Copilasi de Iulie - August 2004 * (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

A nu, nici eu nu o pun la munca, insa primul lucru cum ajunge acasa de oriunde si la orice ora, se tranteste la birou - imbracata / nespalata si scrie repede ceva si picteaza ceva. Si pana nu ridic decibelii si amenintarile nu-si misca dosul

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patrick nu stie sa scrie nici literele nici cifrele si ptr asta s-a simtit tare rau saptamana asta... cica toti copiii de varsta lui stiu, la el in grupa. educatoarea mi-a spus ca il va invata si el.. eu una nu as vrea sa il invat eu, nu mi se pare normal!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

exact asta mi-a spus si Luca ieri, mama nu stiu literele..si copii stiu..invata-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Olivia, inca o data ma bucur ca te-am putut ajuta ! Bine ca tatal tau este ok si ai reusit si cu cardurile ! Educatoarei nu i-am luat nimic pe principiul (sustinut si de Florin) intii sa vad ce poate si porma recompensa ! Ca daca ea nu stie a media o bataie cu struguri in clasa, ce dreq de cadou sa ii dau ? E o tinerica abia venita de pe bancile facultatii (cred), cu scheme dastea de psihologie infantila in cap ?! Nu zic ca e rau, dar daca stai sa aplici scheme la o turma de treij de disperati, pai sigur ajungi la catastrofe cum a fost masa de acu citeva zile !
Zici de filmare ... eu sint sigura ca nu ai sa rezolvi nik, dar poti incerca, incercarea moarte n-are, nu ? Ce s-a intimplat acolo se intimpla mai in fiece spital, nu mai zic de cele judetene, macar la Bucuresti mai ai o sansa de bine ! Iar profesorul ... hehe, jos palaria in fata acestor oameni, citeam si la generale despre Pesamosca !
Andrei stie literele, stie si sa le scrie, cel mai frumos stie sa isi scrie numele ! Eu am vrut sa stie, nu vad ce rau i-ar face, nu l-am pus sa faca lectii peste lectii acasa, dar din cind in cind ne jucam cu un alfabetar din acela magnetic, porma i-am cumparat niste carticele cu activitati haioase si uite asa, incet incet a invatat !
Ca vorbiti de distrugere, uel, cred ca fii-miu e profesor doctor inginer in dasta ! Zice "mami, scuza-ma, am gresit", dar uita repede si o ia de la capat ! I-am explicat ca altele nu mai vede in loc, dar nu pare a-l afecta prea tare ! ... O trece si faza asta ...
Azi nu l-am dus la gradi, m-a intrebat ieri "Si miine e ziua lui Harry ?" (unul din colegii lui), i-am raspuns ca nu, asa ca mi-a biziit ca nu vrea sa mearga la gradiiii ! Am cedat, ca tot era vineri, macar pentru unul din noi sa inceapa uichendu mai devreme, hihii !
Va pup cu drag pe toate ! Si o zi faina sa avem !

Pies - de fapt creditul cel mare al invatarii literelor scrise (de tipar doar) este al sotului meu, care a avut rabdare mai mare - si timp for that matter - decit mine !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

da si "atentiile" la spitalele din Bucuresti sint mult mai mici..Bucurestiul m-a impresionat placut ..fata de tirgusorul Constanta!

dar si pentru spitale exista solutii..dar nu exista vointa..ma uitam spitalul de copii arata ca o inchisoare, puteau fi chemati (facut contract cu fac de arhitectura) voluntari (studentii)..si pictati in fel si chip peretii..vopseaua este superieftina..dar revin..nu le pasa!!!!
sau sa ai tu director de spital ( blonda de 30 de ani care conducea un Porsche Cayenne) o astfel de somitate si sa nu-i creezi o supersectie, unde el poate invata pe rezidenti tehnicile descoperite (el se plingea ca nu are cui preda stafeta!)..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La noi s-au prins de Giulik literele, pt ca vedea ceva litera de tipar si intreba si i-au ramas pe retina, le-a tot copiat, apoi le-a scris pe toate in oglinda - inclusiv cifrele
Cifre insa au facut si in grupa mijlocie pana la 5 sau 6, la sedinta m-am luat la harta, iar ca educatoarea a declarat ca ea nu e obligata sa-i invete nimic depsre scris/citit, iar invataoarele fac mutre si zic de educatoare ca n-au fost in stare de nimik si i-am zis sa ne zica exact care e treaba, mai ales ca la noi toata lumea facea exercitii ... numai noi nu
Insa ne fardam rapid si ne stim da cu lac pe unghii, se pune ?
De ex ieri Giulia a terminat prima de facut liniute pe toata pagina, insa mie mi s-a parut absolut normal, cunoscand ploada, dar am ramas surprinsa sa vad ca au fost care nu le-au facut. Educatoarea le tot repeta ca nu vor stelute ... si erau tare suparati :(
Dup`aia am aflat de ce le-a terminat Giulia rapid: sa poata colora o printesa cu o buca Si m-am uitat si eu sa vad buca ... m-am linistit ca de fapt nu semana, dar au ras copios cu totii ... deci cam asa e ea , pontoasa

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Insa ne fardam rapid si ne stim da cu lac pe unghii, se pune ?




super,normal ca se pune!..eu nu sint convinsa ca trebuie multa carte..dupa mine daca nu esti geniu, tot ceea ce conteaza este ..NOROCUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dar vi-am zis cea mai tare faza ?
Pt ziua ei i-am luat sclipici mov-roz de par cu care am uitat sa o dau, pe bune am uitat. Dar s-a dat ea a treia zi
Si inca are pielea capului mov-roz O nebunie

Kim, asa e

Alice, deci la voi e wend

Giulik s-a trezit cu muci si a declarat ca e foarte bolnava si ea, ca numai ea n-a fost inca din clasa I-am propus sa si-i sufle si apoi a spus ca va manca si`un mar sa fie sigur ca e bine
Cateodata e tare haioasa, alte dati imi vine sa o mananc toata cu nervii ei cu tot

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria adik voi participati la activitati la gradi...super!
Vivia io am inscris-o la sah la gradi,incep de saptamana viitoare fac cu nu stiu ce campion national...sper sa-i placa...de dat am dat tot o cafea educatoarei...dar vorba cuscrelei incepe sa-mi para rau(tot anu trecut ne-a batut la cap ca ea nu primeste decat flori si atat...io am crezut-o...pe urma cand am mai vorbit cu mamicile am aflat ca ele au dat mereu,de craciun,de 8 martie,etc,separat de cadoul luat impreuna cu grupa,chestiute de genul,parfum,posete,etc)
Noua ne-a zis sa nu le dam stilou ci pix..eu i-am dat unul din ala cu gel...nu au inceput sa faca liniute si alte chestii,ca-s inca in recapitulari...dar doamna nu-i intreaba ce cifre/litere stiu sa scrie,ii invata pe toti la fel....
in rest, sunt in zona,am ore toata ziulica si-i vineri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am participat eu la ore, daca tot chiulesc, merg dupa mandra si merg mult mai repede Si ma asez in bancuta pe scaunelul ala minuscul
Ioana, la noi la gradi sunt cu creioane grafice "lectiile" , insa x si y si-au adus stiloul, de acolo ideea mandrei si`a mea de a lua unul, ca si`asa nu aveam E la mine si inca scrie dar nu zic nimic inca acasa ca sunt suparata foc

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput