Burtici fericite de septembrie-octombrie (210)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
ce draguta este Andre!! cum apare ea intotdeauna la apel!
Imi sunteti foarte foarte dragi si invat enorm de la voi, chiar daca mi se pare ca mai am atat de mult timp pana va ajung. Dar asta e, deja m-am invatat. Bag o tura de depresie in fiecare dimineata, gandindu-ma ca e inca o zi de stat in pat si plictisit si chircit sa scrii cateva vorbe, dupa care ma imbarbatez (apropos, parca Raluca spunea, nici eu nu pricep "imbarbata si fii barbata") si pe la ora asta devin om normal, ca sa vina seara si sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru inca o zi cu bebe in burtica. Mai sunt 2 luni si cum au trecut 7, vor trece si astea. Va tin pumnii mult si am emotii pentru voi! 30+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Loremunteanu, bun venit acasa!

Danutza, Cristina, dragele noastre, multumim frumos de info si de site despre batistuta sugarului. Ramane de vazut de unde gasesc eu ceva de genul acesta pe aici, pe la noi, sau o pun pe mama sa ne achizitioneze cand vine in vizita si pana atunci ma rog la doamne doamne sa nu facem mucisori.

Ellenuta, multumim de capitol nou si de prajiturica! Ce ai mai gatit zilele astea? Sa ma mai inspir si eu din bunatatile ce le faci tu.

Anomis, ce pisoi frumusel am vazut! Ptiu ptiu ptiu, sa nu-l deoache tanti Nela! Si cum sta 'mnealui cu capsorul langa laptop, mai mai… ganditor, cu mana la frunce!

Maria, ma gandeam eu ca intentionat ai facut-o cu plimbaricile, ca vrei sa vina bebe, insa eu iti sugeram sa o lasi mai usor ca o sa ai nevoie de energie de va sa vina. Eu cand m-am dus la bazin cu o zi inainte de ziua mea, in secret ma gandeam: ei, poate o grabesc un pic pe Ana... si uite ca am grabit-o. Nu garantez ca de la bazin mi se trage, cred ca a venit cand a considerat ea de cuviinta sa vina.
Multumim frumos de linkul cu nose pump, din asta ma gandeam sa ne luam si noi in prima faza, cam asa aveam in capsor, ca de batista sugarului nu stiu cum facem rost pe tinuturile astea indepartate

Multumim inca o data tuturor fetelor de info despte batista sugarului.

Eu am dormit un pic dupa masa, ca urmam acum programul Anei. Acum e linistita, doarme; tare sunt multumita ca a bagat doua ture de san bun de cate 20 de minute la interval de doua ore!.

Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Hai ca pana am recuperat eu am uitat ce aveam de spus...

Cris, ma bucur sa te vad si sa vad frumusetea de copil . Te rog sa mai faci ca faci copilasi frumosi
Ca vorbeati de conceptie... eu sunt printre nefericitele carora le-a venit deja CM la o luna de la nastere... desi alaptez (din pacate nu exclusiv..). Ma tot durea burta exact la la ciclu si curgea la fel si nu intelegeam de ce. Lohiil trebuiau sa fi disparut (cele sangerii cel putin) asa ca am sunat doctora, n-am indraznit sa o intreb ca am zis sa nu spun vreo prostie cu ciclu in lahuzie... dar mi-a zis ea ca e posibil sa fi venit... in fine, naspa, dar asta e. La mine din pacate nu merge cu anticonceptionale sub nici o forma. Asa Cris, Cezarette sunt cele monohormonale pe care ai voie sa le iei cand alaptezi, stiu de la fetele de la odiseea trecuta.
Steriletul din cate stiu abia dupa 6 luni de la nastere e voie. Sooo, ramane prezervativul sau calendarul la noi... sa raman insarcinata nu am voie sub nicio forma... NU stiu ce o sa fac. Daca stiam ca o sa fie asa ii ziceam drei dinainte sa-mi lege trompele... dar la complicatia mea nici de asta nu aveau timp ei in nebunia aia... tre sa vorbesc cu ea la control la 6 sapt. DEsi cheful de la mine e zero barat. Anu trecut dupa naturala aveam un chef nebun cu toata epiziotomia care s-a vindecat repede si super (dar nu era nici bebe...)
Hai ca nu mai stiu iar ce am vrut sa spun.
Luci, da, la bouncer sta super ok iar leaganul tau e mai lasat decat al meu, ala al meu sta in fundulet clar...cica incearca tasu injineru sa faca o meshcherie sa il modifice putin. Sa vedem. (mi-e sa nu-l strice )

Huh, s-a trezit Atomix. Fug si revin mai tarziu, Pup




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA


Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Loremunteanu, bun venit acasa!

Danutza, Cristina, dragele noastre, multumim frumos de info si de site despre batistuta sugarului. Ramane de vazut de unde gasesc eu ceva de genul acesta pe aici, pe la noi, sau o pun pe mama sa ne achizitioneze cand vine in vizita si pana atunci ma rog la doamne doamne sa nu facem mucisori.

Ellenuta, multumim de capitol nou si de prajiturica! Ce ai mai gatit zilele astea? Sa ma mai inspir si eu din bunatatile ce le faci tu.

Anomis, ce pisoi frumusel am vazut! Ptiu ptiu ptiu, sa nu-l deoache tanti Nela! Si cum sta 'mnealui cu capsorul langa laptop, mai mai… ganditor, cu mana la frunce!

Maria, ma gandeam eu ca intentionat ai facut-o cu plimbaricile, ca vrei sa vina bebe, insa eu iti sugeram sa o lasi mai usor ca o sa ai nevoie de energie de va sa vina. Eu cand m-am dus la bazin cu o zi inainte de ziua mea, in secret ma gandeam: ei, poate o grabesc un pic pe Ana... si uite ca am grabit-o. Nu garantez ca de la bazin mi se trage, cred ca a venit cand a considerat ea de cuviinta sa vina.
Multumim frumos de linkul cu nose pump, din asta ma gandeam sa ne luam si noi in prima faza, cam asa aveam in capsor, ca de batista sugarului nu stiu cum facem rost pe tinuturile astea indepartate

Multumim inca o data tuturor fetelor de info despte batista sugarului.

Eu am dormit un pic dupa masa, ca urmam acum programul Anei. Acum e linistita, doarme; tare sunt multumita ca a bagat doua ture de san bun de cate 20 de minute la interval de doua ore!.

Nela, mamica Anei



www.salveo.co.uk/health/olaf.asp?gclid=CI-Rsvj7k50CFUYA4wodAEaf1w" target="_blank">aspirator de nas cu dedicatie speciala pentru Nela

MangaGirl 39+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2-3 ZILE PANA LA THE BIG DATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

ce draguta este Andre!! cum apare ea intotdeauna la apel!


Imi sunteti foarte foarte dragi si invat enorm de la voi, chiar daca mi se pare ca mai am atat de mult timp pana va ajung. Dar asta e, deja m-am invatat. Bag o tura de depresie in fiecare dimineata, gandindu-ma ca e inca o zi de stat in pat si plictisit si chircit sa scrii cateva vorbe, dupa care ma imbarbatez (apropos, parca Raluca spunea, nici eu nu pricep "imbarbata si fii barbata") si pe la ora asta devin om normal, ca sa vina seara si sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru inca o zi cu bebe in burtica. Mai sunt 2 luni si cum au trecut 7, vor trece si astea. Va tin pumnii mult si am emotii pentru voi!

30+ Chiara Ada


iar eu ma plang ca m-am saturaaat.... hai...teoretic...mai sunt 7 sp...

MangaGirl 39+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2-3 ZILE PANA LA THE BIG DATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Clodute, ce familie frumoasa ai tu acolo! Sa va traiasca copilasii cei dulci, sunt scumpi foc amandoi!

Adinus, ai o printesa superba! Ce grasuna e! Sa va traiasca si sa scapati cat mai repede de colici! Te asteptam cu povestea nasterii.

Dana ce sot harnic ai! Foarte reusite sunt aparatorile, se vede ca sotul are talent! Si materialul este f frumos!

Claucia ma bucur ca aveti asa o armonie in familie, e foarte frumos cum povestesti tu acolo, sa o tineti tot asa! Insanatosire grabnica lui BB!

Cristina Ana sper ca cea mica e bine si ca nu a racit

Raluk nu cred nici eu ca e nevoie de walkie-talkie, doar daca voi stati la alt etaj eventual. Daca doarme cu voi in camera sau intr-o camera alaturata nu isi are rostul, zic eu.

Loremunteanu
bine ati venit acasa!

Anomis sa-ti traiasca pisoiul!

_
39+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

loradin sa-ti traiasca copilasul. bine ai revenit printre noi.

MangaGirl 39+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2-3 ZILE PANA LA THE BIG DATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Dar in cazul in care nu trece si nasucul curge din ce in ce mai tare...are cineva vreo idee? Incerc sa-i bag laptic in nasuc...dar tre sa iau o pipeta...ca tot umblu cu sanul dupa el de-l fac alb de la laptic.

Si acuma parca ne curg si ochisorii un pic...offf:(



Raluca, la noi intra lapticul pe nasuc cateodata, cand mancam mai cu pofta de ne da pe nas. Nu tre sa ne chinuim prea tare, si eu chiar ma gandesc ca uite, mai scoatem si din mucisori cu ocazia asta!
Nu stiu ce sa zic daca ii curge mai tare nasucul, ce tre facut, fetele cu mai multa experienta sper sa iti zica de asta.

Insanatosire grabnica la puiut.

Nela, mamica Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirliar eu ma plang ca m-am saturaaat.... hai...teoretic...mai sunt 7 sp...
Asa e. Asta inseamna 49 de zile minim la pat. Uff ... Nu-i nimic, macar ma invatati voi dupa ce e de facut. 30+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

ralukkkkkkkkkkkkkkkkk dormi??

MangaGirl 39+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 2-3 ZILE PANA LA THE BIG DATE

Mergi la inceput