Caritate - Michael Jackson & Fanclub - 2

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

nu stiu de ce s-a inteles ca cineva vrea sa o lase pe ade cu ochii in soare. nici vorba de asa ceva. se punea problema ca am zis ca ne ocupam de patuturi. acum daca ele se pot revopsi, perfect, dam banii pentru asta, cum zice si Adrianka si pentru o masa sau 2 de infasat. Iar ce raman ii putem redirectiona spre copiii de la centrul respectiv.

Are dreptate Adrianka. De ce, daca putem, sa nu facem 2 bucurii in loc de una?
Nimeni nu zice si nu se zbate aci sa o lasam balta pe ade. NU cred ca cineva are intentia asta sau o sustine. Insa recunosc si eu ca as fi asteptat mai multa prezenta, implicare si raspunsuri de la ea.

I-am pus de mai multe ori intrebarea, dar nu inteleg de ce nu ne rapunde. Cate patuturi sunt, aprox cam cata vopsea ar fi nevoie? Mana de lucru pentru vopsit cam cat ar costa? Cate mese de infasat sunte necesare? De cat glet are nevoie spre exemplu, ca sa reparte mucegaiul ala ce l-am vazut in poze? De cat var, sau vopsea sau ce o fi.

Din toata inima vrem sa ajutam, dar trebuie sa existe cooperare si bunavointa.

Repet, nu vrea nimeni sa o lase balta pe ade. Ci doar sa ne straduim sa bucuram cat mai multe suflete triste.

ade, tot respectul pentru tine si pentru ceea ce faci. vrem sa te ajutam, dar pentru asta trebuie sa comunici cu noi.

nu suntem 2 tabere, suntem o singura forta care are de impartit bucurie in 2 locuri. putem sa facem asta?

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Am venit cu detalii.
Se poate baga in renovare izolatorul.Ei sunt de acord cu orice data vrem noi.Pot sa mute bolnavii in alt salon .Nu trebuia decat sa anuntam cu o zi doua inainte.La izolator trebuie schimbate si gemuletele exterioare fiindca sunt foarte proaste si va reaparea egrasia si mucegaiul .Firma de termopane ne-a propus asa:cele 2 geamuri si usa dubla pentru izolator la pretul de 1800 lei.Produsele vor fi executate cu simt de raspundere si avem garantie la ele.Pentru linoleum ne trebuie 800 lei.O masa de infasat cu sertare am gasit la 300 lei.Masa nu are salteluta pentru infasat.Corpurile de iluminat din tavan si de deasupra paturilor costa cam 350 - 400 lei.Am gasit niste aplice in forma de gargarite extraordinar de frumoase.Bateria pentru dus costa intre 200 si 300 lei.O masa si 2 scaune costa cam 200 - 250 lei.Mai trebuie vopsea lavabila,vopsea pentru paturi,glet,un sac de ciment,cabluri,prize intrerupatoare,lenjerii pentru paturi,huse pentru saltele.Manopera ne costa 2975 lei cu tot cu TVA ( fiindca trebuie sa o facem prin firma ca sa avem garantie la lucrare).Daca hotarati sa sponsorizati acest proiect,putem renova izolatorul pe la jumatatea lui decembrie.Voi decideti.
Cu drag,Ade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Ade multumim pt info! Din cate ai mentionat tu ca necesare pt izolator, eu am adunat cca 5.000 RON. La acestia se mai adauga manopera aceea de 2.975 cu TVA.
Suma strinsa de noi pina acum este (transformata in RON) de cca. 2800 RON.

Mai ai cumva perspective de sponsorizare din partea altor persoane/ societati? Dupa cum vezi, noi suntem destul de putine si nu cred ca putem in timp asa scurt acoperi costurile (care din pacate, sunt cam de 3 ori mai mari decat suma pe care am reusit sa o stringem ).

Nu reussesti sa obtii nici unul dintre lucrurile (materialele) mentionate de tine tot asa, sub forma de sponsorizare?

Fetelor, voi ce ziceti? Cum sa facem sa impacam si capra, si varza?




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"It´s all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

danat bine socotit asta fara sa luam in calcul "vopsea lavabila,vopsea pentru paturi,glet,un sac de ciment,cabluri,prize intrerupatoare,lenjerii pentru paturi,huse pentru saltele." pentru care nu s-a precizat o suma.
ade eu vreau sa stiu:
1.ce suprafata are acest izolator
2. in functie de ce criterii a fost aleasa firma de termopane? dar cea care executa manopera? acestea stiu ca este vorba despre o actiune caritabila?
3.exista o oferta certa de pret pentru termopane si manopera?
4. parca era vorba si de refacerea instalatiei electrice? asta cine o face?
5. mai aveti si alte sume certe in acest moment?


www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Izolatorul este tot un salon de reanimare,dar format dintr-o singura camera.In el sunt 4 paturi.Sunt internati in izolator copiii care sunt contagiosi.Camera este situata pe coltul cladirii si este cea mai plina de mucegai dintre toate.Ca sa se aduca un salon la standardele sanitare in vigoare trebuie sa aiba :vopsea lavabila pe pereti (nu se mai accepta faianta ),linoleum de trafic pe pardoseala ( care trebuie urcat pe perete pe o inaltime de minim 10 cm cu o panta de 45 de grade).Datorita acestor modificari care trebuie facute la pereti preferam sa facem totul odata(ca sa nu se mai intervina apoi asupra peretilor pentru aerul conditionat sau termopane sau rotunjirea peretilor si sa se deterioreze vopseaua ca sa stricam ce am facut).Se pot monta ulterior luminile sau bateriile de la chiuveta.Se poate cumpara ulterior masa de infasat sau altele,dar peretii,pardoseala,termopanul si aerul conditionat trebuie facute in acelasi timp.
Odata inceputa,lucrarea se termina intr-o saptamana.
Peste ce mai putem strange noi pina pe la jumatatea lui decembrie,ne-ar mai trebui cam 3000 - 3500 de lei.
Astept hotararea voastra .
Cu drag,Ade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Cei care ne fac instalatia electrica nu ne cer nici-un ban.
Firma care ne face termopanele ne asigura si manopera de instalare a lor si garantie la produs si la lucrare 2 ani ( timp in care daca apar defectiuni la sistemele de inchidere sau la altceva,ne fac reparatiile gratuit sau daca este cazul inlocuiesc ceea ce se strica).
Firma care ne face lucrarile la pereti ne da de asemenea garantie la lucrare si mai ales ne da factura.Puteam sa facem lucrarile la pereti si mai ieftin,dar nu putem justifica banii daca nu avem factura si nici nu avem de cine sa tragem daca apar vicii ale lucrarii.De aceea am optat pentru firma de constructii.
In privinta materialelor pentru repararea si zugravirea peretilor,astept saptamana asta un telefon de la un depozit de materiale de construcii din Bucuresti.Patroana m-a contactat ieri si s-a oferit sa ne ajute.I-am spus ce ne-ar trebui si a ramas sa vorbeasca cu contabila si sa ma contacteze in cursul saptamanii viitoare.Bani vom mai strange si noi.Nu pot sa stiu exact cati,dar sa adunam cat mai multi.Avem deja 3000 de lei,bani care acopera manopera lucrarii.(Ne-am inteles sa dam jumatate in avans,cand putem stabili data la care vor incepe lucrarile si restul la terminarea lucrarii).
Promisiuni avem mai multe ,dar sa vedem care dintre ele vor fi respectate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

eu tot nu am gasit raspuns la intrebarile mele. dar ma rog, poate nu sunt importante. as vrea, cand ai timp, sa ne trimiti pe emailul comun documentele asociatiei, contractele incheiate cu prestatorii despre care vorbesti si protocolul incheiat intre asociatia voastra si spital.
multumesc.

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Da - mi te rog pe PM adresa de mail pe care sa trimit documentele.O parte din ele le pot trimite si acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

emailul comun, unde au acces mai multe dintre fetele de aici, este fanclubmj@yahoo.com
poti trimite ce ai dar, probabil, vom lua o decizie doar cand vom avea toate documentele.

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Imi cer mii de scuze ca nu am trimis actele, dar internetul imi merge foarte greu de cateva zile incoace de cand au umblat pe stalp.Am incercat aseara sa trimit o parte din actele cerute dar nu se trimitea.Am incercat si astazi pe zi.Voi mai incerca si in noaptea asta,sper sa reusesc cat mai curand sa vi le trimit. Sper sa se remedieze situartia cat mai curand caci mi-a luat aproximativ 30 min sa incarc forumul.
Cu drag,Ade

Mergi la inceput