Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Simonette cum adica te-a lovit pe trecerea de pietoni??? Unde naiba se uita soferul???
Offff m-ai speriat. Bine ca bebe e ok.


30+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

SIMO, imi pare rau pt accidentul avut.
Mare grija in luna a-8-a!!!
Sanatate si un bb-u sanatos!

Ma intristeaza sa vad ca fiecare dintre noi avem cate o intamplare mai putin .


LORELIX DANIEL 33+
TRIMESTRUL III
sa fie SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

Doamne Simonette! ce spui tu acolo?? bine ca sunteti teferi amandoi , Doamne ajuta! ai mare grija ....!

29+
POZE + JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Camy , era frumoasa geanta de la Klorane, dar parca produsele aveau parabeni si d-aia nu am luat-o sper sa nu ma insel, dar vezi tu.

Krelia ,Si eu as pleca cu bebele in brate si nu in scoica

Lili 33 cu Alexandru


nu stiu daca produsele au parabeni...nici nu stiu f bine ce sa zic de chestia asta....atata ii ferim de unele lucruri...si ii ducem apoi afara la "aer curat"..."poluat"...
Nu stiu ce sa zic...o sa le vad eu apoi si o sa-mi pot da cu parerea... ma mai gandesc..
Apoi stau si ma gandesc la femeile care nu au bani( nici eu nu am, dar multumesc Domnului ca ma mai pot invarti cat de cat)...ele saracele nu mai stiu nici de parabeni, nici de BPA free....si copilasii lor sunt sanatosi...nu???????????

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


34+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 4 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

SIMO, imi pare rau pt accidentul avut.
Mare grija in luna a-8-a!!!
Sanatate si un bb-u sanatos!

Ma intristeaza sa vad ca fiecare dintre noi avem cate o intamplare mai putin fericita.


LORELIX DANIEL 33+
TRIMESTRUL III
sa fie SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Camy , era frumoasa geanta de la Klorane, dar parca produsele aveau parabeni si d-aia nu am luat-o sper sa nu ma insel, dar vezi tu.

Krelia ,Si eu as pleca cu bebele in brate si nu in scoica

Lili 33 cu Alexandru


nu stiu daca produsele au parabeni...nici nu stiu f bine ce sa zic de chestia asta....atata ii ferim de unele lucruri...si ii ducem apoi afara la "aer curat"..."poluat"...
Nu stiu ce sa zic...o sa le vad eu apoi si o sa-mi pot da cu parerea... ma mai gandesc..
Apoi stau si ma gandesc la femeile care nu au bani( nici eu nu am, dar multumesc Domnului ca ma mai pot invarti cat de cat)...ele saracele nu mai stiu nici de parabeni, nici de BPA free....si copilasii lor sunt sanatosi...nu???????????

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


34+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 4 SAPTAMANI

POZE


Cami, eu ma gandesc ca pe langa cele care nu-si permit unele lucruri, sunt altele care habar n-au de existenta lor... Oricum mie mi se pare exagerata grija asta excesiva cu parabeni, bpa, detergent pt copii si altele. E bine sa fii informata, toate dorim sa le oferim copiilor ce este mai bun si sanatos, dar cu o anumita limita zic eu ...

Lili 33 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

toate burticile. Pe cele cu vesti bune si pe cele cu vesti mai putin bune.
Eu am mai iesit din butoi, fata de cum eram vineri...Pt a mai ridica putin valoarea hemoglobinei imi fac dimineata suc proaspat din sfecla rosie, telina, mar, morcov. Vedeti ce cuminte sunt, da ?
Krelia sper ca si tu esti cumintica si ca ne scrii din pozitia orizontala.
Lumi ai grija de tine
Camy ce priceput e sotul tau sa-ti cumpere una alta pt bebe. Daca l-as trimite pe al meu nu stiu cu ce ar veni. Cand am luat pampersii el se uita la nr 3...credea ca toti sunt la fel
Ramonika te bucuri de ultima saptamana la munca ?

30+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png
]


ei da...ma asigur eu ca va stii totul...ii dau instructiuni clare..pe foaie...
ca altfel...... a plecat odata in Italia si m-a intrebat ce vreau i-am zis cizme, negre cu talpa joasa, marimea 37...bineinteles ca a ajuns acasa cu cizme maro, cu toc, marimea 38 Noroc ca la cateva zile pleca inapoi si astia din Italia schimba produsele..ca altfel...ramaneam cu ele in dulap...
...deci cam asa e sotul meu..
Dar acum pe partea de bebe am mai multa incredere ca la noi e al 2lea...si e mult mai grijuliu..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


34+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 4 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Simonette, Doamne ce sperietura ai tras. ma bucur mult ca sunteti bine.

Camy, la chestia cu brontozaurii aia ( parabeni) inclin sa fiu de aceeasi parere cu tine... Ii ferim de nu mai putem... apoi ii scoatem in lume fara pic de imunitate si ne miram de cate alergii si alte alea au... si ce sensibili sunt copii nostri in timp ce bebeii altora umbla ca vai de ei si nu se imbolnavesc


30+ AMR 10 sap Mihnea
aniversarea nuntii noastre
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Pe partea cealalta imi cam sta pe creier ca eu stiu de parabenii din produsul x si il bombardez pe copilut cu ei. ... cum o fi mai bine?


30+ AMR 10 sap Mihnea
aniversarea nuntii noastre
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Camy, la chestia cu brontozaurii aia ( parabeni) inclin sa fiu de aceeasi parere cu tine... Ii ferim de nu mai putem... apoi ii scoatem in lume fara pic de imunitate si ne miram de cate alergii si alte alea au... si ce sensibili sunt copii nostri in timp ce bebeii altora umbla ca vai de ei si nu se imbolnavesc


30+ AMR 10 sap Mihnea
aniversarea nuntii noastre
POZE


exact eu am cumparat doar cateva produse de ingrijire, unele cu. altele fara eugleni

Lili 33 cu Alexandru

Mergi la inceput