Copilasi de Iulie - August 2004 * (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna fetele! M-am desprins si eu putin de munca de la birou ca sa intru sa vad ce ati mai facut, ce mai spuneti, ce mai fac piticii...am vazut si ceva poze, dar nu am reusit sa vad tot...

Noi suntem bine, copii sunt ok (doar Tudor are ceva la burtica - plus ca mi-a vomat ieri de dimineata si acum 3 seri...), cu casa chiar suntem pe ultimii metri - adica undeva pe 15 octombrie vom termina absolut totul si vom putea trece la faza 2, adica comandarea mobilei - nu imi vine sa cred...sincer acum e cel mai greu ca nu mai am rabdare...ultimele poze sunt de aici incolo...

Cam atit despre noi, va pupam pe toate!



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kim222
super,normal ca se pune!..eu nu sint convinsa ca trebuie multa carte..dupa mine daca nu esti geniu, tot ceea ce conteaza este ..NOROCUL!


Uite some wise words, if you ask me !
Pixuri, stilouri, cu gel sau fara, ce-s alea, fratzica ?? Io nu i-am dat nici una din variantele astea, nu stiu cu ce scriu la gradi, dar daca ar fi dupa mine, le-as da creioane din acelea clasice ! Andreiushu a avut ieri zi de bastonase/liniutze si se mindrea (de data asta !!) ca i-au iesit foarte bine si nu s-a mai suparat si nu a mai plins ! L-am felicitat, i-am adus aminte ca uneori mai sint si zile mai putin bune, ca nici lu mami si tati nu le iese mereu totul din prima, si ca tre sa aiba ambitie, daca vrea sa reuseasca ceva !!
Noi am optat pentru lectii de karate, se pare ca o sa vina nush ce maestru sa ii invete (daca si asta o fi vrun tinerel, ca educatoarea, parol ca m-apuc si io de asa ceva !! ) si engleza !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria in felul asta iti va creste si sitemul imunitar daca mergi la gradi...io daca m-as duce s-ar simti doamna controlata,ea si asa crede ca daca lucrez in invatamant cunosc programa lor si de fiecare data se simte datoare sa-mi zica ce teme fac in fiecare saptamana...pe mine sincer nu prea ma intereseaza,ma deranjeaza doar ca ei inca nu respecta un program,vin parinti de la 11.15 sa-i ia de la gradi...si ma enerveaza ca desi am dus si anul trecut si anu asta rechizite ea face economie si le da cate o cutie de culori la doi copii si normal ca iese scandal....daca pana pe 15 oct nu se remediaza lucrurile,incep demersurile de batut la cap educatoare si controlat..aaa v-am spus ca i-am cerut ca la activitati sa-i desparta credeti ca a facut lucrul asta,nu
Ieri seara am fost sa admiram gogoshica de 3 zile,meiii este asa de mica si frumoasa...are niste manute parca-i papusa...mandra sa uitat juma de ora la ea ca nu a mai vazut cupil asa mic...
edit:cuscrelooo inscrie-ma si pe mine la karate,daca-i tinerel!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice super karate,le aminam pt la anu' ca vreau inot anul acesta.
La gradi avem optionale obligatorii ,pictura si gimnastica, in plus nu stiu ce sa fac cu sahul si tenisul *cica 16 ron pe sedinta..este mult?
Adela bine ai revenit..felicitari pt cumintel!

puteti zice ca-s nebuna (mi-ar place sa fie asa )..dar eu tot il suspectez pe Uka de ADD

am terminat papa,spalat vasele..ma duc sa spal pe jos toata casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gabi, oau, ce fain arata casa !! Bucataria pare imeeensa !
Pupici gogoshelei, Ioano ! Poze cind ne arati si noua ?

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana, poze cu fetele ? Cred si eu ca s-a minunat Mariua de bubulina mica
Kim, 16 lei optionalul ?
La noi pictura / engleza / sport - 2 lei / ora
De sah nu stiu inca nimic, a spus ceva doamna, o voi intreba azi si-ti spun !
La noi nu sunt obligatorii deloc, avem copii care nu fac nimic ci stau dincolo cu doamna si coloreaza, se joaca.
La pictura sunt 5 fete din grupa.
Ki, ADHD ? De ce spui asta acum ?

Leeloo, e bun linkul ??? Ca nu mi merge .

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cuul, eram sigura ca o sa primesc cereri de karate-mom, daca am zis de profesor tinerel, hihii ! Mah, acu nu stiu, sa vedeem, ei au zis, noi am acceptat, vad ca pina acu nu s-a materializat nik !
Olivia, ADHD ? Io nush ce sa spun, sa stii ca si Andrei e young and restless asa de felul lui, nu prea sta locului si daca o face, toot nu ii stau miinile, nu prea cunosc io cu ce se maninca ADD asta, dar din cite am citit, diagnosticul se da mai greutz, nu ? In sensul ca orice copil mai energic poate fi suspectat de ADHD ... sau spun io prostii ?
Si la noi la optionale mai era si gimnastica aerobica, parca ...
Mey, am uitat sa va spun ca m-am vazut cu Mama Omida aka Rain ieri, venea de la gradi cu Moatza, arata superfain, tinerica, frumusica ... fii-miu o iubeste la max, o ia in brate si o pupa in fiece dimi cind vine sa o aduca pe Andreea !


Edit - Daria, da copy/paste la linkul scris de Gabi, dar copiaza pina unde a scris "de aici incolo" si o sa mearga !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

la noi fiecare optional este 10 Ron/luna..si pictura si gimnastica trebuie sa faca toata clasa. Doar tenisul este 16 ron/sedinta.
Gabi nu vad pozele..
Ioana eu tot nu inteleg cum sa nu-i desparta!
Carmen ati inceput gradi? Ionu' cum se descurca?

edit ADHD se poate stabili doar la virsta scolara..dar am eu banuielile mele,sper din tot sufletul sa ma insel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, poi atunci nu te pronunta ! Mai este timp si zau ca nu stiu cati baieti cuminti si neenergici avem in gasca noastra Si vorbesc foarte serios, e o diferenta enorma - la 5 ani - intre fete si baieti si ati vazut ca am cu ce compara in gasca de 19 copii
Alice, merci.
Leloo, imi place foarte mult !!! Sa ne tii la curent cu ce mobila alegi, sunt sigura ca totul va arata perfect

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

am vazut casa..suuper!!!..io stii ca-s cu intrebarile!..caloriferul maro de unde l-ai luat?

acum montam si noi polistirenul extrudat, betonul si gata podeaua!

Mergi la inceput