Sezatoarea canadiana (156)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Cristina pune reteta cu curcanul te rog, vad ca restul fetelor nu se omoara cu inaripatele de traditie locala si n-as vrea sa-mi las musafirii flaminzi; thks,

Mihaela, sanatate multa lui Mark! uof!



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Simi, mie mi-a placut bancul.
Sa ne mai scrii.
Am vrut chiar sa il trimit pe email la colegi, dar tocmai am avut evaluarea azi si nu prea se cade

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

fetele sunt pe fuga, caci azi sunt in
vroiam doar sa va rog sa nu luati pozele ca incerc si eu s ama uit maine poimaine de sunt in viata:))
Miki multa sanatate lui Marc.
Vroiam s aintreb, ktrinel, Olga de unde ati luat supozitoarele alea?
Am pisoi mucos rau si infundat. Nu am dormit 2 ore legate azi noapte si de la 5,30 e in picioare.
Am intrebat la magazine pe aici si ma intreaba daca e din Eu
Cam atat ca tre sa fug.
Revin cand mai suflu

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

daiopri, tinem pumnii, e ultima bauta?

Simi, meserias bancul, eu le-am avut pe toate wrong, in ce clasa sa ma intorc????

Ana, am si eu reteta de curcan dar acasa. Acum m-am logat de la client. E incercata de mine, iese super fraged. Promit s-o pun diseara daca nu ajung prea tirziu.

Mikiion
, sanatate multa lui Marc mititetul de el...


Zavalita, bine faci ca citesti de la inceput,salveaza-ti ce-ti pare mai important ca pina ajungi tu aici mai uiti din ce ai citit.

Simonna, are atita dreptate cu amicii aia de te ajuta la inceput... eu personal am ajutat (voluntar) 5 familii. Una am tinut-o chiar 3 luni de zile pina si-a gasit un apart pe "plac". Nu vreau sa-ti spun cu cite familii mai sunt in relatii bune.
La mine insa s-a intimplat pe invers, ii ajuti si apoi uita asa repede...

Cge
, ce haios e Victor.

Cristina nu am uitat cu fisiile dar tre sa-mi intreb soata, care e inca pe drumuri...

Ktrinel
, iar ai disparut??

gata pauza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daiopri

fetele sunt pe fuga, caci azi sunt in
vroiam doar sa va rog sa nu luati pozele ca incerc si eu s ama uit maine poimaine de sunt in viata:))
Miki multa sanatate lui Marc.
Vroiam s aintreb, ktrinel, Olga de unde ati luat supozitoarele alea?
Am pisoi mucos rau si infundat. Nu am dormit 2 ore legate azi noapte si de la 5,30 e in picioare.
Am intrebat la magazine pe aici si ma intreaba daca e din Eu
Cam atat ca tre sa fug.
Revin cand mai suflu

tuturor

pana raspund fetele, te pot ajuta si eu cu info pentru ca am folosit si mai folosim inca asa ceva la nevoie.
Se numeste CREO-RECTAL si gasesti la orice farmacie sau Jean-Coutu (sper ca si in Ontario sa fie) la raionul de siropuri si toate cele pentru copii.
Sanatate multa la pisoi dar mai ales tie .Chiar daca nu ti-am zis nicioadata pana acum, pentru mine esti o adevarat eroina, sincer.Eu nici macar sa-mi fac niste amarate de analize nu ajung (cred ca mai degraba nu vreau sa ajung ).
Toata stima pentru tine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

zavalita, bine ai venit, ..mi-ai dat emotii... ca si eu stiu o andree la malu marii de 27 de ani care o bate-un gand ...si zic, uite ca-mi face-o supriza.

simimi-a placut bancul...dar nu mi-a placut ca ai zis ca esti acasa ...si eu vroiam s-o iau la picior in pauza si sa-ti fac o vizita...asa ca m-am dus la ora de gym ..maine s-ar putea sa stau eu acasa ..datorita alungirilor diferitilor muschi ..care nici nu stiam ca exista ..

vreau si eu reteta de curcan ...si de placinta de dovleac...daca vreti va dau si pontul la cele mai minunate foi de placinta din comertul quebecos..si nu-s alea grecesti ...gata , m-am hotarat, ma apuc de cate-o delicatesa pe sapt..ca nu se stie cand am si eu musafiri autohtoni

daiopri..am zis ca cu tine nu vorbesc, da ? .hai de dragul pisoilor iti trimit supozitoare ..baga adresa pe PM.

podeanu am savurat pozele cu adolescenti , dar si cele cu parintii...Doamne, cata dragoste transpare ( ca sa nu zic transpira ca mi-i limba legata azi ) din pozele voastre...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dana, ai vazut ca daca m-ai strigat, am aparut ?! ..n-am disparut...dar va tradez cu altii, altele...pe alte canale...zi-mi care era gagica lu Edi din poze si care al Denisei ? ..azi noapte-n vis am avut numai flashuri...eram si eu acolo la petrecere..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

se vede ca nu am "experienta " in ale scrisului pe DC, am dat quote la mesajul meu, scuze

Dana, am vazut si eu pozele de la petrecere, super faina atmosfera, sa va traiasca inca odata copii si sa o tineti tot asa

mqqm,ce inseamna o caruta de bani pe pozele facute in studio ca si pe mine ma bate gandul sa-l duc pe Mihnea ca la cat ma pricep eu...
Oliver este un scump iar ideea de alb in poze a fost super, sa nu mai zic de ultimele doua - una cand este numai el in salopeta de blugi iar ultima cu cei doi frati alaturi si papausa care este aproape cat el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Mihaela, sanatate multa lui Marc iar sotului tau sa aiba spor la scris si sa termine cu bine lucrarea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

mikiion, vai ce ghinion...abia mutati si cu iarna la usa...asta-ti mai trebuia...la gradi cum s-a acomodat pana la urma ?

Mergi la inceput