Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (117)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:


Imi cer scuze pentru prezenta asa d tarzie la raport, dar mai tre sa si si k abea acum am reusit sa imi pun vasele la locul lor (asa imi trebe dc l-am lasat singur 2 saptamani).
Mai trag si eu cate un ochi p la voi.


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +32 Maya Paula
AMR 8 SAPTAMANI !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

'elo burtix!
incerc si eu sa raspund mesajelor in care m regasesc si la care ma pricepez ..ca sa nu spuneti ca dau bir cu fugitii [:P]

lavi, vezi ca iar ma uitasi ..da' nu-i nimic, te salveaza Rareshelu' mic

alinutza, bine ai venit la odisee, sedere placuta si sa ne continuam aventurile si la scutece!

MADA, sar'na de intreabare...cred ca al meu corp are un sistem propriu de detectare..cum se apropie ora de medicamennt....incepe sa faca mici figuri.....sau poate coincide cu faptul ca ma mai misc si eu ca omu' in pat....sau ma mai ridic la un pishu'....crd ca o sa mi se lungeasca gatu', pe stanga...zau!

Lumi, eu inca ma gandesc la coliva aia la care salivez de ieri....se apropie parastasul lu' bunicu, de 6 luni ....si probabil atunci voi manca....ah..si apropos de superstitii..nu mai stiu cine zicea....sincer, eu nici nu stiu de ce e considerata superstitie...mie mi-a placut mereu ca o prajitura...(hai ca am divagat rau de tot!)

din capitolul "singur acasa"..eu am varsat un pahar mare de iaurt, pe canapeaua textila ...asa ca, vb lu' sot..sa te prind ca-mi certi copilu'

laura, si al meu s-a dus azi cu socrela la cumparaturi de hainute (macar pt 1 luna) si ce mai trebuie din farmacie....tare sunt curioasa cu ce se intoarce..of, ca as fi vrut sa fiu acolo....dar daca am primit interzis total la efort de orice fel, asta e....ce-o cumpara el, ce-o mai lua si mami...ce-om mai primi de la cumnata..

ah, luminati-ma si pe mine cu vaccinul ala anti-tetanos....de ce nu e bine sa-l facem?
ma duc sa-mi incalzesc si eu minunea mea de supa far'de sare in ea...si fiertura de cartofi cu o pulpa...mmm..o "bunatate, dupa cum spuneam ...sper sa nu o comit si eu


krelia 33+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

SIMO, foarte emotionant momentul nasterii.
m-au podidit
te

LORELIX DANIEL 33+
TRIMESTRUL III
sa fie SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

STEPHY-ma simt mai bine acum,incerc sa nu mab inseama chiar orice.
LAVI-intr-adevar e un pic mai greu cand avanseaza dilatatia,dar apoi gradul durerii nu mi creste,ramane constant si te obisnuiesti.Cat despre expulzie,da e mai grea,dar in momentul in care impingi f puternic nu te mai doare nimik.Daca te concentrezi, asculti medicul si impingi cum trebuie bb iese imediat. Eu am impins doar de 2 ori.Nu stiu daca am stat pe masa mai mult de 5 min pana sa iasa david.

30+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

Laurairina, noi am dat 940 ron pe patut, deci ....ai facut o afacere mai buna!
apoi, stai ca am studiat problema si cu salteua, daca vrei musai musai se poate face si pe comanda la dimensiunile non-standard ale patutului nostru, iti fac aia de la bebelusul/tau punct ro si costa parca 150 ron dar ti-am zis, eu cu salteua acum m'am linistit, sunt multumita de asta. eu deja am "populat" sertarele cu hainute. cu baldachinul e mai greu ...adica am luat unul si singurul loc unde poti fixa teava e pe laterala din fata si vine cam hais.....dar merge, asta daca vrei baldachin.



29+
POZE + JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonette

Stephy, stiam eu ca am uitat sa pe cineva important........;


Ma faci sa .Si eu pe mami de putulici .
Filmuletul cu bebe e tare emotionant

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Simonette, azi esti tare activa, nu esti la munca, sau ai liber ?




34 + Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Neata buna

Acum am venit si eu de la spital.Am facut TNS si totul e ok.
Saptamana trecuta cand am fost la control scazuse putin lichidul amniotic si m-a chemat sa vedem ce face bebe si cu ocazia asta mi-a facut si eco din nou.
Bebe e tot in pozitie pelviana cu capul in sus si dr.a zis ca el nu crede ca se va mai intoarce.Are 1.950 kg deci e ok a mai crescut 200 de grame.
Saptamana viitoare merg iar la control de data asta la el la cabinet.

va pup

31+ Matei Constantin
roxyaly-poze
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Simonette, azi esti tare activa, nu esti la munca, sau ai liber ?




34 + Vlad


Tocmai asta e!!!! Sunt la munca!!!! Atunci cand sunt libera ori sunt pe coclauri cu rezolvarea creditului ptr apartament ori sunt calarita de 2 putze dragi tare mie, ori fac mancare Sansa mea sa fiu mai mult cu voi este sa fiu la servici si sa nu fie multe programari.....sper sa nu citeasca seful

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
28+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Roxyaly felicitari pentru vestile bune

Rgagapie spor la treburi si stai cu ochii pe noi,da?

Alinutza bine ai venit la noi

Krelia cat timp mananci fara sare?Eu credeam ca doar in ziua in care faci injectia.Si zinnat pentru ce iei?


_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput