Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

Am vazut ca mi-ati pus numele strumfului miscacios si numele pe prima pagina! mercicut mult!

Dankutza ref la curs, sigur, te anunt stai linistita.



29+
POZE + JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Da, cred ca varianta cea mai buna de dus bb de la spital, e strans in brate la mami, dar.... nu e cea mai sigura. Bine daca traseul e f scurt atunci nu cred sa fie vreo problema. Am o prietena care a nascut in Canada si cica aia de la maternitate nu au lasat-o sa plece cu fetita acasa pana nu au vazut scoica in masina, care trebuie sa fie obligatoriu prinsa cu centurile de siguranta. Si iti explica tot, cum trebuie pus copilul, etc....

Alina 32+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:



Tinonino cand mai bei must,sa te gandesti si la mine .Imi place tare mult.Ai grija la contractii,da?

Laurairina ce bine ca ti-ai vazut mama si fratele.Cred ca ati povestit intr-una dar pacat ca a fost asa scurta vizita lor.Parca nu v-ati mai vazut de la nunta ta,nu?

Simina .am vazut linkul cu portbebe,gentuta si marsupiu.Sunt foarte dragute si ieftine.Sa le stapaneasca sanatoasa micuta printesica.

Ramonika produse Bubchen sunt in Selgros sigur,am luat eu ieri pt Stefitza un sampon de aici.Sanosan am vazut in cam toate hipermarketurile,inclusiv Carfur.
In farmacii gasesti precis,dar un pic mai scumpe.
De Johnson nu stiu ce sa zic,nu m-am uitat niciodata daca au parabeni,dar am tot auzit cazuri de copii cu reactii urate de la produsele astea.

lumi sunt sigura ca vei lamuri problema asta cu hepatita b.Sper sa fie asa cum iti doresti tu.Mi-a fost dor de tine si eram ingrijorata ca te stiam tare abatuta.
Si inca un sa treaca gatuletul.

Mami de Chiara ce faci ,esti mai bine?

Alinus mie personal scoica nu mi s-a parut utila pt nou nascut,desi stiu ca e 0+.Am folosit landoul si in masina la fel pt ca am avut car kit.

Krelia e tare bine cum zici tu,in brate e super .Poate in masina reusesti totusi sa il lasi putin in landou si apoi gata ,stati numai imbratisati.
Nu ti-am spus personal,doar am gandit ,tin pumnii sa fie totul bine pentru voi.Si in nici un caz nu te lasam sa nasti inainte de 1 nov ca vreau sa ramai cu noi la scutece.
Valabil pentru toate fetele,tineti puii la caldurica pana in nov,da?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

toate burticile. Pe cele cu vesti bune si pe cele cu vesti mai putin bune.
Eu am mai iesit din butoi, fata de cum eram vineri...Pt a mai ridica putin valoarea hemoglobinei imi fac dimineata suc proaspat din sfecla rosie, telina, mar, morcov. Vedeti ce cuminte sunt, da ?
Krelia sper ca si tu esti cumintica si ca ne scrii din pozitia orizontala.
Lumi ai grija de tine
Camy ce priceput e sotul tau sa-ti cumpere una alta pt bebe. Daca l-as trimite pe al meu nu stiu cu ce ar veni. Cand am luat pampersii el se uita la nr 3...credea ca toti sunt la fel
Ramonika te bucuri de ultima saptamana la munca ?

30+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Hallo!!!
Eu acum m-a intors de la spital.........intreaga!!!
M-a lovit o masina azi dimineatza, pe trecerea de pietoni si pe langa julitura m-am ales cu o sperietura groaznica! M-am temut sa nu fi patit bb ceva caci lovitura m-a invartit si am cazut.......Din cauza socului nu simteam nimic dar spontan am inceput sa plang cu gandul la bebelus! In fine, a venit ambulantza si am mers la spital unde l-am vazut si l-am monitorizat! BB ESTE UN PUTERNIC!!! E BINE!!! Eu la fel, acum ca am aflat de el!!!!

Am niste drumuri si revin mai trz ca sa citesc din urma! Va pe toate!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
28+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Floricik asa te vreau,mai vesela .Ma bucur ca ai iesit din starea blue .

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonette

Hallo!!!
Eu acum m-a intors de la spital.........intreaga!!!
M-a lovit o masina azi dimineatza, pe trecerea de pietoni si pe langa julitura m-am ales cu o sperietura groaznica! M-am temut sa nu fi patit bb ceva caci lovitura m-a invartit si am cazut.......Din cauza socului nu simteam nimic dar spontan am inceput sa plang cu gandul la bebelus! In fine, a venit ambulantza si am mers la spital unde l-am vazut si l-am monitorizat! BB ESTE UN PUTERNIC!!! E BINE!!! Eu la fel, acum ca am aflat de el!!!!

Am niste drumuri si revin mai trz ca sa citesc din urma! Va pe toate!



Of Doamne,ce intamplare groaznica.Parca nu pot sa cred .
Ma bucur din suflet ca sunteti amandoi bine.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

scuze,merge tare greu forumul si am trimis un mesaj de doua ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Simonette, sunteti rezistenti amandoi. Bine ca nu ati patit nimic serios.

Lili 33 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

Dar daca il imbracam mai gros, il punem intr-o paturica din aia fluffy si il strangem tare tare in bratic, pana la masina..si stam cu el asa, pana acasa....are ceva?
...am si scoica...si port-bebe...si sac gros de dormit...da' parca l-as tine strans tare...in brate


krelia 33+ si printesu' mic, Rares-Mihai


pai tu poti mai dragalasa...dar eu nu..ca-l aduc din Tg Mures...
..si operata..la o curba ceva...ce fac????
lui ii va fi mai bine in scoica...iar eu pana acasa o sa tot fiu cu mainile pe el...cu ochii la fel...pana acasa...si acasa...in brate

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


34+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 4 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput