LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (337)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Gabriela,scumpa meami se rupe inima de Sara.Numai am incercat sa-mi imaginez scena cu paturica si uda de pipi si m-a busit plansul!Offff,tare greu mi se pare!
Multa putere sa treceti peste aceasta perioada de reacomodare si sa va ocoleasca toate bolile!!!
O pupam de mii de ori pe Sara sa-i fie usor!!!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii



Teo, credeam ca sint eu mai sensibila in perioada asta, dar cam asa reactionez si eu, cand mi-a povestit buni cum a gasit-o, desi spunea ca au schimbat-o rapid nu a apucat sa stea asa, mi-am imaginat scena si mi-au dat lacrimile instant. Si asa mi se intampla si dimineata la gradi cand se agata Julia, fetita de 1 an si 7 luni de picioarele mele(mi s-a spus ca seaman cu mama ei) sau cand o vad vesnic pe Maria, trista si cu ochii rosii. Cand ma gandesc ce e in sufletul lor mic si nevinovat, ma intristrez instant. Adica le daruiesti toata grija, dragostea, atentia si esti 100% disponibil pt ei, si apoi...brusc in bratele lumii...

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Am parca sufletul indoit, de joi va intra la programul lung, si la ea chiar va fi lung, ca eu ies de la serviciu abia la 17.30, of, of....

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am vazut pe mailul comun o Adelina cu niste ochisori superbi , o Sofia galagia scolaritza si stirbulica, frumoasa si dulce tare , pe Daria cea gingasa si scumpa si 2 parinti minunati si topiti dupa minunea mica , plus 2 japonici frumoaseeeee, ba pardon 3 , una mai dulce decat cealalta!
Si acum constatarea: Devylaaaaa, parca tu esti sora lor nu mamica lor! Arati fantastic! Sunteti niste frumoase!

Tomasa
! Mi-era dor sa ne scrii cateva randuri!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Am parca sufletul indoit, de joi va intra la programul lung, si la ea chiar va fi lung, ca eu ies de la serviciu abia la 17.30, of, of....

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 21 +




Gabriela, fruntea sus!
Ai sa vezi ca va fi bine!
Sara e fetita mare si descurcareata, ti-a demonstrat asta!
Un mare !

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Yaia, balena aia si ina un fel d epste numit Skatta, sunt beah.
S-o fi vazut pe Nana cand s-a angajat si la birou, afara pe terasa din dreptul bucatariei, pusese un islandez o punga cu peste, la soare, sub piciorul de la masa, sa nu o zboare vantul, ca sa se mai imputzeasca nitzel.
Deci Nana, binevoitoare si injurand printre dinti, ce nesimtit a aruncat aia pe terasa in loc sa o puna la gunoi, s-a oferit sa stranga ea de pe terasa si sa puna direct la cos bunatate de peste. Au cautat astia de au tampit punga cu pricina. Inutil sa-ti mai spun ca s-a vorbit cateva zile de ea, iar Nana nu a scos un sunet ca oa runcase. Si comentarii de genul: si ce aroma avea, si ce patruns era, etc.
Si putzea ca draq, hoit in toata regula. Brrrrrr.




==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Am parca sufletul indoit, de joi va intra la programul lung, si la ea chiar va fi lung, ca eu ies de la serviciu abia la 17.30, of, of....

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 21 +




Gabriela, fruntea sus!
Ai sa vezi ca va fi bine!
Sara e fetita mare si descurcareata, ti-a demonstrat asta!
Un mare !

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!





Nana, cum stii tu sa incurajezi omul
Oricum sa stii ca tare m-am delectat cu povestea ta despre isprava ta cu specialitatea islandeza.

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Gabriela, cand cu re-acomodarea Delfinului, simteam ca ni se rupe inima dimineata si mie, si lui tata-su. Dar nu aveam alta solutie. A fost greu, dar a trecut. Acum il asteapta gagicile la gradi!
(Imi zice ieri mama Emiliei ca ea crede ca fii-sa e indragostita de Tudor, ca intreaba mereu de el si luni dimineata era gata sa plece in pijama si nespalata pe dinti la gradinita, sa-l vada pe Tudor. Iar duminica, cand au fost la plimbare in centru, o intreba pe maica-sa daca e si Tudor in centru. Eu nu stiu acum daca dragostea ei e impartasita, ca Tudor vorbeste acasa mai mult de Milja).
Hai, ca imediat ce-i fura iar Luca inimai micutei Sara...spre disperarea Ursuletului Micha.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Gabriela, cand cu re-acomodarea Delfinului, simteam ca ni se rupe inima dimineata si mie, si lui tata-su. Dar nu aveam alta solutie. A fost greu, dar a trecut. Acum il asteapta gagicile la gradi!
(Imi zice ieri mama Emiliei ca ea crede ca fii-sa e indragostita de Tudor, ca intreaba mereu de el si luni dimineata era gata sa plece in pijama si nespalata pe dinti la gradinita, sa-l vada pe Tudor. Iar duminica, cand au fost la plimbare in centru, o intreba pe maica-sa daca e si Tudor in centru. Eu nu stiu acum daca dragostea ei e impartasita, ca Tudor vorbeste acasa mai mult de Milja).
Hai, ca imediat ce-i fura iar Luca inimai micutei Sara...spre disperarea Ursuletului Micha.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)
Poze



Apoi in Luca ce trag si eu nadejde, Yaia, ca uite ursuletul MIcha ce departe e....Si nicio scrisoare de amor, nimic...
Hai ca m-am amuzat de succesul lui Tudor in randul fetelor! Auzi tu sa plece fata in pijama si nespalata pe dinti.

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Bernix, La Multi Ani fericiti, cu sanatate si bucurii alaturi de Bobo si Venus cea sprintena!!!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Pana sa vina amorul mai Gabico roaga-le pe educatoare sa fie mai "vigilente".. adica sa o intrebe ele pe Sara (mai des) daca face pipi... nu sa astepte sa spuna ea... Ca e normal la inceput, pana prinde ceva incredere in ele...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput