Caritate - Michael Jackson & Fanclub - 2

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

intai de toate draga ade si sa ai parte de multa sanatate si curaj sa indeplinesti tot ce ti-ai propus

apoi vreau sa va zic ca am retras vineri banii din paypal....si cred ca miercuri o sa intre in cont si o sa ii trimit la purple, si apoi o sa pun extrasele de cont pe mail sa se vada tranzactiile euro/usd-lei.

azi fiind ultima zi de donatii..cred ca acestia is banii...ce s-au strans...insa tre sa vedem ce facem...ca timpul fuge si noi batem pasul pe loc. ade vad ca nu a trimis nimic, are probleme cu netul...insa tre sa gaseasca o forma sa ia legatura cu noi, cu purple daca nu...ca altfel ce facem?

inca nu s-au lamurit toate aspectele si cred ca ar trebui sa ne miscam mai repede....nu doar sa citim, ci sa si scriem, ....ca daca stam toti deoparte si doar privim...soarele rasare, luna il urmeaza si scopul nostru de a face o bucurie nu pare sa rasara de niciunde in clipa asta...

facem ceva? ne mobilizam? ade poate totusi reusesti sa ne citesti si sa ne dai un semn....ca e nevoie de dialog si de colaborare in astfel de scopuri nobile.





Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Stau de cateva zile si ma uit cum evolueaza lucrurile pe aici. Sunt trista cand vad ca ne indepartam tot mai mult de spiritul cu care am inceput sa “ne intalnim”.
Toate am fost atata de in verva la inceput, pline de intelegere si bunavointa, dragoste si bucurie ca putem si noi sa facem ceva in memoria lui Michael (nu ma refer aici doar la caritate).
Imi amintesc ce bucuroase am fost cand ni s-a permis sa avem sub-forum, cand ne-am facut user-ul comun, cand i-am citit poeziile, cartea.
S-a terminat tot? A ajuns la suprasaturatie? Sau ne-am plictisit?

Vreau sa ma apropii de sarbatori cu sufletul impacat; vreau sa simt bucuria Craciunului si sa sper ca acolo, oriunde ar fi, Michael o simte si el. As vrea sa stie cat de multe a facut pentru mine.
Ma uit la concertul lui de la Bucuresti, la “Will u be There”, la “Heal the World”, la “Man in the Mirror” si parca as fi fi acolo langa el. Parca m-ar inspira din nou sa fiu mai buna, parca mi-ar aminti ce lucruri conteaza cu adevarat in viata chiar daca uneori pari slab cand iti accepti greselile. Insa din acceptarea lor survine schimbarea, din tristete vine bucuria, din bunatate fericirea...
Ii vad zambetul si increderea intr-o lume care poate fi mai buna si nu pot decat sa fiu fericita ca am reusit sa gasesc lucrurile astea intr-un om, ca am putut sa invat ceva. Ma doare sufletul ca el nu a putut sa fie atat de fericit pe cat merita, dar stiu ca acolo unde este acum stie ca scopul sau a fost atins. Lucrurile cele mai importante se gasesc in interiorul nostru. Trebuie doar sa le descoperim si pretuim. Nimeni nu ni le va putea lua vreodata.

