Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
RamonaC - vad ca de votat ai votat insa cand ne mai incanti ochiul cu vreo pontutza in stilul tau?


si de la mine. Eu fac ture la baie ca is cufurita rau si nu inteleg de ce nu imi mai trece. Mi-e frica sa mai trag si un partz sa nu ma trezesc cu chilotii plini. Ma tot gandesc sa ma duc sa-mi fac bagajul ala de spital odata, ca ma incearca asa niste sentimente ... ciudate rau.
Plus de asta mi-ai facut pofta si m-am apucat si eu de citit de la primul capitol odiseea noastra. Eu v-am citit mult timp inainte sa-mi fac curaj sa va scriu, aproape 2 luni, ehe...ce greturi frate aveam pe atunci si cati covrigi am putut sa mai mananc...

Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
Mi-e frica sa mai trag si un partz sa nu ma trezesc cu chilotii plini.


asta asteptam, vezi ca stii?
acuma lasand gluma la o parte, sper ca te vei simti mai bine. poate ai mancat ceva naspa? un smecta oare nu ai voie sa iei?
ai grija de tine si nu te mai panica, sa nu stresezi cupilu'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
Many-bani, de acelasi lucru ma tem si eu, ca o sa fie prea mare . Am luat Pampers new born 2-5 kg, dar daca sunt mici?? numai la asta ma gandesc. Si a mine are avans conform eco de aprox 2 saptamani


Lili eu am luat doar un pachet new born din care duc si la maternitate, insa sper in continuare sa nu depaseasca 4 kg ori astea sunt ptr. 2-5 kg.
Oricum cred ca ce body-uri am luat ptr. noi nascuti care sunt cat o plama, nu o sa-i vina, insa majoritatea sunt luate 0-3 luni sper macar alea sa-i fie bune



34 + Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ancutza eu la moasa o sa-i dau 100 sau 150 lei, depinde de buget in mom resp. Si cred ca o sa isi faca treaba mai bine decat daca i-as da prosopul ala si sapunul care ar costa in jur de 10 lei.
Ieri am vb cu mamicuta la care am fost in vizita si a zis ca si ea era in dubii cu ce sa-i dea la moasa, mai ales de frica ca nu apuca sa nasca cu ea si o sa vina alta la care tre sa contribui din nou, insa moasa i-a zis de la inceput ca nu conteaza cat dureaza, ea va sta acolo pana va naste, asa ca si fata i-a dat dreptul si s-a purtat moasa super cu ea. I-a rupt membranele si in 2 ore era cu bebelul in brate.

Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

RamoC...ai un stil de a ne binedispune cu cate o vb de duh, incat si acum rad de cand am citit mesajele. Cu privire la moasa, nu stiu inca cum se procedeaza, dar cum probabil ma va asista matusica sotului meu...o sa o intreb daca vrea bani sau prosop cu sapun!

Lavi, 34+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 6saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Ancutza eu la moasa o sa-i dau 100 sau 150 lei, depinde de buget in mom resp. Si cred ca o sa isi faca treaba mai bine decat daca i-as da prosopul ala si sapunul care ar costa in jur de 10 lei.
Ieri am vb cu mamicuta la care am fost in vizita si a zis ca si ea era in dubii cu ce sa-i dea la moasa, mai ales de frica ca nu apuca sa nasca cu ea si o sa vina alta la care tre sa contribui din nou, insa moasa i-a zis de la inceput ca nu conteaza cat dureaza, ea va sta acolo pana va naste, asa ca si fata i-a dat dreptul si s-a purtat moasa super cu ea. I-a rupt membranele si in 2 ore era cu bebelul in brate.

Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI




Ramo nici nu ma gandeam sa nu le dau bani... ma refeream pe langa bani daca sa dau prosopul si sapunul, ma gandesc poate o fi vreun obicei care trebuie musai respectat. banutii se subinteleg altfel nici nu se uita la tine .


Anca 34+

POZE

AMR 6 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

am un bebelus miscator tare in burticama termina!

Lavi, 34+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 6saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

RamoC...ai un stil de a ne binedispune cu cate o vb de duh, incat si acum rad de cand am citit mesajele. Cu privire la moasa, nu stiu inca cum se procedeaza, dar cum probabil ma va asista matusica sotului meu...o sa o intreb daca vrea bani sau prosop cu sapun!


Oh...tu esti norocoasa ca esti in "famelie" cum se zice. Nu cred ca matusica ta sa primeasca bani de la voi, dar poate ii faceti un cadou asa mai simbolic, ceva ce i-ar placea si ei si sa-i ramana amintire de la voi.


Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Ramo nici nu ma gandeam sa nu le dau bani... ma refeream pe langa bani daca sa dau prosopul si sapunul, ma gandesc poate o fi vreun obicei care trebuie musai respectat. banutii se subinteleg altfel nici nu se uita la tine .


Ancutzule, eu zic ca ar trebui sa se multumeasca si ele cu banii, ca in abrambureala aia sa ma tii si prosopul si sapunul ala dupa tine, pe langa telefoane si ap foto e cam mult... Poate prosopul ala si sapunul sa le dai cand o sa te invete cum sa-l imbaiezi pe bebe sau cand ti-o desfunda sanii (sper sa nu fie cazul), ca si atunci cica tre sa le dam...sa fie duamne cu noi.

Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

RamoC...ai un stil de a ne binedispune cu cate o vb de duh, incat si acum rad de cand am citit mesajele. Cu privire la moasa, nu stiu inca cum se procedeaza, dar cum probabil ma va asista matusica sotului meu...o sa o intreb daca vrea bani sau prosop cu sapun!


Oh...tu esti norocoasa ca esti in "famelie" cum se zice. Nu cred ca matusica ta sa primeasca bani de la voi, dar poate ii faceti un cadou asa mai simbolic, ceva ce i-ar placea si ei si sa-i ramana amintire de la voi.


Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI



Mda...se pare ca sunt norocoasa in ceea ce priveste medicul si moasa...Oricum matusei sotului ii va reveni si marea misiune de nasa a lui Rares asa ca....ma inteleg eu cu ea pana la urma!

Lavi, 34+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 6saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput