Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Am si eu o intrebare ptr. burticile care deja au o nastere, am vazut intr-un magazin pe langa mine, centuri (fara chilot) reglabile cu arici si un model cu "mos si baba" , cica astfel de brau poarta sportivii sa le sustina coloana dar sunt bune si ptr. burtica imediat dupa nastere, ce parere aveti? Ca pret nici nu se compara cu cele speciale ptr. asa ceva. Astept pareri, parca m-as baga sa cumpar una




34 + Vlad


Si eu am dat comanda la mama sa imi cumpere una din asta! Mie mi se pare mai ok tocmai din cauza ca nu e cu chilot si pot sa o port cand si cum am chef si sa nu o dau jos de fiecare data cand merg la pisu. Sa nu mai zic de spalat, ca alea cu chilot iti trebuie cel putin 3 sa zic asa, sa le speli si sa aiba timp sa se usuce.

Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

fetele, gata am achizitionat patutul, floricik l-am luat pe ala de la ikea despre care am vb noi, este super misto, acum caut saltea si suport de baldachin si am gasit variante ieftine si bune pe oac-oac punct ro

31+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

MANY_BANY-sincer nu stiu ce a-ti raspund.N-am avut burta deloc dupa ce am nascut.In ziua externarii m-am dus sa mi se faca micro(la plamani) si ma tot intrebau asistentel ce caut eu acolo...esti lauza?..si burta unde iti e? Am fost norocoasa,sper ca si de data asta o sa fiu la fel.

30+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADALINA_T spune:

Eu as astepta sa nassc si apoi mi-as cumpara in functie de surplusul ramas

30+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Dragi burtici.....buna dimineatza!

Imi pare rau daca v-ati facut griji din cauza mea insa se pare ca am fost si eu atinsa de starea aceea "neprietenoasa" care a lovit pe unele dintre voi! Si asta si mai multe drumuri pe care le-am avut ieri de facut + ca Luca imi tot cere desene la laptop, si i-am cumparat nene DVD da' el tot la calculator vrea

Ma grabesc sa-i spun Laureiirina ca patutul este f frumos si f util! Nu iti face griji ca va fi escaladat prea devreme..iti spun din experienta ca nu va fi asa! Bineinteles va trebui sa aveti grija sa nu lasati in patut maimutoaie de plus din acelea mari pe care se poate bb sui si de-acolo sari peste marginea patutului! Apoi dupa varsta de un an si jumatate poate dormi in pat ca domnisoarele
Sa-l stapaniti sanatosi!

Camy sa stapaneasca bb sanatos lucrusoarele! Legat de perna, eu nu am folosit la niciunul decat dupa un an. Din motive deja stiute......pozitia spatelui si posibilitatea sufocarii Doamne Fereste!

Legat de sacul de dormit, noi nu am folosit dar de data asta am de gand si fara sa-mi fac pb ca ii va fi frig la manutze, deoarece voi pastra temperatura in camera 22° si cu siguranta va avea un body cu maneca lunga peste noapte

Monis am vazut patutul........superb!!!!!! Iar legat de patania de ieri nu pot decat sa zambesc tamp cacui mi s-a intamplat si mie in sarcina trecuta

Andre insa m-a dat pe spate cu plata acelor rate sau facturi sau ce or fi fost........belea

Lavinia o papusa ca de obicei cum m-a chemat ea la cafea

Curand o sa fac si eu poze la bulendrele lui Nicholas, pe care i le-am cumparat ca din cele ale feciorilor mai mari nu am pastrat nik.....am dat tot Sa le fie cu folos celor ce le-au primit.....nu regret nimic! N-am pastrat nici macar carutzul desi stiam ca sunt gravi cand l-am dat, dar apucasem sa-l promit la o femeie amarata

Lasa, noi sa fim sanatosi sa putem munci ca sigur bb va avea de toate

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
28+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

Hello burtici!

Laurairina, patut ca al tau am luat si noi doar ca al nostru este galben cu verde..nu imi fac probleme cu escaladatul, oricum il transformam in junior cand creste strumfu si gata! eu alt pitic am avut cu patutul, mai bine zis cu salteaua ca deh nu e d'aia cu fibra de cocos , dar am vazut ca salteluta e zdravana si m'am linistit, mi-a zburat piticul!


ref la centura si eu vreau sa imi iau, stiu ca se gasesc la farmacii, dar o sa iau dupa ce nasc ca sa vad pana la ce dimensiuni ajung!

Dankutza, spor la invatat astazi la curs, de saptamana viitoare vin si eu!

Tinonino, eu am "experienta" cu ouale puse la fiert si uitate...mi-au explodat de vreo doua ori si s-au lipit fix pe tavan....mai rau m'a speriat bubuitura !!!


va pupici!


29+
POZE + JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Romanitza si Alinutza nu cred ca v-am urat bun venit asa ca o fac acum!!!! Sedere placuta alaturi de noi, sracina fara pb pana la termen si bebei sanatosi va doresc!

Cat despre Tinonino si oole de aur "negru".......no coment!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
28+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Ramona centura respectiva e f buna! Si unde mai pui ce norocoase suntem ca nastem in anotimp racoros ca daca nasteam vara eu una nu puteam suporta asa ceva. Numai sa fii atenta ca e pe dimensiuni

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
28+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

Mercic Simonette! eu mai greu cu postarile pe aici ca nu prea am timp ... mai citesc din urma ....ca scrieti nu gluma si incerc sa tin pasul cu voi.

29+
POZE + JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui MADALINA_T

MANY_BANY-sincer nu stiu ce a-ti raspund.N-am avut burta deloc dupa ce am nascut.In ziua externarii m-am dus sa mi se faca micro(la plamani) si ma tot intrebau asistentel ce caut eu acolo...esti lauza?..si burta unde iti e? Am fost norocoasa,sper ca si de data asta o sa fiu la fel.

30+ david 16.01.2005

http://www.flickr.com/photos/38427435@N02/3533794256/

Pai tu ai fost o norocoasa, nu ai luat mult in greutate , ai avut un bebe sanatos si nici cu burtica nu ai ramas, dar noi astea care am luat in greutate (eu pana acum fix 13kg) ce sa facem cu burtica



34 + Vlad

Mergi la inceput