Va rog sa luam o hotarare in ceea ce priveste actiunea noastra pe care spuneam ca o facem in preajma Craciunului. Stau cu banii in cont si vad ca nimeni nu mai zice nimic. Jumatate vrem sa contribuim la ce ne-am propus, cu proiectul sectiei de pediatrie.
Ade se pare ca nu apreciaza decat in scris (mai nou nici atat) ce am vrut sa facem. Am crezut-o toate din start pentru ca era fan Michael si pentru ca adminii ii permisesera sa isi deschida subiect la ajutor umanitar, deci avea o baza legala.
Am cautat, ne-am interesat, unele au si ajutat deja la proiectul ei. Din septembrie pana acum, am primit tot aceleasi informatii. Nimic nu s-a schimbat. Am ajus sa ii scriu mesaje sa o intreb ce se intampla totusi, pentru ca isi pierde credibilitatea; aceleasi raspunsuri. Am si sunat-o, nu a fost de gasit decat mama ei, care nu stia ce raspuns asteptam despre renovare. Trebuia sa ma sune, dar nu a facut-o. A preferat sa scrie pe forum aceeasi poveste, care nici in ziua de azi nu s-a materializat. Acum are probleme cu internetul. Nu stiu ce sa mai spun. Doar intrebari fara raspuns sau raspunsuri evazive. Timpul trece...
Poate ar trebui sa recunoastem ca nu am facut o alegere buna.
Poate ar trebui sa ne reorientam; avem si alte cauze.
Proiectul nostru de caritate ar fi trebuit sa fie de lunga durata, nu sa se limiteze la un singur caz. Imi pare tare rau sa vad ca nici macar pentru primul nu ajungem la o finalitate. Dar banii sunt in continuare in cont si asteapta sa fac o bucurie cuiva, sa produca un zambet. Noi ce facem?





www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Trebuie sa intelegem si noi ca Ade este un copil care incearca si ea la randul ei sa faca un bine, insa s-a inhamat la o chestie grea, pentru care ar trebui sa se zbata de fapt conducerea acelui spital, nu altcineva din afara. Adica ditamai directorul asteapta ajutor de la o societate de caritate, unde sufletul este o mana de tineri liceeni?!!

Initial, am fost susutinatoarea ideii ca acesti bani sa mearga acolo unde s-a propus de prima data, pentru ca nu mi se parea frumos sa ne razgandim acum, dar am ajuns la concluzia ca putem face 2 lucruri frumoase si in spiritul a ceea ce am hotarat de la bun inceput.

Eu as propune sa dam bani pentru pachetele pentru orfani pana de Craciun, si pentru spital dam ce mai ramane...ca o fi pana in Craciun, ca o fi dupa....vedem. Ce ziceti? Ramane stabilit?

Eu cred ca se poate, pentru ca oricum pentru spital ne gandisem la vopsea si la 2 masute de infasat,(ca doar nu putem noi sa restructuram tot spitalul), asa ca sunt si bani pentru copilasii de la orfelinat...

..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Caritate - FanClub DC Michael Jackson, implica-te si tu


Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Fetelor dragi, eu urmaresc ce scrieti, dar....nu stiu ce as mai putea scrie nou.
Si eu am fost incantata la inceput de idee si speram sa iasa ceva cu "proiectul spitalul" insa vad ca lucrurile stagneaza.

Eu vreau sa va spun doar ca sunt de acord cu orice hotarire luati voi, orice caz merita sprijinit si facem si noi cat putem, dupa posibilitatile noastre materiale.

Va pup!


Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"It´s all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

fetelor eu am decis: vreau ca banii mei sa mearga la cazul prezentat de bulinuta
nu sunt genul care se razgandeste usor, am pus niste intrebari si cred ca meritam niste raspunsuri pe care nu le-am primit. eu am ales.
si ca sa nu uitam, totusi pentru ce ne aflam aici, pentru voi:


We can't go on
Pretneding day by day
That someone, somewhere will soon make a change
We are all a part of
God's great big family
And the truth, you know love is all we need



www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

buna

vad ca ade nu apare si nu se misca nimic, nici un semn de la ea....

intr-un astfel de moment, cand o decizie trebuie luata, eu pot sa zic doar atat: banii ce eu i-am donat vreau sa mearga la cauza propusa de bulinuta, ma alatur si eu initiativei lui mj

ade nu te-am abandonat si nici nu m-am razgandit. suntem aici pentru a face o bucurie...daca nu o faci atunci cand e timpul ei.....mai tarziu nu mai are farmec....asta cred eu

pana la urmatoarea donatie ce o voi face....poate ade reuseste sa fie mai prezenta si sa vina concret cu un plan si cu detalii clare si comunicare. cu toata dragostea din lume ade , te sustin in continuare, cred in cauza ta, insa trebuie sa fii mai mult aici....si aici...ca sa putem face ceva intr-adevar...si altceva in afara de discutii





Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am citit, eu nici macar nu am apucat sa trimit, asa ca nu ma bag deloc peste hotarirea voastra. Nu am paypal, am vazut acum ca-mi trebuie carte de credit ca sa pot trimite asa, nu pot sa o folosesc pe cea de debit, iar a mea e inchisa... nu mai am decit de debit. Deci, am banii destinati in prima tura, dar nu stiu cui si cum sa-i trimit ca sa ajunga mai repede, poate imi dati o idee.

Purple, eu nu mai scriu pentru ca mai am trei saptamini de scoala si sint deja depasita de cite am de facut... dar mai intru si va citesc, sint cu sufletul linga voi, nu s-a schimbat nimic fata de ce scrisam, spuneam, simteam asta-vara. Nu vreau sa se termine subiectul, sub-forumul, numai ca astept vacanta, care ar trebui sa aduca cu ea un pic de timp liber si pentru ce-mi place sa fac.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

nelia despre paypal poti sa iti zic ca al meu e facut pe un card de debit...deci merge. dar ca sa nu iti faci paypal pentru atata lucru poti incerca cu transfer de bani...dar cred ca e mai mare comisionul ca suma ce o trimiti...ca is cam scumpe serviciile astea de transfer...asa ca mai bine ii trimiti la motanik in plic...si ii pune ea in paypal...e cea mai simpla si necostisitoare varianta cred.

ca daca trimiti in contul de euro se pierde o gramada la transferul din dolari canadieni in euro si apoi in lei...prea multe comisioane...si nu merita sa risipesti dolarii aia pe banca, mai bine ii donezi

acum nu stiu cum e in canada ca carte ade debit, nu e ca in ro banuiesc..nu au aceeasi semnificatie...dar cred ca solutia cea mai buna e sa ii trimiti in plic la motanik

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pt viitor Nelia, da, trimite la mine si eu pun pe Paypal.
Pt cazul de fata, cred ca cel mai bine trimiti la Purple direct cu western union sau money gram sau alta varianta rapida si care sa nu coste f mult.


Eu am citit mereu ce s-a scris aici. Nu cred ca Ade e rau intentionata si de asta nu raspunde. In acelasi timp insa e de inteles si sa fim si noi putin circumspecte, au fost multe cazuri false la umanitare chiar aici pe DC si cand te arzi cu ciorba sufli si-n iaurt. De asta e nevoie, draga Ade sau/si posibili alti beneficiari ai ajutorului nostru si al oamenilor care doneaza in general, sa pui cazul in multa lumina si sa lasi acces la toate detaliile solicitate. Cu cat mai la vedere sunt datele, cu atat mai multi simpatizanti se vor alatura cauzei tale.

In fine, vorba lunga saracia omului. Sunt de acord cu redirectionarea catre cazul bulinutei, ca alternativa pt ca timpul se scurge.
Si sunt de acord si ca dupa anul nou sa incepem o noua actiune a fan clubului, eventual pt Paste?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Vad ca incet -incet majoritatea se indreapta catre alt caz. In fine, nu mai zic nimic. Numai sa ne luam un ragz, totusi pachetelele alea se fac in 3 zile, ca nu e mare lucru. Eu as mai astepta putin urmatoarea interventie a lui Ade. Ma gandesc ca nu e usor sa organizezi o asemenea actiune si sa strangi bani si sa te ocupi si de propriile responsabilitati.
Hai sa vedem. Ade, te rog, intra si da raspuns fetelor care te-au intrebat una-alta. Incearca sa postezi documentele respective. Timpul trece si trebuie sa facem ceva.
Dar am si eu un sentiment de tristete cand vad de unde s-a plecat si unde s-a ajuns.

I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput