Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

Azi din ceva lipsa de ocupatie la birou...m-am apucat sa fac o listuta pe care o gasiti la semnatura mea. Cand aveti timp poate aruncati un ochi sa-mi ziceti ce parere aveti.
Si daca sunteti de acord...sa ma ajutati sa o facem cat mai completa.
In felul asta o mai scutim si pe oana , ca o stresam destul cu capitole noi


asteptam un 17+ Doamne ajuta!

bebe mic


Lista burtici si bebici


"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Buna Gaby,

stiu ca in primele saptamani sunt mai frecvente si sunt destul de normale...adaptarea ovarului de a secreta ce trebuie, nu stiu dc Progesteron sau beta HCG-ul, dar hormoni...acu' ma gandesc ca e cam tarziu ca sa faca figuri, ca nu ami e la fel de solicitat. Am tot 17 sapt ca si tine.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

buna ate, vreau si eu sa ma adaug iin lista ta, dar nu stiu cum. mi-am facut pagina bordeancavio@viorica.com,
acum pot sa vad lista, da nu ma lasa sa adaug,
cum fac si eu...please??

pe 26 am data probabila a nasterii.
merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui ate_09

Azi din ceva lipsa de ocupatie la birou...m-am apucat sa fac o listuta pe care o gasiti la semnatura mea. Cand aveti timp poate aruncati un ochi sa-mi ziceti ce parere aveti.
Si daca sunteti de acord...sa ma ajutati sa o facem cat mai completa.
In felul asta o mai scutim si pe oana , ca o stresam destul cu capitole noi


asteptam un 17+ Doamne ajuta!

bebe mic


Lista burtici si bebici


"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''

Buna,

trece-ma si pe mine cu Tamara-Maria, DPN 05.03.2009, dr. Pechi Laurentiu, spital Polizu, Bucuresti
Multumesc frumos





17+ Tamara Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Buna ziua la toate burticile

Va multumesc din suflet pt toate urarile. Sa dea DD la toata lumea sa fie bine si sanatate maxima.
Nu prea pot acum sa stau pe net, sunt la birou si merge netu...cu hopuri!!!
Gabi, cum ajung acasa, intru si-ti trimit reteta pt orez.
Va pup pe toate

17+ Tamara Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ioana, ivan a avut la nastere, 3.650 kg si 52 cm, s.a nascut la 41 saptamani si 4 zile :)
am toate datelede la ecografiile si analizele facute atunci cu el, asa ca mai incolo putem vorbi si despre alti parametrii

gaby, multumesc :) in pozele alea nu ma vad eu nici prea mult nici prea frumos :) dar asta e, nu ma mai intereseaza aspectul meu ca inainte, am sa pun cand am sa am timp niste poze din tinerete, cu care acum nu mai nici.o legatura, nu mai seman deloc

andira, frumos descrii, si mare experienta de alaptat ai, au luat foarte bine in greutate

denisa, trebuie sa faci ceva cu durerea asta, intreaba doctorul, poate un paracetamol infantil ceva te lasa sa iei

eu am venit de la analizele de dublu test si sunt perfecte

risc trisomie 21 1:2750
risc trisomie 18 1:10000
toate bune si frumoasa, mi.a dat un sirop pt greturi, de fapt mi.a dat 2 mostre, sa vad care.mi place sa.mi cumpar, si care daca totusi vomiti le iei dupa si refac pierderile minerale pierdute in urma varsaturilor sau diareei....mi.a dat testul pentru diabet pe 1 decembrie si alte programari si analize

roxana 13+ arturo si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

buna,

poti sa ma treci si pe mine te rog mult,

vio dnp 26.04.2010 polizu, dr Branescu, Bucuresti,

merci, pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui annya9

Buna-dimineata!

Sunt mai noua pe aici si inca sunt sub pavaza moderatorului se pare... Sunt in 9 saptamani si 4 zile dupa calcul UM si abia astept sa fac prima ecografie morfofetala. Imi puteti spune in ce interval de saptamani se face?
M-am programat la doctorul cu care as vrea sa nasc si abia peste 3 saptamani m-a chemat si mi-e frica sa nu pierd intervalul in care se face prima eco 3d sau 4d.



bine ai venit printre noi!
eu sunt programata pt aceasta eco la 14 sapt. si stiu ca se face intre 14-16 sapt.
scrie mai multe mesaje scurte sa scapi mai repede de moderare.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 13+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

babyangel, acum am citit din urma...nu stiu unde ai tu alea 66 de kg puse, ca eu cand te.am vazut in poza aia cu tricou alb, erai slaba si cu burta de gravida, probabil depinde si de conformatie, dar si mie imi place cum imi sta la fata si acum am si fund ca inainte nu prea era de unde:))

ate, e bun tabelul , si eu as vrea sa ajut dar nu stiu sa fac, capitol nou, vad ca oana nu are timp, si ala cat are in loc sa citeasca sau ce stiu eu, face mereu capitol...

bine ai venit annya sa ai sarcina usoara si bebe sanatos

rebiana, vad ca mie mi.ai prezis bine ca o sa am baiat, dar la tine ce iese ? sunt curioasa sa vedem daca la tine ai nimerit

roxana 13+ arturo si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Alina daca nu e ceva care sa te puna la pat si sa urli eu una nu m-as agita! atatea chestii "anormale" am patit in sarcina incat... nu stiu ce ma mai impresioneaza dupa:) tu aveai doi asa-i? love love love...

Jeni trebe sa imi gasesc online un magazin de unde sa cumpar condiment din ala. ca la Sibiu, ioc! ieri am mancat drob sa imi treaca pofta!

Ate am vazut lista ta dar nu stiu cum sa aditez. m-am si logat cu cont de google si tot nada...

Ioana sa iti traiasca fratele si voi pe langa el!

dayanara hai mai scrie si tu ce ai mancat. iara ajung acasa si dispera maicamea ca nu stie ce sa imi faca...

eu vreau sa imi comand cartea "mama si copilul". dar de capraru sau de spock? care e mai free thinking?

unde au disparut ele toate gravidutele? selina? stefanna parca? nikole?




Bebe in 17 saptamani
www.gabyhila.blogspot.com

Mergi la inceput