ziua de somn. Acum il alearga pe tati prin casa, intr-o juma de ora face baita , apoi papa si somnic!!!

Ma bucur sa te citesc asa optimista la odisee...Eu iti tin pumnii si ma rog ca eroarea sa fi fost la laborator. Doar asa ai patit si sarcina trecuta

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 7+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Bujooo, cum sa nu-mi placa de tine! Nu te-am cautat stiind ca esti foarte ocupata, ca lucrezi. Dar sa stii ca m-am gandit la tine sambata, eram in Racadau si cand am trecut pe langa parcul ala de langa patinoar, m-am uitat atent sa vad daca esti pe-acolo, ca stiu ca stai prin zona.
Anka, tot vreau sa zic ca am facut salata aia de mai multe ori, cu succes de fiecare data. Si legat de ingrediente, eu fac maioneza dupa reteta www.youtube.com/watch?v=dC4C0JbMeHY" target="_blank">asta, intr-un minut e gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

iriss, eu i-as lua haine, e cel mai simplu, nici nu stii cu ce se mai joaca copiii astia si risti sa-i iei ceva ce are deja. eu am fost la ziua unui baietel de 9 ani si i-am luat haine.

i-am dat aseara si azi de dimi enterol si i-a trecut a facut doar un kk mic si tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

a aparut de 2 ori, scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau,

Am reusit sa nu o culc deloc pe Ilinca, de la ora 13 pana la 22:15; acum doarme , dar inca la mine in brate; a adormit la san... Trebuie sa o transfer in dormitor, si sper sa nu se trezeasca la mutare . Si mai sper sa nu se trezeasca des la noapte .

Fetele, locomotiva cu baloane de sapun, cam ca a lui Sebi, am gasit una (no name) cu 25 roni la Piciul, azi. E haioasa tare, dar deocamdata am pus-o la pastrare, pentru ca Ilincu, cupil zvapaiat cum este, pune mana pe ea fix unde scoate clabuci si se umple de sapun, sau o ia in mana si o scutura si curge apa aia cu sapun din ea; asa ca am cam baltit prin casa . O scoatem numai din cand in cand, si sper ca mai incolo va pricepe ca trebuie sa o lase sa circule si sa faca baloane, nu sa-i astupe cosul sau sa o scuture bine .

pup you all,

In concursul Klorane, o puteti vedea pe Ilinca, si daca va plac pozele ei, vota, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=3" target="_blank">aici,
in pozele mele: cap1 si cap2, si in pozele lui tati: BFL1 si BFL2.
Multumim frumos.

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput