Sezatoarea canadiana (156)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Buna dimineata! Azi e ziua mea liibera, asadar am pus rufe la spalat, am strins prin casa, mi-am facut dus si am trecut sa va salut!

Am vazut aseara niste pozeeee.... una si una!
mQQm, ce familie frumoasa! Iar pozele sint nemaipomenite!
Alice a mea e fan Pepitzel, de cind a vazut primele poze in care se strimba, de fiecare data cind pui poze cu el o chem sa-i arat cum a crescut si ce scump e!

Dana, ce party ati avut voi acolo! Cu dans si voie-buna! Chiar ma gindeam vazind pozele, noi n-am mai dansat la un party de prin clasa a zecea, abia asteptam sa ne pravalim pe cite o sofa, sa trancanim (noi fetele), iar barbatii se aduna in jurul gratarului ca partizanii in munti in jurul focului! Asta-i petrecerea la noi. Apoi mergem acasa si zicem: "Doamne ce ne-am mai distrat!"
Copiii sint absolut superbi! Inca odata La multi ani pentru ei!

Simonna, Diana,Olga, ce mai face tineretul? Voi cum mai sinteti mamicilor?

Va pup acum, merg sa-l duc pe fiul meu la scoala (adica el conduce...urati-mi succes)apoi mici treburi ici si colo si asa trece si ziua mea libera!

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Tot eu!
Va pun cel mai tare banc, apropo de scoala!

A first-grade teacher, Ms. Brooks, was having trouble with one of her students The teacher asked, 'Harry, what's your problem?'


Harry answered, 'I'm too smart for the 1st grade. My sister is in the 3rd grade and I'm smarter
than she is! I think I should be in the 3rd grade too!'


Ms. Brooks had had enough. She took Harry to the principal's office.


While Harry waited in the outer office, the teacher explained to the principal what the situation was. The principal told Ms. Brooks he would give the
boy a test. If he failed to answer any of his questions he was to go back to the 1st grade and behave. She agreed.

Harry was brought in and the conditions were explained to him and he agreed to take the test.


Principal:
'What is 3 x 3?'

Harry:
'9.'


Principal:
'What is 6 x 6?'


Harry:
'36.'

And so it went with every question the principal thought a 3rd grader should know.

The principal looks at Ms. Brooks and tells her,
'I think Harry can go to the 3rd grade.'


Ms. Brooks says to the principal,
'Let me ask him some questions.'

The principal and Harry both agreed.

Ms. Brooks asks, 'What does a cow have four of that I have only two of?'


Harry, after a moment: 'Legs.'


Ms Brooks: 'What is in your pants that you have but I do not have?'


The principal wondered why would she ask such a
question!


Harry replied: 'Pockets.'


Ms. Brooks: 'What does a dog do that a man steps into?'


Harry:
'Pants.'


Ms. Brooks: What starts with a C, ends with a T, is hairy, oval, delicious and contains thin, whitish liquid?'

Harry:
'Coconut.'


The principal sat forward with his mouth hanging open.

Ms. Brooks:
'What goes in hard and pink then comes out soft and sticky?'

The principal's eyes opened really wide and before he could stop the answer, Harry replied, 'Bubble
gum.'

Ms. Brooks: 'What does a man do standing up, a woman does sitting down and a dog
does on three legs?'


Harry: 'Shake hands.'

The principal was trembling.


Ms. Brooks: 'What word starts with an 'F' and ends in 'K' that means a lot of heat and excitement?'

Harry:
'Firetruck.'

The principal breathed a sigh of relief and told the
teacher,
'Put Harry in the fifth-grade, I got the last seven questions wrong.....'






--------------------------------------------------------------------------------



Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

sa incep cu felicitarile ca sa nu par prea pesimista din prima. Dana La Multi Ani pentru gemeni si am vazut o petrecere frumoasa!!! Se vede ca sunteti din generatia care stiti sa va distrati!!!

Pozele lui Oliver sunt superbe, au meritat banii. El e asa de expresiv!!!!

Dovlecel butternut am folosit foarte mult la diversificare. Pus in cuptor taiat in doua si apoi scobit cu lingurita si mixat.
Cel spagheti e foarte usor de facut dar nu e asa apos.


Acum sa va spun noi ce mai facem...prost. Dupa ce am terminat de vizitat toate parcurile de pe aici am continuat cu spitalele. Am fost si internati o noapte. Diagnostic: pneumonie. Si din pacate , dupa 3 zile de antibiotic nu pare a se restabili prea repede. Cred ca-l tinem acasa pana martea viitoare ca ne-au avertizat ca daca mai ia si o raceala peste pneumonia asta se poate agrava rau. Mai rau e ca nu mananca, nu are pofta de mancare si efectiv pica din picioare de ce slab e. Sa vedem cum o scoatem la capat. Azi o sa umblu prin toate farmaciile pana gasesc un sirop pentru cresterea imunitatii si poftei de mancare ( Zamix sau cam asa ceva)
By


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

mikiion, sanatate multa lui Marc! Saracul, cu pneumonie...
Cand fetita mea era tare molesita de la o amigdalita si nu putea sa manance nimic, pediatrul mi-a spus sa-i dau saruri de rehidratare si chiar au ajutat-o foarte mult. Pentru ca daca nu mananca mare lucru, lipsa sarurilor din organism are efectul asta de moliciune si senzatie de slabiciune.
Iar daca lui Marc nu-i plac, poti sa le diluezi putin cu un suc care-i place lui, sa le ia mai usor.

Magdone, multumesc, am salvat!

cge, mari pontosi copiii tai! "Norocul nostru ca se mai face frumoasa, ca daca ramanea cum era cand s-a nascut..."

zavalita, de unde vine nick-ul? Bun venit la sezatoare!
Noi am aterizat in Quebec, cu intentia de a sta acolo, dar dupa ce am auzit franceza de acolo am fugit in Ontario Glumesc... desi poate ca nu, cu adevarat franceza mi s-a parut de neinteles, ma uitam hipnotizata la vanzator si nu intelegeam absolut, dar absolut nimic. Insa pana la urma ajung acolo destui oameni care se obisnuiesc cu limba, deci asta n-ar fi o problema de netrecut.
Pe noi ne-a adus in Ontario faptul ca sotul avea o oferta de slujba aici, iar dupa ce a vorbit cu fosti colegi din Quebec a inteles ca sansele de job nu sunt prea mari acolo, deci am venit aici pentru servici. Si ne place




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Citat:
cge, mari pontosi copiii tai! "Norocul nostru ca se mai face frumoasa, ca daca ramanea cum era cand s-a nascut..."


Si mie mi-a placut

Miikon, multa sanatate lui Marc, daca tot nu mananca, nu bea nic lapte? stiu ca am eu un fix, insa incearca si lapte de capra. Sanatate!

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Mikiion, sanatate lui Marc. El ia Pedialit, apropos de sarurile alea de rehidratare? Radu nu poate sa sufere sa il bea, asa ca congelez tuburile alea si i le dau sub forma de popsicle.

Nelia, amu' e clar :) Retenu e cind sta la scoala peste program pt. ca a acumulat nu's cite puncte ca nu s-a purtat cum trebuie. Si in ora aia cit sta acolo tre sa scrie chestii de genul: "Am reflectat si gasesc ca nu e voie sa arunc haine in buda, nici macar ale mele". Pe mine ma scot din minti chestiile astea, dar nu ma cert cu aia la scoala ca nu se merita.

Simi, in ziua aia libera a ta cind ma bagi si pe mine in program?

Zavalita, keep reading subiectul ala, ca o sa gasesti N-spe dezbateri pe tema Quebec versus Otario. Noi le-am fumat demult, deja stim cine ce crede despre asta si nu ne mai pasioneaza.
Dar o sa vezi citind subiectul ca fiecare provincie are bunele si relele ei, de mers acolo unde cunosti pe cineva, de preferinta in care ai incredere, nu neaparat pt. ca ti s-a promis marea cu sarea. Constatare personala: de multe ori relatia de prietenie intre noii veniti si familia care i-a asteptat la aeroport s-a dus de ripa. Nu zic ca in toate cazurile, dar eu asa am bagat de seama.
Nota: in qc locuiesc anglofoni care mai mult de oui nu stiu in franceza. Personal, daca nu-i extrem de important, nu vorbesc in franceza, doar in engleza.

Bon, nu reusesc deloc sa descarc pozele alea, nu-s ce i-au facut aparatului sau computerului sau ma rog, ca vreau sa vedeti ce seamana Addison cu frac-su... (mie inca nu mi-e clar cum o cheama pe copila asta... Cind o pup si-o dragalesc e Catrinel, cind vorbesc despre ea e Addison... Oare ma mai fac bine? :))

Pupici,
S.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ica oare la cosco are? Ca si eu m-am fixat pe chestii de astea mai naturale dar nu gasesc un magazin gen Tau in orasul asta. Si nici sotul nu are timp de umblat . Am zis ca maine ne luam amandoi de o aripa si mergem sa facem abonament la Cosco.
Sotul e asa de ocupat sa termine lucrarea de doct. pana la sf lui noiembrie ca am ajuns la faze de genul, eu vin repede acasa el iese imediat pe usa si pleaca sa lucreze la biblioteca si se intoarce la 11 seara....Si vorbim, pe mobil si-mi da raportul ce a facut Marc
Important insa e sa ne organizam sa il tinem cat mai mult acasa, ca n-am nici un chef sa se agraveze.
M-ati intrebat de saruri, pai el refuza mancarea solida, lapte ar mai bea si suc de portocale. Nu insa ca inainte....Insa refuza ce e mai solid mai mult de 2 -3 lingurite, apoi parca e obosit si nu mai poate.

Simmona dar nu poti efectiv sa scoti cardul din aparat de fotografiat si sa-l bagi in fanta din calculator si sa le transferi asa? Asta daca ai un calculator mai nou care sa aiba si fantele de carti de memorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Miikon, noi il luam din Loblaws sau Adonis, si parca am vazut si la Provigo, la Costco n-am vazut niciodata. Incearca in magaz arabesti, daca sunt pe acolo, arabii beau lapte de capra.

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

mikiion da-mi un tel daca mai esti in pauza


Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Sa inteleg ca nu v-a placut bancul Pai nici nu va mai pun, drept pedeapsa! Mie una m-i s-a parut cel mai tare banc din ultimii 5 ani!


Mikiion imi pare rau de voi cu pneumonia! Sanatate multa!

Simo uite acu' indraznesc!



Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput