Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Ah Madalina!!!!! De-as avea si eu norocul tau sa raman fara burta dupa nastere Eu dupa ce am nascut pe Iannis aveam un burtoi de sarcina in luna 6-7 Te felicit! Iar pe mine...............nu ma felicit

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
28+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

MANY_BANY,SIMO-cu david am luat 20 gk da nu stiu cum am ramas instant fara burta.Chiar imi aduc aminte ca in timp ce dr ma cosea nu stiu ce mi-a venit si am pus mana pe burta si am avut o senzatie atat de ciudata,burta disparuse instantaneu.
Fetelor, si cu burta si fara o sa fim mamici fericite,burta se duce ea in timp.

30+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonette

Ma grabesc sa-i spun Laureiirina ca patutul este f frumos si f util! Nu iti face griji ca va fi escaladat prea devreme..iti spun din experienta ca nu va fi asa! Bineinteles va trebui sa aveti grija sa nu lasati in patut maimutoaie de plus din acelea mari pe care se poate bb sui si de-acolo sari peste marginea patutului! Apoi dupa varsta de un an si jumatate poate dormi in pat ca domnisoarele
Sa-l stapaniti sanatosi!


Saru'manusitele!! Cum te-ai grabit tu sa ma linistesti!

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 34+ Mara Teodora
AMR 6 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

fetelor.............iauitati-va la filmuletul asta......bb asta easade prezent imediat dupa nastere, parca isi linisteste mama..........uau, ce amintiri m-au napadit

http://www.youtube.com/watch?v=P2lOS6g3caE

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
28+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna fetelor
Vad ca sunteti vorbarete astazi ,bravo voua.
Eu raportez o lene acuta, ca tot e in tendinte.Sa vad daca am retinut ceva din ce am citit.

Lumi ma bucur sa te vad activa,ti-am dus dorul.Hainutele sunt superbe si frumoase si de calitate.sa le poarte sanatoasa micuta printesa.
Succes diseara la eco si sper sa te incurajeze medicul in legatura cu nasterea si alaptatul.
Si cu lipsurile,asta e ,cred ca toate din noi ne confruntam la un moment dat cu ele.

Ramonika felicitari prietenei tale pentru o nastere rapida si usoara as zice ,chiar daca au fost si dureri mari.

MadalinaT imi pare rau ca azi iar nu te simti bine

Andre m-ai amuzat tare cu felul in care ai refuzat vaccinul si vizitele dese la cabinet .Dar imi pare rau de intamplarea cu banca.

Monis superb patutul ,suberba tu

Lavinia mai ma jucam si eu cu photoshopul dar acum nu mai stiu sa fac nimic,cred ca e mai bine de un an de cand nu am mai facut nimic cu el.Si imi place asa de mult...
Da' tu esti gospodina rau

Simonette ma bucur ca esti pe aici

Lidia bafta multa multa.

Simina pe unde umbli?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Si daca vreti sa calculati zodiile in care vin bebelusii pe http://www.eastrolog.ro/zodiac-european/lume.................



mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
28+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

nu stiu ce am facut.......

http://www.eastrolog.ro/zodiac-european/


Stephy, stiam eu ca am uitat sa pe cineva important........;

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
28+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

fetele...acum am vb cu prietena mea la tel, mai multe chestii legate de nastere....ca era si ea mai linistita...mi=a zis sa nu ma ingrijorez cu clisma...ca e o senzatie de discomfort la inceput dar ca nu doare

apoi a zis ca la moase le-a dat si bani si prosop si sapun! Din ce mi-a spus cel mai dificila fost pana a inceput sa se dilate...adica durerile au fost mai mari, pentru ca bebele vroia sa iasa afara si o tot apasa...., si apoi foarte dureros in momentul expulziei

Lavi, 34+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 6saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Laurairina este superb patutul si sunt sigura ca Mara va fi mult timp in siguranta acolo. Nu mai fi necajita ca nu ai de ce,ok?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Romanitza_31
Laurairina, patut ca al tau am luat si noi doar ca al nostru este galben cu verde..nu imi fac probleme cu escaladatul, oricum il transformam in junior cand creste strumfu si gata! eu alt pitic am avut cu patutul, mai bine zis cu salteaua ca deh nu e d'aia cu fibra de cocos , dar am vazut ca salteluta e zdravana si m'am linistit, mi-a zburat piticul!


Mda..si eu visam la saltea de cocos..Da si asa mai dadeam separat banutii si pe ea..Asa m-am bucurat ca in astia 880ron cat costa patutul am si salteluta inclusa si transport si montaj!!Si salteaua mi se pare si mie super ok! Si mai e o faza..chiar sa vrei sa dai comanda de alta saltea, patutu are dimensiuni atipice 110-70, deci e o problem si aici..pt cine vrea neaparat de cocos!

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 34+ Mara Teodora
AMR 6 saptamani !!
poze

Mergi la inceput